Jakie przyczyny może mieć drętwienie dłoni?

Drętwienie dłoni często pojawia się wtedy, gdy trzymamy długo dłoń w niewygodnej pozycji, przez co przestaje do niej dopływać krew. Jeśli to uczucie pojawia się bardzo często, należy znaleźć przyczynę tej dolegliwości.

Drętwienie dłoni przy nieprawidłowej diecie

Jeśli nie dostarczamy naszemu organizmowi odpowiedniej ilości witamin z grupy B i magnezu, pierwszym objawem będzie właśnie drętwienie i skurcze. Aby je usunąć, warto zażywać preparaty magnezowe i zrezygnować z napojów, które wypłukują magnez. Należy do nich kawa i herbata.

Zespół cieśni nadgarstka i inne choroby

Ta choroba pojawia się u osób, które długo pracują przy komputerze, lub innych maszynach. Objawia się jako poranne drętwienie dłoni i przeszywające bóle, przypominające prąd. Leczenie polega na przeprowadzeniu operacji poszerzenia kanału, przez który przebiega nerw.

Drętwienie dłoni może mieć przyczynę także gdzie indziej. U starszych osób jest to spowodowane zwyrodnieniem kręgów i niewłaściwym przewodzeniem impulsów do rąk. Skutkuje to drętwieniem. Problem może wynikać także z przepukliny kręgosłupa.

Reklama

Drętwienie dłoni pojawia się także wtedy, gdy uszkodzone są nerwy. Ten stan może pojawić się na przykład wtedy, gdy ulegniemy poparzeniu lub odmrozimy sobie kończynę. Nawet jeśli uda się ją uratować, drętwienie może pojawiać się przez wiele lat.

Nieprawidłowe ukrwienie rąk

Kolejną przyczyną problemu z drętwieniem dłoni jest niewłaściwe ukrwienie. Dochodzi do niego zarówno w anemii, kiedy to pierwsze marzną stopy i dłonie, jak i w innych stanach chorobowych. 

Ten objaw pojawia się w zaawansowanej miażdżycy, kiedy to wytwarza się nieprawidłowa sieć naczyń krwionośnych, która może wpływać na przenoszenie sygnałów nerwowych. Skutkuje to pojawieniem się drętwienia dłoni i innych objawów.

Leczenie drętwienia dłoni jest zależne od tego, co spowodowało taki stan.


INTERIA.PL

W serwisie zdrowie.interia.pl dokładamy wszelkich starań, by przekazywać wyłącznie sprawdzone, rzetelne informacje o objawach i profilaktyce chorób, bo wierzymy, że świadomość i wiedza w tym zakresie pomogą dłużej utrzymać dobre zdrowie.
Niniejszy artykuł nie jest jednak poradą lekarską i nie może zastąpić diagnostyki i konsultacji z lekarzem lub specjalistą.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL