Kąpiel na popękane pięty i grzybicę. Dodaj to do wody, a efekt cię zaskoczy

Moczenie stóp, tak popularne w czasie PRL-u, wraca do łask. Po tę metodą sięgają osoby ceniące zdrowy styl życia i naturalne metody leczenia. Co dodać do wody, by kąpiel stóp miała terapeutyczne właściwości? Polecamy moczenie stóp w wodzie z octem spożywczym i sodką. Ich działanie antybakteryjne, przeciwgrzybicze i zmiękczające pozwala pozbyć się wielu dolegliwości skórnych na stopach, a także skutecznie walczyć z nadpotliwością i brzydkim zapachem stóp, nie tylko latem. Dodatek sody podziała ponadto antyseptycznie i przeciwzapalnie. Jak zrobić taką kąpiel dla stóp? Poniżej przepisy.

Przekonaj się, jak działa moczenie nóg w wodzie z octem spożywczym z dodatkiem sody oczyszczonej. To tani sposób na pozbycie się chorób skóry, pokonanie nadpotliwości, a nawet chorób grzybiczych. Zobacz, jak zrobić taką odświeżającą i leczniczą kąpiel dla stóp.

Moczenie stóp w wodzie z octem na pot i brzydki zapach

Kąpiel stóp w wodzie z octem spożywczym i codzie oczyszczonej jest skutecznym domowym sposobem w walce z nieprzyjemnym zapachem stóp i nadpotliwością (nie tylko latem, ale przez cały rok). 

Osoby, które obserwują u siebie wzmożoną potliwość tej części ciała, i związany z nią wstydliwy nieprzyjemny zapach stop, skarpet i obuwia, powinny codziennie przez tydzień moczyć stopy w misce z ciepłą wodą i 1/4 szklanki octu jabłkowego oraz dwoma łyżkami sody oczyszczonej. 

Jeśli sam zapach octu jest dla ciebie przykry, możesz wzbogacić taką kąpiel olejkami eterycznymi, dodając do wody kilka kropel olejku lawendowego, różanego, herbacianego lub z pomarańczowego (dadzą one dodatkowy efekt pielęgnacyjny dla skóry i relaksujący dla całego ciała).

Reklama

Moczenie stóp w wodzie z octem na odciski i popękane pięty

Ocet, dzięki swoim właściwościom zmiękczającym, pomoże w pozbyciu się odcisków, modzeli, zgrubiałej skóry i wyleczy popękane pięty. Aby przygotować złuszczającą i zmiękczającą kąpiel do stóp, wymieszaj w misce ciepłą wodę z octem w proporcji 1:1 (na dwa litr - litr octu) i mocz stopy przez minimum kwadrans. 

Po zabiegu zetrzyj martwy, zgrubiały naskórek. Z tego co masz w kuchni, zrobisz błyskawiczny peeling do stóp. Po kąpieli ciepłe i namoczone stopy wymasuj dokładnie mieszanką oleju lub oliwy z gruboziarnistą solą. Peeling stosuj raz w tygodniu.

Woda z octem i sodą na grzybicę, kurzajki i brodawki

Za sprawą odkażających właściwości kwasu octowego, oraz przeciwzapalnego i antyseptycznego działania sody oczyszczonej, regularne kąpiele stóp w wodzie z tymi dodatkami mogą zapobiegać grzybicy lub złagodzić jej dolegliwości, jeśli infekcja grzybicza już ma miejsce. 

Moczenie stóp w wodzie z octem i sodą łagodzi swąd i zapobiega rozprzestrzenianiu się patogenu, eliminując problem żółknących paznokci i zmian grzybiczych na naskórku. Przeciwgrzybicze działanie kąpieli uzyskasz wlewając litr octu do miski z około trzema litrami wody i dodając jedno opakowanie sody oczyszczonej. 

Moczenie stóp w wodzie z octem np. w proporcji 2:1 z dodatkiem sody oczyszczonej może również zminimalizować problem szpecących i zaraźliwych brodawek i kurzajek. 

Gdy zmiany na skórze są wyjątkowo dokuczliwe, dobrym sposobem jest przykładanie nasączonego octem jabłkowym wacika bezpośrednio na nie. 

Jeśli domowe sposoby nie przynoszą ulgi, koniecznie udaj się do dermatologa.

Moczenie stóp w occie - przeciwwskazania

Pamiętaj, że moczenie stóp w occie może prowadzić do podrażnienia skóry. Lepiej nie robić tego w przypadku różnego istniejących ran i uszkodzeń naskórka oraz gdy ma się wrażliwą, atopową skórę lub jest się alergikiem. 

CZYTAJ TAKŻE:

Ocet jabłkowy - domowe lekarstwo na zatoki i katar

Rozpuść i wypij. Napój z drożdży to remedium na wiele dolegliwości

Krople żołądkowe na trawienie i piękne włosy. Jak je stosować? 


INTERIA.PL

W serwisie zdrowie.interia.pl dokładamy wszelkich starań, by przekazywać wyłącznie sprawdzone, rzetelne informacje o objawach i profilaktyce chorób, bo wierzymy, że świadomość i wiedza w tym zakresie pomogą dłużej utrzymać dobre zdrowie.
Niniejszy artykuł nie jest jednak poradą lekarską i nie może zastąpić diagnostyki i konsultacji z lekarzem lub specjalistą.

Dowiedz się więcej na temat: ocet jabłkowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL