"Dr Emma". Odcinek 3. Piękny uśmiech przyszłej pary młodej

Współczesna stomatologia jest w stanie naprawić nawet wiele lat zaniedbań i każdemu przywrócić poczucie własnej wartości - udowadnia to dr Emma Kiworkowa, ekspertka programu Dr Emma, w którym w poniedziałkowe wieczory będzie prezentować widzom Polsat Café niesamowite możliwości zabiegów dentystyczno-ortodontycznych. W programie poznamy też historie ciekawych osób - znanych lub zupełnie zwyczajnych, których łączy pragnienie posiadania pięknego uśmiechu i zdrowych zębów.

Bohaterami 3. odcinka programu "Dr Emma" jest para dwudziestopięciolatków ze Skierniewic, którzy niebawem staną na ślubnym kobiercu. Oboje mieli kompleksy z powodu nieidealnego zgryzu i krzywych zębów. Dr Emma pomogła im zabłysnąć pięknym uśmiechem na swoim ślubie.  

Marta, 25 lat, ze Skierniewic. Szeroki uśmiech przyszłej panny młodej

U pani Marty w badaniu stomatologicznym stwierdzono stan zapalny i przerost dziąseł. Na skutek nieprawidłowego mycia, zęby były przebarwione i żółte. Jedynki i dwójki w łuku górnym były ukruszone i nierówne, a czwórki i piątki - słabo widoczne w uśmiechu. Zabiegi zaczęto od usunięcia kamienia i osadu z zębów. Następnie, specjalnym nożem chirurgicznym, wykonano korektę linii dziąseł. Dzięki temu zabiegowi zęby górne  uzyskały symetryczny kształt.

Reklama

Po zagojeniu się dziąseł, pacjentce wykonano zabieg wybielania zębów lampą. Dodatkowo, w celu w uzyskania lepszych efektów, pacjentka dostała nakładki z żelem wybielającym, do stosowania w domu. Terapia wybielająca trwała 2 tygodnie. Po stabilizacji koloru, u pani Marty wykonano licówki zębów w łuku górnym - od jedynek do piątek.     

Rafał, 25 lat, ze Skierniewic. Proste zęby przyszłego pana młodego

Przyszły pan młody miał wadę zgryzu - nigdy nie wyrosła mu trójka prawa górna, ale cały czas w tym miejscu tkwił mleczny kieł, brakowało też zawiązka piątki górnej lewej. Z powodu próchnicy zostały usunięte dolne szóstki. Również stan dziąseł w dniu pierwszej wizyty nie był najlepszy. Ze względu na bliski termin ślubu, pacjent nie chciał podejmować kompleksowego leczenia, ale zależało mu na tym, by jak najszybciej poprawić estetykę zębów.

Na pierwszej wizycie została wykonana diagnostyka radiologiczna i dokumentacja fotograficzna. Następnie pan Rafał odbył kilka wizyt u higienistki dentystycznej, odebrał lekcje wraz z instruktażem, jak prawidłowo dbać o zęby. Kiedy stan jego dziąseł uległ poprawie, rozpoczęto leczenie. 

U pacjenta wyleczono zachowawczo zęby, usunięto przetrwały ząb mleczny i przeprowadzono wybielanie zębów. Następnie wykonano bonding zębów przednich w łuku górnym, a brak trójki górnej uzupełniono mostem adhezyjnym typu Maryland. Pacjent był zadowolony z efektów leczenia. Zobowiązał się także, że będzie kontynuował leczenie ortodontyczne po ślubie. Leczenie pana Rafała trwało dwa miesiące.

***

Jaki będzie efekt wszystkich zabiegów dentystyczno-ortodontycznych? 
Zapraszamy do telewizji Polsat Café na premierę drugiego odcinka programy "Dr Emma", w poniedziałek, 29 listopada o godzinie 22:00.

O programie "Dr Emma" w Polsat Café

Mogą być przyczyną kompleksów i niskiej samooceny. Zdrowe  i ładne - dodają nam pewności siebie. Zęby, bo o nich mowa, to trudny temat, z którym zmierzą się bohaterowie nowego programu Polsat Café - "Dr Emma". Tytułowa pani doktor - dr n. med. Emma Kiworkowa - właścicielka kliniki stomatologicznej oraz założycielka fundacji "Wiewiórki Julii" wraz ze swoim zespołem specjalistów-pasjonatów spełni marzenie o zdrowym i pięknym uśmiechu kilkunastu pacjentom. W programie podejrzymy pracę specjalistów, którzy postarają się obalić mit "dentysty-sadysty". Bezbolesne leczenie próchnicy, innowacyjne metody leczenia wad zgryzu czy nowoczesne technologie w stomatologii - między innymi to zobaczą widzowi. Dzięki lekarzom z Kliniki dowiemy się też, jak wykonuje się modny dziś zabieg poprawy estetyki zębów, zwany bondingiem.

Polsat Cafe

W serwisie zdrowie.interia.pl dokładamy wszelkich starań, by przekazywać wyłącznie sprawdzone, rzetelne informacje o objawach i profilaktyce chorób, bo wierzymy, że świadomość i wiedza w tym zakresie pomogą dłużej utrzymać dobre zdrowie.
Niniejszy artykuł nie jest jednak poradą lekarską i nie może zastąpić diagnostyki i konsultacji z lekarzem lub specjalistą.

Dowiedz się więcej na temat: ortodoncja | Dr Emma
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL