Oleuropeina jako sposób na zdrowe serce po 50

Dane statystyczne pokazują, że obecnie choroby układu sercowo-naczyniowego częściej występują u kobiet niż u mężczyzn, a podatność na schorzenia tego typu wyraźnie zwiększa się u pań po menopauzie w związku ze spadkiem stężenia estrogenu w organizmie. Aktualna roczna liczba zgonów z przyczyn sercowo-naczyniowych wynosi 91 tysięcy u kobiet, a 82 tysiące u mężczyzn. Ryzyko rozwoju chorób serca i naczyń krwionośnych po 50. roku życia można na szczęście zmniejszyć, stosując preparaty zawierające oleuropeinę.

Problemy z sercem u kobiet w wieku dojrzałym

Naukowcy wykazali, że obniżeniu poziomu estrogenu w ciele kobiety przechodzącej menopauzę towarzyszy spadek stężenia tzw. "dobrego cholesterolu" (HDL) oraz wzrost poziomu "złego cholesterolu" (LDL) we krwi. Stan ten zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia schorzeń układu sercowo-naczyniowego, co potwierdzają zresztą statystyki  z różnych krajów – np. w Stanach Zjednoczonych co czwarta kobieta po 65. roku życia choruje na serce. 

Ryzyko zachorowania można znacząco zmniejszyć dzięki zdrowemu trybowi życia, obejmującemu właściwie zbilansowaną dietę, systematyczną aktywność ruchową, brak używek, efektywny sen i przeciwdziałanie istniejącym problemom zdrowotnym poprzez wybór odpowiednio skomponowanych suplementów diety. W ochronie serca i naczyń krwionośnych zalecane są te, które mają w swoim składzie oleuropeinę.

Reklama

Czym jest oleuropeina?

Mianem oleuropeiny określa się związek chemiczny obecny w liściach i owocach drzewa oliwnego, który wykazuje silne działanie antybakteryjne, antygrzybicze i antywirusowe. Badania naukowe potwierdziły, że oleuropeina wzmacnia układ odpornościowy człowieka i w przeciwieństwie do antybiotyków, które wyjaławiają organizm, niszczy wyłącznie szkodliwe bakterie. Ponadto wykazano korzystny wpływ oleuropeiny na naczynia wieńcowe serca, normalizację ciśnienia tętniczego oraz przemiany lipidów.

Oleuropeina to także silny przeciwutleniacz, który chroni ciało przed działaniem wolnych rodników. 

Oleuropeina na zdrowe serce

Antyoksydanty, takie jak oleuropeina, odgrywają szczególną rolę w profilaktyce schorzeń układu sercowo-naczyniowego. Po pierwsze, nie dopuszczają do uszkodzeń oksydacyjnych lipidów obecnych we krwi. Po drugie, zapobiegają potencjalnie groźnej kumulacji płytek krwi, a co za tym idzie – wystąpieniu zatorów w obrębie naczyń krwionośnych. Tym samym chronią organizm kobiety przed poważnymi problemami zdrowotnymi.

Jaki suplement z oleuropeiną wybrać?

W kwestii ochrony zdrowia warto postawić na sprawdzone rozwiązania – najlepszym wyborem jest dokładnie przebadany preparat, którego skład odpowiada  potrzebom kobiet po 50. roku życia. Na szczególne polecenie zasługują suplementy, które oprócz oleuropeiny zawierają także inne substancje o właściwościach prozdrowotnych, na przykład polski produkt marki Harmonella ®. Preparat ten działa na wielu płaszczyznach:

• zmniejsza ryzyko rozwoju chorób układu krążenia dzięki dużej zawartości oleuropeiny;

• korzystnie wpływa na tempo przemiany materii (zasługa chromu);

• poprawia wygląd skóry, włosów i paznokci (cynk);

• chroni wątrobę (cholina);

• dodaje energii i pozytywnie oddziałuje na samopoczucie kobiety (witaminy z grupy B).

Regularne stosowanie preparatu zawierającego oleuropeinę oraz inne ważne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu substancje zwiększy twoje szanse na zdrowie po okresie menopauzy.

materiały prasowe

W serwisie zdrowie.interia.pl dokładamy wszelkich starań, by przekazywać wyłącznie sprawdzone, rzetelne informacje o objawach i profilaktyce chorób, bo wierzymy, że świadomość i wiedza w tym zakresie pomogą dłużej utrzymać dobre zdrowie.
Niniejszy artykuł nie jest jednak poradą lekarską i nie może zastąpić diagnostyki i konsultacji z lekarzem lub specjalistą.

Dowiedz się więcej na temat: choroby serca
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL