Jakie właściwości ma miłorząb japoński?

Lecznicze działanie miłorzębu było znane już w czasach starożytnych. Wówczas wykorzystywano jego nasiona, głównie w celu poprawy sprawności mózgu. Dzisiaj, gdy jego substancje czynne są już dobrze znane (a są wśród nich liczne antyutleniacze), stosowany jest on pomocniczo w leczeniu wielu różnych dolegliwości.

Po wyciąg z miłorzębu sięga się m.in. w przypadku: zaburzeń pamięci, demencji (otępienia), zawrotów głowy, szumów usznych, niewydolności układu sercowo-naczyniowego, chorób nerwu wzrokowego,

Roślina ta jest uważana za afrodyzjak. Preparaty zawierające ginkgo biloba stosuje się w celu zwiększenia popędu płciowego.

Uważa się, że miłorząb japoński może też ograniczać skutki stresu, korzystnie wpływać na wygląd skóry (zapobiegając powstawaniu pajączków, opóźniając procesy starzenia), jak również przyczyniać się do utrzymania właściwego składu lipidów.

Reklama


INTERIA.PL

W serwisie zdrowie.interia.pl dokładamy wszelkich starań, by przekazywać wyłącznie sprawdzone, rzetelne informacje o objawach i profilaktyce chorób, bo wierzymy, że świadomość i wiedza w tym zakresie pomogą dłużej utrzymać dobre zdrowie.
Niniejszy artykuł nie jest jednak poradą lekarską i nie może zastąpić diagnostyki i konsultacji z lekarzem lub specjalistą.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL