​Dieta Oxy - nowość w walce ze zbędnymi kilogramami

Dieta Oxy to nowa dieta proteinowa, oparta na podobnych zasadach jak znana dieta Dukana, jednak - jak zapewnia jej autorka - zmodyfikowana tak, by wyeliminować nieprzyjemne skutki uboczne charakterystyczne dla diet wysokobiałkowych.

Na czym polega dieta Oxy?

W kuracji Oxy połączono dobór jadłospisu z analizą czynników osobowościowych, ma to być plan dietetyczny dostosowany do indywidualnych preferencji i charakteru.

Proces chudnięcia podzielony jest na tygodniowe etapy:

Reklama

  1. Detox - wprowadzenie do diety, oczyszczenie organizmu z toksyn,
  2. Fat Burning - spalanie tkanki tłuszczowej dzięki dużej ilości białka zwierzęcego w posiłkach,
  3. Step - włączenie do diety białka roślinnego ,
  4. Balance - stopniowe rozszerzanie diety, białko stanowi ok. 15-20% ogólnej wartości energetycznej pożywienia.

Kontynuacją programu jest okres stabilizacji, który zdaniem autorki diety ma uchronić przed efektem jo-jo i zapewnić bezpieczny powrót do zwykłego sposobu odżywiania.

W diecie Oxy, inaczej niż w klasycznych kuracjach wysokobiałkowych, kładzie się duży nacisk na oczyszczanie organizmu z toksyn, co ma być sposobem na uniknięcie niekorzystnych skutków nadmiaru protein (jak zmęczenie, zparcia, obciążenie wątroby i nerek). Ważnym składnikiem diety jest shake oparty na żurawinie, kefirze i otrębach pszennych. Co istotne, białko stanowi podstawę posiłków jedynie przez 2 tygodnie.

Co oczywiste, autorzy diety nie dają gwarancji osiągnięcia wymarzonej wagi i uniknięcia skutków ubocznych. Sami też zalecają skonsultowanie się z lekarzem lub dietetykiem przed zastosowaniem programu redukcji wagi. Z pewnością warto skorzystać z tej rady, jak w przypadku każdej diety odchudzającej.

INTERIA.PL

W serwisie zdrowie.interia.pl dokładamy wszelkich starań, by przekazywać wyłącznie sprawdzone, rzetelne informacje o objawach i profilaktyce chorób, bo wierzymy, że świadomość i wiedza w tym zakresie pomogą dłużej utrzymać dobre zdrowie.
Niniejszy artykuł nie jest jednak poradą lekarską i nie może zastąpić diagnostyki i konsultacji z lekarzem lub specjalistą.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL