Najlepsze, co możesz zrobić na talię. Likwidują boczki jak hula-hop

Uzyskanie płaskiego brzucha i talii osy to dla wielu kobiet jeden z głównych celów treningowych. Poznaj proste ćwiczenia, dzięki którym posiadanie wymarzonej sylwetki stanie się możliwe. Pamiętaj jednak, że proces ten może wymagać czasu i poświęcenia. Kluczem będzie cierpliwość.

Walka o talię osy oraz płaski brzuch nie należy do najprostszych. Często, szczególnie w przypadku kobiet proces ten ze względu na gospodarkę hormonalną jest długi i wymaga poświęcenia. Na szczęście regularna aktywność fizyczna może go znacznie przyśpieszyć. Sprawdź, jakie ćwiczenia będą najlepsze dla ciebie.

Proste ćwiczenia na talię i boczki

Niewiele osób pamięta, że mięśnie brzucha powinny być aktywne podczas każdego treningu. Zapewniają nam stabilizację oraz chronią nasz kręgosłup przed przeciążeniem. Dlatego podczas zwykłych przysiadów, ćwiczeń na ręce, a nawet kardio powinny pracować razem z pozostałymi grupami mięśni.

Reklama

Jednymi z najskuteczniejszych ćwiczeń na brzuch są te ogólnorozwojowe. Nasze całe ciało pracuje, a my skupiamy się nie tylko na płaskim brzuchu, a wysmukleniu całej sylwetki. Ćwiczeniem, od którego warto zacząć walkę o talię osy, jest deska, zarówno wysoka, jak i niska. Angażuje ona jednocześnie wiele grup mięśni i można ją łatwo dostosować do swoich potrzeb. Osoby, które posiadają silne mięśnie brzucha, mogą dodać wariacje, takie jak przyciąganie nóg, pajacyki w desce czy podnoszenie na zmianę rąk. Dzięki temu ćwiczenie w dalszym ciągu będzie wymagające, a przez to pozwoli nam na rozwój.

Z kolei osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z fitnessem, mogą zacząć od deski na kolanach, a dopiero z czasem zwiększać jej trudność. Warto też stopniowo wydłużać czas ćwiczenia.

Na brzuch dobrze działają również burpees. To dynamiczne ćwiczenie, które składa się z sekwencji przysiad deska, pompka, wyskok w górę. Można wykonywać je w całości lub tylko w części. Warto je włączyć do swojego treningu i stopniowo budować swoją wytrzymałość oraz siłę.

Ćwiczenie na boczki na plecach. Trening na macie

Wiele ćwiczeń wzmacniających mięśnie brzucha można wykonać w leżeniu na plecach. Najpopularniejsze brzuszki są skuteczne, mogą jednak po pewnym czasie powodować dyskomfort, odczuwalny szczególnie w karku. Z tego powodu warto je przeplatać innymi, równie efektywnymi ćwiczeniami.

Jednym z nich są skręty tułowia. W leżeniu na plecach należy się lekko podnieść, tak aby mięśnie brzucha były napięte, a następnie wykonywać skręt raz w jedną raz w drugą stronę. Jeśli chcemy mieć pewność, że ćwiczenie wykonujemy odpowiednio, możemy zaopatrzyć się np. w hantel, który będziemy przekładać z jednej strony naszego ciała na drugą.

Osoby lubiące wyzwania polubią na pewno scyzoryki. To proste ćwiczenie, które wymaga od nas sporo siły. Polega na dynamicznym podniesieniu tułowia i nóg w górę. Nawet kilka powtórzeń może być męczące. Warto zacząć od kilku i stopniowo budować swoją wytrzymałość.

Jeśli wolimy ćwiczenia statyczne, w których liczy się dokładność i wykonywanie ich wolno, odpowiednie dla nas będzie podnoszenie nóg w leżeniu na plecach. W tym wypadku szczególnie ważne jest ułożenie naszego ciała, a dokładnie kręgosłupa. Ćwiczenie to będzie skuteczne, kiedy zadbamy, aby odcinek lędźwiowy naszego kręgosłupa został przyciśnięty do ziemi, pomimo podniesionych nóg. Wtedy będziemy mieć pewność, że pracują mięśnie brzucha.

Jakie ćwiczenia na smukłą talię? Lekki wysiłek może ci pomóc

Musimy pamiętać, że przy walce o wymarzoną sylwetkę ważne są nie tylko ćwiczenia siłowe, skupione na jednej partii mięśni, ale też ogólna aktywność fizyczna. Jeśli chcemy uzyskać talię osy, musimy pamiętać o tym, że liczy się ogólny poziom tkanki tłuszczowej w naszym organizmie. Oznacza to, że jeśli chcemy zadbać o płaski brzuch, konieczne będzie ogólne schudnięcie. Aby przyśpieszyć ten proces, warto nie tylko wykonywać ćwiczenia skupiające się na mięśniach brzucha, ale także te ogólnorozwojowe.

W procesie chudnięcia niezwykle pomocny jest trening tlenowy, czyli popularne kardio. Podczas jego wykonywania energię czerpiemy z węglowodanów i tłuszczów, przez co przyśpieszamy proces odchudzania, pozbywając się tkanki tłuszczowej. Trening kardio warto przeplatać z ćwiczeniami siłowymi. Dzięki temu będziemy mieli szansę nie tylko wyrzeźbić mięśnie brzucha, ale także wysmuklić sylwetkę.

Dlatego co jakiś czas treningi siłowe warto zamienić na bieganie, pływanie, a nawet szybki spacer czy pajacyki. Dzięki dodatkowej aktywności fizycznej będziemy mogli szybciej zauważyć efekty naszej pracy.

Jak uzyskać talię osy? Ćwiczenia mogą nie wystarczyć

Jeśli chcemy zrzucić dodatkowe kilogramy z okolic brzucha, musimy pamiętać o tym, że ćwiczenia to nie wszystko. Płaski brzuch jest wynikiem niskiej zawartości tkanki tłuszczowej. Oznacza to, że w wielu sytuacjach uzyskanie kaloryfera wiąże się z ogólnym procesem chudnięcia. Aby mieć pewność, że osiągniemy sukces, powinniśmy zmienić naszą dietę.

Dieta na płaski brzuch wyklucza żywność mocno przetworzoną, o dużej zawartości soli oraz cukru. Powinna być dobrze zbilansowana, bogata w białko oraz błonnik. Dieta ta powinna opierać się na węglowodanach złożonych, warzywach, owocach oraz zdrowych tłuszczach. Jeśli chcemy schudnąć, powinniśmy także zadbać o deficyt kaloryczny, dzięki któremu możliwe będzie zdrowe i nie za szybkie zrzucenie dodatkowych kilogramów. 

CZYTAJ TAKŻE:

Masz chorobę Hashimoto? Tych ćwiczeń unikaj

Pozycje z jogi, które odchudzają. Dobre też na metabolizm i tarczycę

INTERIA.PL

W serwisie zdrowie.interia.pl dokładamy wszelkich starań, by przekazywać wyłącznie sprawdzone, rzetelne informacje o objawach i profilaktyce chorób, bo wierzymy, że świadomość i wiedza w tym zakresie pomogą dłużej utrzymać dobre zdrowie.
Niniejszy artykuł nie jest jednak poradą lekarską i nie może zastąpić diagnostyki i konsultacji z lekarzem lub specjalistą.

Dowiedz się więcej na temat: aktywność fizyczna | ćwiczenia na płaski brzuch
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL