Działa na trądzik i zaskórniki. Pytaj w aptece o maść z nadtlenkiem benzoilu

Problemy z cerą są zmorą dojrzewających nastolatków, ale trądzik może utrzymywać się również w życiu dorosłym. Problemy ze skórą na twarzy wymagają szczególnej pielęgnacji, dlatego warto sięgać po produkty antybakteryjne, które pomagają w walce z trądzikiem i innymi wykwitami skórnymi. Ten jeden składnik znajduje się w wielu maściach i żelach, jest skuteczny, a co najważniejsze – dostępny za kilka złotych bez recepty.

Nadtlenek benzoilu. Szybkie działanie przeciwbakteryjne

Nadtlenek benzoilu to związek, który działa miejscowo przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie i przeciwświądowo. Dzięki tym właściwościom zmniejsza się wydzielanie łoju i wolnych kwasów tłuszczowych, które sprzyjają namnażaniu bakterii na skórze. Ponadto nadtlenek benzoilu wspiera proces syntezy kolagenu i pobudza ziarninowanie - to oznacza, że skóra dotknięta trądzikiem szybciej się regeneruje, proces gojenia jest krótszy i zmniejsza się ryzyko powstawania blizn na twarzy.

Badania wykazują, że efekt przeciwbakteryjny pojawia się bardzo szybko i utrzymuje bardzo długo, bo nawet do 48 godzin od zastosowania preparatu zawierającego nadtlenek benzoilu.

Reklama

Wskazania do stosowania

Preparaty zawierające nadtlenek benzoilu dostępne są w aptece bez recepty i mają postać żelu. Stosowane są przede wszystkim w przypadku trądziku młodzieńczego i pospolitego, również tego występującego na plecach oraz ramionach.

Dzięki działaniu złuszczającym sprawdza się w walce z licznymi zaskórnikami - zarówno zamkniętymi jak i otwartymi.

Przeciwwskazania do stosowania maści

Z preparatów zawierających nadtlenek benzoilu nie mogą korzystać osoby, u których występuje egzema lub przewlekłe zapalenie skóry. W tej sytuacji może dojść do zaostrzenia objawów chorobowych. Produkt nie jest również zalecany po opalaniu oraz nie wolno nakładać go na skórę oparzoną. Młodzież poniżej 12. roku życia nie powinna stosować leku z tą substancją, chyba, że na wyraźne zalecenie lekarza.

Należy jednak pamiętać, że stosując żele zawierające nadtlenek benzoilu, nie wolno równocześnie smarować miejsc zmienionych chorobowo produktami zawierającymi witaminę A, ponieważ może to doprowadzić do niepożądany reakcji skórnych.

Ile kosztuje żel z nadtlenkiem benzoilu?

Skuteczność produktów zawierających nadtlenek benzoilu jest wysoka, a pierwsze efekty widać już po 4-6 tygodniach. Kluczowe jest, by stosować je regularnie i smarować zmienione miejsca dwa razy na dobę.

Wśród wszystkich dostępnych na rynku produktów leczących trądzik, żele zawierające nadtlenek benzoilu można kupić za kilkanaście złotych (cena waha się od 12 - 20 złotych). Są one dostępne w aptekach bez recepty.

CZYTAJ TAKŻE: 

Trzy preparaty leczące trądzik 

Czym są plamy na skórze, które jaśnieją w słońcu?

INTERIA.PL

W serwisie zdrowie.interia.pl dokładamy wszelkich starań, by przekazywać wyłącznie sprawdzone, rzetelne informacje o objawach i profilaktyce chorób, bo wierzymy, że świadomość i wiedza w tym zakresie pomogą dłużej utrzymać dobre zdrowie.
Niniejszy artykuł nie jest jednak poradą lekarską i nie może zastąpić diagnostyki i konsultacji z lekarzem lub specjalistą.

Dowiedz się więcej na temat: trądzik | trądzik leczenie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL