Wlej do wanny, a obrzęki i cellulit znikną. Tak przygotujesz odchudzającą kąpiel

Kąpiel odchudzająca to skuteczny sposób na usunięcie z organizmu toksyn, poprawę krążenia i zwalczenie cellulitu. Do jej przygotowania wystarczy kilka kropel olejku eterycznego, łyżka soli himalajskiej lub niewielkie ilości innych, powszechnie znanych i dostępnych w niemal każdy domu składników. Jak szybko można się spodziewać efektów? Dla kogo przeznaczone są kąpiele odchudzające, a kto powinien z nich zrezygnować?

Nagromadzone w organizmie toksyny mogą pogarszać samopoczucie, prowadzić do nadwagi, powstawania obrzęków i cellulitu oraz uczucia ciężkości. Jednym ze sposobów na pozbycie się ich są ciepłe kąpiele z dodatkiem ziół, olejków eterycznych oraz innych składników o leczniczym i pielęgnacyjnym działaniu. Jak je przygotować?

Czy kąpiel w gorącej wodzie odchudza?

Kąpiele odchudzające można przygotować na wiele sposobów, łączy je jednak wspólna cecha - zawsze są one gorące. Wysoka temperatura wody powoduje, że pory skóry otwierają się, a substancje, którymi ją wzbogacono, mają szansę na szybsze przedostanie się do organizmu i usunięcie z niego toksyn. 

Dodatkowo w gorącej kąpieli, tak jak w saunie, ciało intensywnie się poci, wraz z nadmiarem wody usuwając szkodliwe substancje. 

Badania potwierdzają, że w czasie godzinnej kąpieli w wodzie o temperaturze ok. 40 stopni człowiek może spalić nawet 130 kalorii. Należy jednak pamiętać, by w trakcie takiego seansu oraz przez kilka godzin po jego zakończeniu  pić dużo wody.

Reklama

Kąpiele odchudzające na obrzęki  - jak je przygotować?

Osoby mające problem z częstym uczuciem ciężkości, obrzękami i opuchlizną, a przy tym chcące się pozbyć zbędnych kilogramów, powinny wypróbować kąpiel detoksykującą, z użyciem jednego z poniższych składników:

  • ocet jabłkowy - do wanny wypełnionej gorącą wodą wystarczy wlać 1,5-2 szklanki nierafinowanego octu, wymieszać i brać kąpiel przez ok. 30 minut,
  • sól epsom - by przygotować  skuteczną kąpiel odchudzającą, należy wsypać do wanny jedną-dwie łyżki tej soli. Działa ona detoksykująco, a do tego redukuje napięcie i łagodzi bóle związane m.in. z treningiem fizycznym czy wielogodzinnym chodzeniem w butach na wysokim obcasie. Pozwala pozbyć się obrzęków i korzystnie wpływa na wygląd skóry,
  • imbir - imbir ma działanie rozgrzewające, oczyszczające i przeciwzapalne, dodanie jego korzenia do kąpieli pozwoli więc usunąć z organizmu toksyny, a przy tym poprawia samopoczucie i dodaje energii. Tego typu kąpiel jest szczególnie polecana w sezonie jesienno- zimowy, gdy jesteśmy bardziej podatni na infekcje, 
  • mięta - mięta działa kojąco, likwiduje obrzęki i przynosi ulgę w dolegliwościach bólowych. Chcąc dodać miętę do kąpieli, należy wcześniej zaparzyć ją w gorącej wodzie i lekko przestudzić

Bez względu na wybraną metodę, kąpiele odchudzające powinny być powtarzane regularnie, 2-3 razy w tygodniu. W ich trakcie należy dbać o nawodnienie organizmu, wypijając odpowiednią ilość wody.

Kąpiele odchudzające na cellulit - co przynosi najlepsze rezultaty?

Trudna do usunięcia pomarańczowa skórka to problem, z którym boryka się wiele kobiet. Najlepsze rezultaty przynosi wielotorowe działanie, czyli połączenie zdrowej, bogatej w warzywa i owoce diety, właściwe nawodnienie organizmu, aktywność fizyczna i odpowiednia pielęgnacja. 

W walce z cellulitem doskonale sprawdzają się gorące kąpiele odchudzające. Do ich wykonania najlepiej wybrać sól himalajską. Jest ona uznawana za jedną z najzdrowszych na świecie, a każda mała bryłka zawiera ponad 80 substancji mineralnych. 

Rozpuszczona w gorącej wodzie nie tylko oczyszcza organizm, ale również ujędrnia, wygładza i regeneruje skórę. Dla osiągnięcia najlepszych rezultatów zaleca się stosowanie łyżki soli na każde 1,5 l wody.

Do przygotowania kąpieli antycellulitowych często wykorzystuje się również różnorodne olejki eteryczne, takie jak:

  • olejek cytrynowy,
  • olejek grejpfrutowy,
  • olejek geraniowy,
  • olejek rozmarynowy

Doskonale nawilżają skórę i sprawiają, że po kąpieli jest napięta i gładka. Dla uzyskania najlepszych efektów, do kąpieli warto dodać również łyżkę soli. 

Bardzo skuteczne w walce z pomarańczową skórką są także prysznice, połączone z  intensywnym masażem lub szczotkowaniem ciała. Olejki eteryczne można połączyć z używanym na co dzień płynem do kąpieli lub nałożyć je bezpośrednio na gąbkę. 

Specjaliści polecają także branie prysznica na przemian w ciepłej oraz zimnej wodzie. Ma to na celu uelastycznienie skóry poprzez kontrolowane rozkurczanie i obkurczanie naczyń krwionośnych.

Czy kąpiele odchudzające rzeczywiście pomagają?

Redukcja cellulitu oraz dodatkowych kilogramów to długoterminowe działanie, wymagające systematyczności. Aby kąpiele odchudzające mogły zadziałać, należy je wykonywać regularnie 2-3 razy w tygodniu. 

Jednocześnie należy dbać o odpowiednią dietę, picie dużych ilości wody oraz aktywność fizyczną. Nawet najlepiej przygotowane kąpiele nie przyniosą oczekiwanego rezultaty, jeśli nie będą szły w parze ze zdrowym stylem życia.

CZYTAJ TAKŻE:

Najlepszy olej dla pań po czterdziestce. Dodawaj do kremu, stosuj pod oczy

Zrób z nich maskę na włosy, a zobaczysz efekt. Nasiona chia odżywią i wzmocnią cebulki

Będą miękkie, gładkie i wydatniejsze. Domowe sposoby na pielęgnację ust

INTERIA.PL

W serwisie zdrowie.interia.pl dokładamy wszelkich starań, by przekazywać wyłącznie sprawdzone, rzetelne informacje o objawach i profilaktyce chorób, bo wierzymy, że świadomość i wiedza w tym zakresie pomogą dłużej utrzymać dobre zdrowie.
Niniejszy artykuł nie jest jednak poradą lekarską i nie może zastąpić diagnostyki i konsultacji z lekarzem lub specjalistą.

Dowiedz się więcej na temat: odchudzanie | cellulit | olejki eteryczne
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Popularne