​Ćwiczenia na uda

Chciałabyś czuć się piękna w krótkich spódniczkach oraz na plaży? Z nami dowiesz się, jakie są najlepsze sposoby na wysmuklenie nóg. Ćwiczenia na uda przedstawione poniżej aktywizują odpowiednie mięśnie dolnych partii ciała, wzmacniając jednocześnie ich siłę. Zyskasz nie tylko świetny wygląd, ale również bardzo dobrą kondycję.

Długie spacery, biegi oraz inne aktywności fizyczne nie będą już dla ciebie problemem. Dzięki systematycznym treningom, połączonym ze zdrową i zbilansowaną dietą szybko pozbędziesz się niechcianego cellulitu.

Trening na uda

Od czego należy zacząć? Na początek najlepsze będą ćwiczenia rozciągające. Stań w rozkroku i uginając prawą nogę przenieś na nią ciężar ciała. Wytrzymaj tak parę sekund i wróć do pozycji wyjściowej. Po 10 seriach zrób to samo w drugą stronę. Na mięśnie ud bardzo poleca się też wszelkie rodzaje skłonów: należy jednak pamiętać o tym, by każdy wykonywać na prostych nogach. 

Reklama

Podstawowymi są te do przodu oraz naprzemienne do palców u stóp. W pozycji leżącej warto za to poćwiczyć rowerek oraz nożyce. Pomagają one pozbyć się zarówno cellulitu, jak i tłuszczyku z okolic brzucha. Spróbuj również położyć się na plecach z wyprostowanymi na boki rękami oraz ugiętą lewą nogą. Unieś biodra w taki sposób, aby korpus i udo tworzyły linię prostą. 

Powoli prostuj i uginaj prawą nogę, nie zmieniając pozycji. 15 powtórzeń na każdą z nóg powinno wystarczyć. Ćwiczyć uda możesz również w pozycji klęku podpartego. Wyprostuj plecy i powoli podnoś cały czas ugiętą pod kątem prostym nogę najwyżej jak potrafisz. 

Wykonaj kilka powtórzeń, a następnie zmień nogę. Najlepiej będzie jeśli zdecydujesz się na te z ćwiczeń, które wydają ci się najatrakcyjniejsze: łatwiej będzie systematycznie trenować, jeśli wybierzesz to, co lubisz!

Jakie sporty uprawiać?

Systematyczny trening jest niezastąpiony, jeśli chcesz idealnie wysmuklić nogi. Każdy jednak wie, że bardzo ciężko zmotywować się do ćwiczenia, dlatego polecamy wzbogacenie zwykłej gimnastyki jednym z wielu rodzajów sportów. Na mięśnie ud pozytywny wpływ mają nawet długie spacery, warto jednak urozmaicić je szybkim marszem albo wybrać się na poranny jogging. 

Cellulitu pozbędziesz się również dzięki jeździe na rowerze, rolkach lub łyżwach. Nie musisz ćwiczyć tylko w domu: wybierz na basen lub squasha, a po paru tygodniach regularnego treningu efekt na pewno cię zaskoczy!

INTERIA.PL

W serwisie zdrowie.interia.pl dokładamy wszelkich starań, by przekazywać wyłącznie sprawdzone, rzetelne informacje o objawach i profilaktyce chorób, bo wierzymy, że świadomość i wiedza w tym zakresie pomogą dłużej utrzymać dobre zdrowie.
Niniejszy artykuł nie jest jednak poradą lekarską i nie może zastąpić diagnostyki i konsultacji z lekarzem lub specjalistą.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL