Nalewka z kurek na pasożyty. Remedium na robaki w jelitach i pasożyty skóry

Nalewka z grzybów? Czemu nie! Ta przygotowana na bazie świeżych kurek nie tylko świetnie smakuje, ale ma również właściwości korzystnie wpływające na nasze zdrowie i może być stosowana wspomagająco w leczeniu zakażeń pasożytami. Jak działa nalewka z kurek i jak ją zrobić? Sprawdź.

Kurki - właśnie teraz lasy są ich pełne

Kurka to grzyb, którego prawidłowa nazwa brzmi pieprznik jadalny, ale nazywany jest również lisicą, stągiewką czy kurzą nogą. Sezon na kurki trwa od czerwca do października i spotkać je można głównie w borach, ukryte pod liśćmi lub mchem. Grzyby rosną zwykle grupami, najczęściej ich wysyp obserwuje się w okolicach sosny, świerku, dębu, grabu czy buku

Soczyście żółte kurki zna chyba każdy - mają lejkowate kapelusze sięgające nawet 12 centymetrów średnicy, ale smakosze zwykle szukają mniejszych okazów. Powierzchnia kapelusza kurki jest gładka i matowa. Trzon grzyba dorasta do około 6 centymetrów wysokości, jest twardy i często wygięty. 

Reklama

Właściwości zdrowotne kurek

Kurka to grzyb o dużej zawartości wody, jest tym samym niskokaloryczny. W 100 gramach świeżych grzybów znajduje się zaledwie 60 kalorii, a dodatkowo jest bogate są w białko, błonnik, beta-karoten (mają go więcej niż marchewka) oraz witaminy z grupy B.

Co ważne, grzyby te zawierają związki fenolowe, które wykazują się działaniem przeciwutleniającym. Oznacza to, że chronią one przed wolnymi rodnikami. Należy pamiętać, że osoby które mają problemy z układem pokarmowym, nie powinny jeść ich w nadmiarze, ponieważ oprócz cennych składników, zawierają w sobie również chitynę, długo zalegają w żołądku i są ciężkostrawne.

Nalewka z kurek. Domowy sposób na pasożyty

Chociaż pokutuje mit, że grzyby nie mają właściwości zdrowotnych, jest wiele rodzajów grzybów, które go obalają. Kurki są źródłem witamin: A, B, E, C, D2, ale także magnezu, wapnia, sodu, fosforu, siarki, żelaza, miedzi i cynku. To dowodzi, że warto postawić na grzyby w codziennej diecie i można je wykorzystać nie tylko na talerzu. 

Nalewka z kurek może być skutecznie stosowania w leczeniu zakażenia pasożytami. Sam grzyb zawiera hitinmannozę oraz kwas trematonolinowy - są to substancje, które sprawiają, że nawet podczas grzybobrania nie uświadczysz na kurkach żadnych insektów i owadów. Dzieje się tak, ponieważ wymienione związki działają zabójczo na pasożyty i pozostają aktywne w grzybie, nawet w temperaturze 50 stopni Celsjusza. W przypadku chorowania na jakąkolwiek chorobę pasożytniczą, będzie ona idealnym rozwiązaniem na wsparcie leczenia. Nalewkę można pić w przypadku potwierdzenia owsicy, glistnicy ale także pasożytniczych chorób skóry (np. świerzb czy nużeniec). 

Czytaj także: Domowe sposoby i zioła na glistę ludzką. Tak pozbędziesz się robaków

Jak przygotować nalewkę z kurek - przepis

Przygotowanie zdrowotnej nalewki z kurek jest niezwykle proste.

Składniki:

  • około 100 g świeżo zebranych grzybów, 
  • 200 ml wody, 
  • 200 ml spirytusu,
  • dwie łyżki miodu naturalnego. 

Nalewka z kurek - jak stosować?

Pokrojone grzyby należy umieścić w słoiku, wlać rozpuszczony w ciepłej wodzie miód oraz spirytus. Tak przygotowane grzyby należy odstawić w zakręconym słoiku na dwa tygodnie. Kiedy grzyby opadną, należy przefiltrować powstałą nalewkę i pozostawić na miesiąc leżakowania w chłodnym i ciemnym miejscu. Gotowa mikstura ma piękny bursztynowy kolor, grzybowo-orzechowy posmak, jest delikatnie słodka a jednocześnie pieprzna. Pomoże w walce z chorobami pasożytniczymi - by uzyskać jej działanie lecznicze, wystarczy przez dwa tygodnie przed snem zażywać jedną łyżkę stołową nalewki.

CZYTAJ TAKŻE:    

Pięć najzdrowszych domowych nalewek

Domowy syrop z lipy. Na odporność nie ma nic lepszego

Przepis na syrop z mniszka lekarskiego. Jakie ma właściwości?

Chwasty, które wzmacniają zdrowie

INTERIA.PL

W serwisie zdrowie.interia.pl dokładamy wszelkich starań, by przekazywać wyłącznie sprawdzone, rzetelne informacje o objawach i profilaktyce chorób, bo wierzymy, że świadomość i wiedza w tym zakresie pomogą dłużej utrzymać dobre zdrowie.
Niniejszy artykuł nie jest jednak poradą lekarską i nie może zastąpić diagnostyki i konsultacji z lekarzem lub specjalistą.

Dowiedz się więcej na temat: pasożyty objawy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL