Gotowi na życie?
Przyszłość trudno przewidzieć – możemy się jednak na nią przygotować. Szczególnie w czasach popandemicznego niepokoju największym wyzwaniem w jej przewidywaniu jest to, co można kontrolować tylko częściowo – nasze zdrowie. Najlepszym prezentem świątecznym, który będzie nam służył długo, jest zakup polisy na życie rozszerzonej o ubezpieczenia na wypadek zachorowania. W ten sposób, dzięki jednej decyzji, zapewnimy poduszkę bezpieczeństwa zarówno sobie, jak i bliskim.
Zdrowie jest prawdziwym bogactwem - przekonał się o tym każdy, kto choć raz miał z nim problemy. W świecie po pandemii wciąż niełatwo jest nam o siebie regularnie dbać. Długie kolejki do lekarzy specjalistów, skomplikowany powrót do zdrowia i kosztowna rehabilitacja - to wszystko może niespodziewanie nadszarpnąć nasz domowy budżet. Zakup ubezpieczenia na życie z szerokim zakresem ochrony, którym objąć możemy zarówno siebie, jak i bliskich, pozwoli nam z większą odwagą sięgać po wszystko, co niesie życie bez trwogi.
Co oczywiste, każdego z nas najbardziej ucieszy brak choroby. Im młodsi jesteśmy, tym trudniej myśleć o zabezpieczeniu na trudny czas. Decyzję o zakupie polisy indywidualnej określa jednak nie tyle nasz status majątkowy, ile moment życiowy. Nowa praca, kredyt hipoteczny, czy decyzja o założeniu rodziny niosą ze sobą większą odpowiedzialność. Dbamy przecież już nie tylko o swoje bezpieczeństwo, ale też o przyszłość naszych bliskich.
Warto podjąć w domu rozmowę o planach awaryjnych na wszelki możliwy wypadek. W życiu każdego z nas mogą zdarzyć się niespodziewane zwroty akcji.
- Nieszczęśliwy wypadek
Wiadomo, że wypadki chodzą po ludziach. Nie trzeba planować dalekich i skomplikowanych wypraw - zdarza się, że szybkie zakupy zimą wiążą się z poślizgnięciem i złamaniem nogi, w drodze do pracy spadniemy z roweru albo na wakacjach stracimy równowagę na basenie. Powrót do pracy może się opóźnić: z powodu koniecznej rehabilitacji, czasem operacji, a potem - rekonwalescencji. Odpowiednie zabezpieczenie w postaci polisy nie tylko zapewni nam dodatkowe środki na leczenie, ale może zwiększyć możliwości leczenia i medycznych konsultacji. Kiedy szwankuje nam zdrowie, każdy dodatkowy zastrzyk finansowy ma znaczenie: na zwolnieniu lekarskim otrzymujemy 80 proc. wartości naszej wypłaty, a ci, którzy są samozatrudnieni - nie zarabiają w ogóle. Tymczasem koszty życia wcale nie maleją, tylko rosną. Pojedyncza wizyta u fizjoterapeuty to w dużym mieście koszt nawet powyżej 180 zł. Polisa na życie z ochroną wypadkową w razie uszczerbku na zdrowiu zapewni nam wypłatę pieniędzy, które możemy przeznaczyć na dowolny cel. Atrakcyjnym rozwiązaniem jest również ubezpieczenie grupowe, które może nam zapewnić pracodawca. Możemy taką ochronę poszerzyć o dodatkowe pakiety w zależności od naszych potrzeb. Ubezpieczeniem grupowym możemy również objąć bliskie nam osoby: małżonków, osoby partnerskie i dzieci.
Pani Krystyna na wakacjach na Cyprze poślizgnęła się na basenie i złamała kość śródstopia. Po powrocie do Polski i konsultacji lekarskiej wymagane było leczenie operacyjne - otwarte nastawienie złamania z wewnętrzną stabilizacją. Wypadek zdarzył się w 2022 r., ale na opłacenie polisy 58-letnia kobieta zdecydowała się w 2017 r. Dzięki polisie udało się jej uzyskać świadczenie w wysokości ponad 9 tys. zł, które przeznaczyła na rehabilitację i odpoczynek po nieprzyjemnym zdarzeniu. - Choroby przewlekłe - w Polsce wciąż notujemy niepokojącą liczbę zachorowań na schorzenia, które mogą przerodzić się w przewlekłe. W zależności od stopnia intensywności i przebiegu może się zdarzyć, że zachorowanie będzie związane ze stosunkowo długą nieobecnością w pracy. Polisa na wypadek poważnego zachorowania zapewni nam środki na spokojną rekonwalescencję. A jeśli choroba skłoni nas do zmiany pracy, dodatkowe pieniądze będą doskonałym uzupełnieniem luki w zarobkac
U Pana Mirosława rozpoznano chorobę Crohna. Miał dobrą polisę na życie z umową dodatkową na wypadek poważnego zachorowania, otrzymał 560.000 złotych. - Zawał lub nowotwór
Nagłe zdarzenia sercowe i nowotwory znajdują się w czołówce lęków zdrowotnych Polaków. O szybkim powrocie do sprawności decyduje jak zawsze czas. Oczekiwanie na opinię specjalisty w ramach państwowej opieki może potrwać, dlatego warto skorzystać z możliwości uzyskania dodatkowej konsultacji i pakietu badań. Po operacjach onkologicznych istotne wsparcie może stanowić dla nas dodatkowa pomoc pielęgniarska, a dla osób samotnych - transport na badania. Ubezpieczenie na wypadek chorób krążenia lub onkologicznych zapewnia w razie diagnozy nie tylko pieniądze (i to nawet 500.000 złotych), ale też bezpłatny dostęp do badań, konsultacji i rehabilitacji.
"Analizując nasze dane z ostatnich dwóch lat wyraźnie zauważamy, że szczególnie w ostatnim roku sprzedaż polis na wypadek chorób onkologicznych i kardiologicznych wzrosła o ponad 30%, a sprzedaż polis na wypadek poważnych zachorowań wzrosła o 15%. Stoi za tym rosnąca świadomość Polaków na temat zagrożeń zdrowotnych, jako konsekwencji pandemii. Z jednej strony więcej osób zdaje sobie sprawę z kruchości zdrowia, z drugiej strony wiemy też, że pandemia bardzo mocno obciążyła służbę zdrowia, wydłużając czas diagnostyki czy oczekiwania na bezpłatne wizyty lekarskie. A czas reakcji i terapii w sytuacji poważnego zachorowania jest jednym z kluczowych czynników wpływających na wynik leczenia. Świadomość tych ryzyk pokazują wyniki raportu "Mapa ryzyka Polaków" Polskiej Izby Ubezpieczeń, ujawniając, że główne obawy Polaków to: śmierć najbliższej osoby, brak pieniędzy na leczenie poważnej choroby oraz ciężka choroba najbliższej osoby. W każdej z tych sytuacji polisy ubezpieczeniowe na życie i chroniące zdrowie przynoszą pieniądze potrzebne na dalsze życie i leczenie, a dodatkowo w ofercie Unum w ramach ubezpieczenia na wypadek chorób kardiologicznych i onkologicznych, klienci otrzymają bezpłatny dostęp do konsultacji lekarskich, badań ambulatoryjnych, rehabilitacji oraz dostęp do infolinii, na której mogą znaleźć potrzebne wsparcie w razie diagnozy. To pomocna dla klientów odpowiedź na troski wynikające z niezwykle trudnego momentu ich życia - diagnozy poważnej choroby. - komentuje Renata Stawiczny, Krajowa Dyrektor Sprzedaży Ubezpieczeń Indywidualnych w Unum Życie. - Zabezpieczenie przyszłości dzieci
Przyszłość niekoniecznie musi nieść nam udręki zdrowotne. Może też nieść szanse na spełnienie marzeń. I tu ubezpieczyciele pomagają. Póki rodzicielskim obowiązkiem jest zabezpieczenie przyszłości dziecka w taki sposób, żeby kiedyś mogło swobodnie wybrać swoją drogę, warto rozważyć kupno polisy na życie i dożycie dziecka. To dobre rozwiązanie szczególnie na czas kryzysu - pieniądze chronione są przed inflacją, a zakup polisy zapewnia dziecku ochronę i kontynuację ubezpieczenia przez towarzystwo ubezpieczeniowe Unum, gdyby zabrakło jego opiekuna. Polisę mogą nabyć nie tylko rodzice - również dziadkowie, rodzeństwo czy rodzice chrzestni. Po uzyskaniu pełnoletności dziecko może świadczenie z polisy "Lepszy Start" przeznaczyć na dowolny cel.
Niewiele rzeczy w życiu jesteśmy w stanie przewidzieć. Ale na wiele rzeczy możemy się przygotować. Zbliża się sezon narciarski - warto rozważyć, czy oprócz profesjonalnego sprzętu i profesjonalnej odzieży przygotowaliśmy się na ewentualne niespodzianki. Ubezpieczenia na życie i na wypadek nieszczęśliwych zdarzeń to decyzja, która na życiowym zakręcie może nam realnie pomóc wyjść z kryzysu i zabezpieczyć życie naszych bliskich. Z dobrym ubezpieczeniem jest się gotowym na życie.