Zlikwidujesz siwiznę i wzmocnisz cebulki. Domowy patent na włosy jak od fryzjera

Maski i wcierki do włosów, które stosowały nasze babcie, dziś wracają do łask. Korzystając z naturalnych składników, które prawdopodobnie znajdziesz w kuchni, możesz przygotować kosmetyki o podobnym działaniu, jakie oferują preparaty z drogerii. Sprawdźmy, co nakładać na włosy, by je wzmocnić i ograniczyć wypadanie.

Dlaczego warto stosować wcierki i maski do włosów?

Wcierka to płynny kosmetyk o silnym działaniu, który wmasowujemy w skórę głowy. Jej zadaniem jest odżywienie cebulek i pobudzenie ich, aby zagęścić fryzurę. Są to preparaty o silnym działaniu odżywczym, a ich nałożenie wymaga wykonania masażu skóry głowy. Pobudzone krążenie i odpowiednio dobrany kosmetyk to dobry sposób na odżywienie cebulek. Włos, który już wyrósł jest w pewnym sensie martwy. Nie da się go znacząco wzmocnić pielęgnacją. Dlatego warto stosować wcierki, które działają na cebulki i sprawiają, że włosy wyrastają bujniejsze i zdrowsze.

Reklama

Maska to preparat, który nakładamy na włosy. Jej zadaniem jest wygładzenie i nawilżenie ich struktury. Stosując naturalne składniki również możesz uzyskać efekt tafli. Nakłada się ją na dłużej, dlatego można wykorzystać jej działanie również do innych celów. Na przykład do nadania fryzurze bardziej intensywnego koloru. Odpowiednio dobrana maska do włosów pomoże zniwelować pierwsze oznaki siwizny.

Naturalne maski i wcierki do włosów

Przygotowując je, zawsze sięgaj po składniki świeże i dobrej jakości. Dzięki temu możesz uzyskać najlepsze efekty domowej pielęgnacji. Najczęściej do przygotowania takich kosmetyków wykorzystujemy produkty spożywcze, które łatwo się psują. Dlatego najlepiej przygotować porcję do jednorazowego użycia.

Wzmacniająca wcierka z kozieradki

Kozieradka to popularna przyprawa o specyficznym zapachu. Przygotowany z jej nasion napar ma działanie wzmacniające. Dobrze odżywia i nawilża skórę, dzięki czemu włosy rosną zdrowsze i jest ich zdecydowanie więcej.

Składniki:

  • 1-2 łyżeczki nasion kozieradki,
  • 3/4 szklanki wrzącej wody.

Nasiona kozieradki zalej wrzątkiem i przykryj. Pozostaw do zaparzenia na około 30 minut. Po tym czasie odcedź płyn przez gazę lub sitko. Ostudzony napar przelej do buteleczki. Do wcierki możesz dodać kilka kropli ulubionego olejku eterycznego, np. lawendowego, rozmarynowego lub z drzewa herbacianego. Kosmetyk możesz przechowywać w lodówce przez maksymalnie 7 dni.

Jak stosować wcierkę do włosów?

Wmasuj ją w skórę głowy przed myciem włosów. Pozostaw na 1-3 godziny lub na całą noc. Dokładnie umyj włosy. Wcierkę z kozieradki stosuj 2-3 razy w tygodniu. Preparat z kozieradki może mieć specyficzny zapach. Przed zastosowaniem wykonaj test alergiczny na małym fragmencie skóry. W przypadku wystąpienia podrażnienia skóry głowy, należy zaprzestać jej stosowania.

Maska na siwe włosy

Tym razem sięgniemy po aromatyczną kawę. Jej silny barwnik pomoże przyciemnić siwe włosy w sposób naturalny. Zawarta w kawie kofeina poprawia krążenie skóry głowy i pobudza nowe włosy do wzrostu. W składzie maski znajduje się również oliwa z oliwek o silnym działaniu wygładzającym i odżywczym. Na koniec miód - naturalny antyseptyk i środek przeciwzapalny. Maska sprawi, że włosy będą mieć piękny połysk i będą wyraźnie mocniejsze.

Składniki:

  • 2 łyżki świeżo zmielonej kawy,
  • 2 łyżki oliwy z oliwek,
  • 1 łyżka miodu (jeśli masz alergię na miód zamień ten składnik na jogurt naturalny).

Kawę zalej gorącą wodą i odstaw do zaparzenia. Po wystudzeniu kawy dodaj do niej oliwę z oliwek i miód. Dokładnie wymieszaj składniki.

Jak stosować maskę do włosów z kawy?

Maskę nałóż na umyte i osuszone włosy. Wmasuj maskę w skórę głowy i rozprowadź na całej długości włosów. Owiń głowę folią spożywczą lub czepkiem. Pozostaw maskę na 30-60 minut. Dokładnie spłucz maskę wodą, a następnie nałóż odżywkę, by usunąć nadmiar oliwy. Następnie umyj włosy szamponem. Ze względu na obecność tłuszczu, jedno mycie może nie wystarczyć. Maskę z kawy stosuj 1-2 razy w tygodniu.

Uwaga - kawa przyciemnia wszystkie włosy, nie tylko siwe. Aby utrzymać efekt zmniejszenia widoczności siwizny, możesz również stosować płukankę z zaparzonej kawy wymieszanej z wodą.

Wcierka z szałwii

Włosy przyciemni i wzmocni również wcierka z szałwii. To roślina o silnym działaniu antyoksydacyjnym i przeciwbakteryjnym. Dlatego napar z jej liści ma szerokie zastosowanie w lecznictwie i kosmetyce. Wcierka z szałwii działa delikatnie ściągająco na skórę głowy i jednocześnie ją odżywi. Wcierkę z szałwii warto stosować, gdy włosy wypadają nadmiernie. Zawarte w niej aktywne biologicznie substancje zatrzymają ten proces. Będą również stymulować cebulki do produkcji nowych włosów. Dlatego fryzura będzie bujniejsza i zdecydowanie zdrowsza.

Składniki:

  • 2 łyżki suszonych liści szałwii,
  • 2 szklanki wody.

Liście szałwii zalej wodą i doprowadź napar do wrzenia. Gotuj na małym ogniu przez około 10 minut. Odcedź wywar i ostudź. Dodaj kilka kropli ulubionego olejku eterycznego (opcjonalnie). Przelej wcierkę do buteleczki. Wcierkę wmasuj w skórę głowy przed myciem włosów. Pozostaw na 1-2 godziny, a następnie dokładnie umyj włosy. Kosmetyk możesz stosować 2-3 razy w tygodniu.

Co robić by mieć piękne i zdrowe włosy?

Zdrowie dodaje urody, dlatego choroby często widać na cerze i włosach. Trzeba zadbać o nie również od środka, a gdy pojawia się problem z włosami - podejść do tematu holistycznie. Wypadanie i osłabienie włosów może być spowodowane przez choroby lub zmiany hormonalne, a wtedy nie pomogą żadne kosmetyki. Dlatego nadmierne wypadanie włosów lub nagłą zmianę ich kondycji trzeba potraktować jako sygnał do wykonania badań.

CZYTAJ TAKŻE:

Patent z apteki na zmarszczki, naczynka i przebarwienia. Za grosze poprawi wygląd skóry

Wsyp kilka łyżek do miski z wodą i wymocz stopy. Zmiękczy odciski, odkazi i wyleczy skórę

Zniknie opuchlizna i uczucie ciężkości. Sposoby na pozbycie się nadmiaru wody z organizmu

INTERIA.PL

W serwisie zdrowie.interia.pl dokładamy wszelkich starań, by przekazywać wyłącznie sprawdzone, rzetelne informacje o objawach i profilaktyce chorób, bo wierzymy, że świadomość i wiedza w tym zakresie pomogą dłużej utrzymać dobre zdrowie.
Niniejszy artykuł nie jest jednak poradą lekarską i nie może zastąpić diagnostyki i konsultacji z lekarzem lub specjalistą.

Dowiedz się więcej na temat: siwizna | wypadanie włosów
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL