Reklama

Jak stosować babkę lancetowatą na gardło i kaszel?

Babka lancetowata o roślina o wielu cennych dla zdrowia właściwościach. Jednym z zastosowań jej liści jest na przykład łagodzenie męczącego kaszlu. Babka to środek wykrztuśny i rozkurczający mięśnie gładkie górnych dróg oddechowych. Zalecany jest też w stanach zapalnych jamy ustnej, gardła i krtani. Poniżej przeczytasz więcej o jego działaniu oraz dowiesz się jak stosować babkę lancetowatą.

Znaczenie lecznicze mają głównie śluzy i garbniki, które zmniejszają przekrwienie błon śluzowych oraz nadmierną przepuszczalność naczyń włosowatych.

Badania wykazały, że wyciągi wodne z liści babki lancetowatej, stosowane doustnie, pobudzają wytwarzanie interferonu i przeciwciał antywirusowych, a więc substancji chroniących organizm ludzki przed atakiem wirusów.

Zalejmy jedną łyżkę suszonych liści babki 350 ml ciepłej wody i gotujmy pod przykryciem przez 5 minut. Przecedźmy. Odwarem tym, po wystudzeniu, płuczmy gardło 2-3 razy dziennie.

Sok ze świeżych liści babki lancetowatej i odwar przyspieszają również gojenie ran na skórze.

Reklama

INTERIA.PL

W serwisie zdrowie.interia.pl dokładamy wszelkich starań, by przekazywać wyłącznie sprawdzone, rzetelne informacje o objawach i profilaktyce chorób, bo wierzymy, że świadomość i wiedza w tym zakresie pomogą dłużej utrzymać dobre zdrowie.
Niniejszy artykuł nie jest jednak poradą lekarską i nie może zastąpić diagnostyki i konsultacji z lekarzem lub specjalistą.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL