​Ćwiczenia na smukłe ramiona

Trening ramion nie musi być ani czasochłonny, ani męczący. Wystarczy kilkanaście minut wysiłku dziennie, by uzyskać naprawdę świetne efekty i pozbyć się niepotrzebnego tłuszczyku. Dodatkowo, wzmocnisz tym samym mięśnie rąk, co ułatwi ci wykonywanie wielu codziennych czynności.

Często zapomina się o ćwiczeniu ramion, poświęcając najwięcej uwagi biodrom, udom oraz brzuchowi. Warto jednak zwrócić na nie uwagę: to właśnie ręce odkrywamy najczęściej, dlatego należy skutecznie o nie zadbać!

Jak skutecznie ćwiczyć ramiona?

Ramiona najłatwiej ćwiczyć na siłowni lub w domu, z użyciem ciężarków lub hantli. Istotne jest, by dopasować ich wagę do obecnych możliwości i wraz z rozwojem tkanki mięśniowej stopniowo ją zwiększać. Taki trening da najszybsze oraz najlepsze efekty. 

Ćwicz w pozycji wyprostowanej i lekkim rozkroku. Trzymając w każdej ręce ciężarek powoli podnoś je w bok do wysokości barków i opuszczaj. To samo zrób z rękami skierowanymi do przodu - zginając łokcie przyciągaj hantle do siebie. 

Reklama

Podobnie będzie wyglądało ćwiczenie na leżąco. Ugnij nogi w kolanach i oprzyj stopy na ziemi. Uniesione nad głową ręce z ciężarkami stopniowo opuszczaj, poruszając tylko przedramionami. 

Na ramiona dobry wpływ ma także "pływanie": uginając delikatnie kolana pochyl się do przodu i trzymając hantle, dynamicznie wyciągaj przed siebie na zmianę lewą i prawą rękę. Dopasuj tempo i ilość powtórzeń każdego z ćwiczeń do własnych możliwości, pamiętając o tym, jak istotne jest poczucie, że mięśnie pracują.

Ćwiczenia na ramiona bez ciężarków

Bez hantli i ciężarków również da się trenować ramiona. Bardzo pomocne okazują się wówczas wszelkie rodzaje pompek: te klasyczne, z szeroko rozstawionymi rękami lub z klaśnięciem. Już po paru dniach regularnych ćwiczeń zauważysz, że możesz wykonywać ich coraz więcej. Wypróbuj także te przy ścianie: wymagają mniej wysiłku, a rezultat jest bardzo podobny. 

Trenuj ramiona również w pozycji siedzącej: zegnij nogi w kolanach, a z tyłu podeprzyj się na ugiętych w łokciu rękach. Podnoś powoli pośladki z podłogi, jednocześnie prostując ręce i opuszczaj je w dół. Ćwiczenie to ma bardzo pozytywny wpływ na kształtowanie sylwetki. Jeśli jesteś miłośniczką pływania mamy dla ciebie dobrą wiadomość: świetnie wpływa na modelowanie ramion. 

To samo dotyczy ścianki wspinaczkowej oraz podnoszenia sztangi. Zacznij ćwiczyć już dziś, a szybko przekonasz się, że było warto!

INTERIA.PL

W serwisie zdrowie.interia.pl dokładamy wszelkich starań, by przekazywać wyłącznie sprawdzone, rzetelne informacje o objawach i profilaktyce chorób, bo wierzymy, że świadomość i wiedza w tym zakresie pomogą dłużej utrzymać dobre zdrowie.
Niniejszy artykuł nie jest jednak poradą lekarską i nie może zastąpić diagnostyki i konsultacji z lekarzem lub specjalistą.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL