Szczepienia przeciw COVID-19. Rejestracja dla roczników 1997-1999

O północy w sobotę, 8 maja, rozpoczęła się rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla roczników 1997-1999, czyli osób w wieku od 22 do 24 lat. Te osoby w I kwartale nie zgłosiły chęci zaszczepienia. Na przyjęcie preparatu mogą zapisywać się też wszystkie starsze roczniki.

8 maja to drugi dzień w harmonogramie szczepień, w którym możliwość rejestracji mają trzy roczniki. 7 maja zapisy na szczepienia uruchomiono dla osób urodzonych w latach 1994-1996. Wcześniej na przyjęcie preparatu rejestrowały się dwa roczniki lub jeden.

Harmonogram uruchamiania rejestracji na szczepienia przeciw COVID-19 dla kolejnych roczników kończy się na 9 maja. Tego dnia na szczepienie będą mogły zapisywać się osoby, które przyszły na świat w latach 2000-2003.

Przypominamy, że 4 maja uruchomiona została rejestracja dla osób w wieku 18-29 lat, które na początku roku - pomiędzy styczniem i marcem - wypełniły specjalny formularz online i zadeklarowały chęć zaszczepienia się.

Reklama

Jak zapisać się na szczepienie?

Są cztery możliwości.

1. Telefon pod numer 989

Wybierając numer 989 w Polsce, dodzwonisz się na bezpłatną infolinię i podczas rozmowy z konsultantem będziesz mógł zapisać na szczepienie siebie lub kogoś ze swoich bliskich. Jeśli dzwonisz z zagranicy, wybierz numer 22 62 62 989. Do zapisu potrzebny jest numer PESEL. Po podaniu numeru telefonu otrzymasz SMS-a z potwierdzeniem umówionej wizyty w punkcie szczepień, a dzień przed otrzymaniem szczepionki przypomnienie.

2. E-rejestracja dostępna na pacjent.gov.pl

Poprzez e-rejestrację możesz zarejestrować się na dwa sposoby - przez Profil Zaufany lub tzw. szybką ścieżką (szerzej piszemy o tym TUTAJ). Po zalogowaniu system zaproponuje pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się najbliżej twojego adresu. Na koniec rejestracji otrzymasz SMS-a z potwierdzeniem. Dzień przed planowanym terminem system przypomni ci o szczepieniu.

3. SMS o treści "SzczepimySie" na numer 664 908 556 lub 880 333 333

Oba podane wyżej numery kierują do jednego systemu.

Po wysłaniu SMS-a o treści "SzczepimySie" najpierw zostaniesz poproszony o podanie numeru PESEL, potem kodu pocztowego. Gdy przekażesz wymagane dane, system zaproponuje najbliższy termin w punkcie położonym blisko twojego miejsca zamieszkania. Jeśli nie będzie ci odpowiadał, będzie możliwość wyboru innego. Na dobę przed szczepieniem otrzymasz SMS-a z przypomnieniem.

4. Kontakt z wybranym punktem szczepień

Można także skontaktować się z wybranym przez siebie punktem szczepień. Punktów, w których szczepi się przeciw COVID-19, jest kilkaset w każdym województwie. Lepiej umówić się telefonicznie.

Polecamy: Jak przygotować się do szczepienia przeciw COVID-19? 12 rad od ekspertów

IRz

INTERIA.PL

W serwisie zdrowie.interia.pl dokładamy wszelkich starań, by przekazywać wyłącznie sprawdzone, rzetelne informacje o objawach i profilaktyce chorób, bo wierzymy, że świadomość i wiedza w tym zakresie pomogą dłużej utrzymać dobre zdrowie.
Niniejszy artykuł nie jest jednak poradą lekarską i nie może zastąpić diagnostyki i konsultacji z lekarzem lub specjalistą.

Dowiedz się więcej na temat: COVID-19 | szczepienia | szczepienie przeciw COVID-19
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL