Reklama

Ważny lek zniknął z aptek. Chorzy mają problem z leczeniem

Z aptek wykupiono popularny lek dostępny na receptę. Chorzy mają problem z kontynuacją leczenia, ponieważ następne dostawy zaplanowano dopiero na lipiec. Lek stosowany jest u chorych z poważnymi epizodami depresji, w których kluczowe jest zachowanie ciągłości leczenia.

Lek na depresję wykupiony z aptek

Popularny Welbox jest aktualnie trudno dostępny dla chorych leczonych psychiatrycznie. Chociaż dostępny jest na receptę, to jak się okazuje - zapotrzebowanie jest bardzo duże. Brak leku w aptekach oznacza problem dla pacjentów, którzy są leczeni bupropionem, zawartym w tym leku.

Bupropion na depresję i dla palaczy

Zawarty w leku chlorowodorek bupropionu należy do grupy leków przeciwdepresyjnych. Jest inhibitorem wychwytu zwrotnego noradrenaliny i dopaminy. Stosowany jest u pacjentów z dużymi epizodami depresji.

Chlorowodorek bupropionu wykazuje również działanie wspomagające w terapii rzucania palenia. Uzależnienie od nikotyny jest regulowane przez wzrost poziomu dopaminy w trakcie wypalania papierosa, dlatego palacze odczuwają chwilową poprawę nastroju. Bupropion, blokując receptory noradrenaliny i dopaminy, ułatwia

Reklama

CZYTAJ WIĘCEJ: Jak to jest mieć depresję?

Leczenie depresji

Początek działania leku obserwuje się po 14 dniach, a pełny efekt przeciwdepresyjny widoczny jest dopiero po kilku tygodniach. Leczenie chlorowodorkiem bupropionu prowadzi się przez minimum 6 miesięcy, co oznacza, że przerwanie leczenia wcześniej nie przynosi pożądanych efektów terapeutycznych.

Welbox został wycofany ze sprzedaży w aptekach internetowych i dostępny jest tylko stacjonarnie, na receptę. . Kolejne dostawy mają pojawić się dopiero w lipcu, co oznacza, że pacjenci leczeni tym lekiem muszą mieć zmienione leczenie, a co za tym idzie - efekt terapeutyczny może być opóźniony. 

CZYTAJ TAKŻE:

Jak stres wpływa na zdrowie?

Wszystko, co trzeba wiedzieć o elektronicznej recepcie

INTERIA.PL

W serwisie zdrowie.interia.pl dokładamy wszelkich starań, by przekazywać wyłącznie sprawdzone, rzetelne informacje o objawach i profilaktyce chorób, bo wierzymy, że świadomość i wiedza w tym zakresie pomogą dłużej utrzymać dobre zdrowie.
Niniejszy artykuł nie jest jednak poradą lekarską i nie może zastąpić diagnostyki i konsultacji z lekarzem lub specjalistą.

Dowiedz się więcej na temat: depresja | leczenie depresji | leki na receptę

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL