Reklama

"Dr Emma". Zobacz, jak uśmiech zmienia życie

Współczesna stomatologia jest w stanie naprawić nawet wiele lat zaniedbań i każdemu przywrócić poczucie własnej wartości - udowadnia to dr Emma Kiworkowa, ekspertka programu Dr Emma, w którym od 15 listopada widzom Polsat Café będzie prezentować niesamowite możliwości zabiegów denstystyczno-ortodontycznych. W programie poznamy też historie ciekawych osób - znanych i zupełnie zwyczajnych, których łączy pragnienie posiadania pięknego uśmiechu i zdrowych zębów.

W pierwszym odcinku nowego programu "Dr Emma" poznamy dwie pacjentki: Kingę, która przez wiele lat nie myła zębów, oraz królową polskiego driftu - Karolinę Pilarczyk, która pragnęła pięknego uśmiechu. 

Przez lata nie myła zębów. Jak pani Kinga odzyskała piękny uśmiech

Pani Kinga zgłosiła się do programu pisząc list do dr Emmy Kiworkowej i przedstawiając w nim swoją trudną sytuację. Kinga należy do 10 procent Polaków, którzy w ogóle nie myją zębów. Jak łatwo się domyślić stan jej uzębienia jest w opłakanym stanie. Kinga wstydzi się tego i chce zadbać o zęby dla siebie i dla malutkiego synka. 

W wieku 30 lat pacjentka nie miała już przednich i bocznych zębów w łuku górnym, oraz miała braki zębów w łuku dolnym. Zęby które pozostały też były w bardzo złym stanie i wymagały pilnego leczenia. Stan zapalny objął także dziąsła.

Dr Emma zadecydowała, iż pani Kinga wymaga kompleksowego leczenia. Po szczegółowej diagnostyce: badaniu radiologicznym okazało się, że trzeba usunąć kilka zębów, kilka leczyć kanałowo, zaplanowano też zabieg optycznego przedłużenia pościeranych zębów oraz uzupełnienia braków koronami i protezami. 

Reklama

Karolina Pilarczyk teraz uśmiecha się jeszcze piękniej

Karolina Pilarczyk znana jako Królowa Polskiego Driftu zachęcona efektami pracy dr. Emmy Kiworkowej i jej zespołu lekarzy postanowiła poprawić estetykę swojego uśmiechu. Karolina zdecydowała się na wybielanie oraz lekką korektę kształtu zębów, czyli bonding.

- Uśmiech stanowi wizytówkę człowieka. Piękny uśmiech budzi zaufanie i sympatię. Ja uwielbiam się śmiać! I dużo gadać. Przy czym moja mama, aktorka, uczyła mnie by mówić głośno i wyraźnie. To niestety eksponuje zęby, które w moim przypadku, pozostawiały wiele do życzenia. W dzieciństwie staraliśmy się to naprawić aparatami, ale 30 lat temu usłyszałam "taka będzie Twoja uroda" - mówi Karolina Pilarczyk.

- Krzywe zęby, nadużywanie kawy sprawiły że mój uśmiech był daleki od ideału. Jak oglądałam wywiady ze sobą nie mogłam skupić się na tym co mówię tylko patrzyłam na zęby... Założenie aparatu i wyprostowanie zębów dużo nie poprawiło. Były one ciemne i nierównej wielkości. Szczególnie w dolnej szczęce. Wyglądały okropnie. Tak trafiłam do Villa Nova. Tam dziewczyny wyrównały ich wielkość, "zabudowały" dolną szczękę, wybieliły wszystkie zęby i teraz mogę się cieszyć szerokim pięknym uśmiechem. To wykończenie było przysłowiową "wisienką ta torcie", bez tego nadal nie czułam się komfortowo. Teraz kocham mój uśmiech - mówi polska drifterka. 

***
Jaki będzie efekt wszystkich zabiegów denstystyczno-ortodontycznych? 
Zapraszamy do telewizji Polsat Café na premierę pierwszego odcinka programy "Dr Emma",  w poniedziałek, 15 listopada o godzinie 22:00.


O programie "Dr Emma" w Polsat Café

Mogą być przyczyną kompleksów i niskiej samooceny. Zdrowe  i ładne - dodają nam pewności siebie. Zęby, bo o nich mowa, to trudny temat, z którym zmierzą się bohaterowie nowego programu Polsat Café - "Dr Emma". Tytułowa pani doktor - dr n. med. Emma Kiworkowa - właścicielka kliniki stomatologicznej oraz założycielka fundacji "Wiewiórki Julii" wraz ze swoim zespołem specjalistów-pasjonatów spełni marzenie o zdrowym i pięknym uśmiechu kilkunastu pacjentom. W programie podejrzymy pracę specjalistów, którzy postarają się obalić mit "dentysty-sadysty". Bezbolesne leczenie próchnicy, innowacyjne metody leczenia wad zgryzu czy nowoczesne technologie w stomatologii - między innymi to zobaczą widzowi. Dzięki lekarzom z Kliniki dowiemy się też, jak wykonuje się modny dziś zabieg poprawy estetyki zębów, zwany bondingiem.

Czytaj także:

Przebarwienia na zębach? To może być efekt choroby

Pantomogram. Na to skieruje cię dentysta

Polsat Cafe

W serwisie zdrowie.interia.pl dokładamy wszelkich starań, by przekazywać wyłącznie sprawdzone, rzetelne informacje o objawach i profilaktyce chorób, bo wierzymy, że świadomość i wiedza w tym zakresie pomogą dłużej utrzymać dobre zdrowie.
Niniejszy artykuł nie jest jednak poradą lekarską i nie może zastąpić diagnostyki i konsultacji z lekarzem lub specjalistą.

Dowiedz się więcej na temat: stomatologia estetyczna | Dr Emma

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL