Reklama

QUIZ: Niezłe ziółka. Sprawdź, czy znasz się na ziołach

Niektóre z nich możesz śmiało jeść surowe lub przerobić na susz i pić jak herbatę, inne mogą być śmiertelnie niebezpieczne, więc nie trzymaj się od nich z daleka. Niektóre niepozorne, inne dorodne i zachwycające kwiatami. Zioła. Magiczne i ciągle niepoznane do końca, stwarzają szereg możliwości terapeutycznych, ale by z nich w pełni korzystać, trzeba umieć je rozpoznawać. Zrób nasz quiz i sprawdź, czy w temacie ziół jesteś zielony, czy może jesteś początkującym zielarzem, albo mistrzem na miarę dawnego szamana.

Ludzkość wykorzystuje rośliny i zioła w leczeniu wielu schorzeń od tysiącleci. Od niedawna, bo zaledwie od ponad stu lat, zielarzom wtórują naukowcy, którzy zajmując się farmakologią, wciąż pracują nad znalezieniem nowych lub udoskonalaniem już istniejących leków. Wiele z nich nadal opiera się o składniki roślinne. Wiedza współczesna pozwala zweryfikować mechanizm i skuteczność działania znanych nam ziół, a także odkryć nowe możliwości leczenia nimi, nawet nowotworów i chorób przewlekłych. 

By świadomie i skutecznie używać naturalnych leków i ziół, warto na bieżąco weryfikować informacje na ich temat. Trzeba również pamiętać, że leków ziołowych nie można dowolnie ze sobą łączyć, bo mogą wchodzić w interakcję, a stosując środki farmakologiczne - koniecznie należy skonsultować chęć przyjmowania dodatkowo ziół z lekarzem. 

Reklama

Zioła, które znasz i których działanie rozumiesz, warto hodować w ogrodzie lub na parapecie. Wiele z nich łatwo daje się przerobić na susz do naparów, domową leczniczą nalewkę albo maść. Zanim jednak zakasasz rękawy do produkcji własnych ziołowych medykamentów, zrób nasz quiz i sprawdź swoją podstawową wiedzę o ziołach. 


CZYTAJ TAKŻE: 

Lecznicze właściwości liścia laurowego

Lawenda i jej właściwości

Zaskakujące na co pomaga ocet jabłkowy

z

INTERIA.PL

W serwisie zdrowie.interia.pl dokładamy wszelkich starań, by przekazywać wyłącznie sprawdzone, rzetelne informacje o objawach i profilaktyce chorób, bo wierzymy, że świadomość i wiedza w tym zakresie pomogą dłużej utrzymać dobre zdrowie.
Niniejszy artykuł nie jest jednak poradą lekarską i nie może zastąpić diagnostyki i konsultacji z lekarzem lub specjalistą.

Dowiedz się więcej na temat: zioła właściwości zdrowotne | zioła lecznicze

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL