Koncert za jedną kroplę krwi w Światowy Dzień Cukrzycy. Posłuchasz muzyki i sprawdzisz cukier

14 listopada przypada Światowy Dzień Cukrzycy. Został ustanowiony w 1991 roku przez Międzynarodową Federację Diabetologiczną (IDF) oraz Światową Organizację Zdrowia (WHO) jako odpowiedź na obawy związane z nasilającym się występowaniem przypadków cukrzycy na całym świecie. Tego dnia w Warszawie, w legendarnym klubie Stodoła, odbędzie się wyjątkowy koncert - Koncert za jedną kroplę krwi. Wystąpią znani polscy artyści, ale ze sceny popłynie nie tylko muzyka. Padną ważne słowa na temat cukrzycy, a każdy będzie miał możliwość zbadania poziomu cukru.

Gwiazdy na Koncercie za jedną kroplę krwi

14 listopada br. w legendarnym warszawskim klubie Stodoła wystąpią:

  • thrashmetalowy Titus Tommy Gun,
  • heavymetalowy Nocny Kochanek,
  • pop-rockowe Kombii, 
  • operowy Marek Torzewski,
  • disco Sławomir,
  • hip-hopowy Liroy.

Koncert poprowadzą:

  • Michał Figurski,
  • Piotr Kędzior Kędzierski,
  • standuper Marcin Zbigniew Wojciech.

- Niezależnie jakiej muzyki słuchasz - cukrzyca nie wybiera - zaznacza Michał Figurski, założyciel Fundacji "Najsłodsi". 

Reklama

Koncert będzie drugim z cyklu koncertów organizowanych corocznie 14 listopada w Światowy Dzień Cukrzycy. Będzie wyjątkowym wydarzeniem nie tylko ze względu na swój nietypowy line-up, ale także planowane duety artystów z różnych muzycznych światów. 

"Zestawienie ze sobą różnych, niepasujących gatunków muzycznych jest celowe, abyśmy w tym dniu byli jedną, muzyczną, najsłodszą rodziną" - tłumaczą organizatorzy.

Sponsorami koncertu są: Fundacja Santander Bank Polska, BaroMedical sp. z o.o. i Warsaw Marriott Hotel.

Czym jest Koncert za jedną kroplę krwi?

Koncert za jedną kroplę krwi, jak wskazują organizatorzy, to gwiazdy polskiej sceny muzycznej, kabaretu, stand up’u, zawsze zaskakujący zestaw artystów w połączeniach, których nie da się zobaczyć nigdzie indziej, i rozrywka dla każdego odbiorcy, ze względu na różne muzyczne gatunki. Poza tym kultowe miejsce, jakim jest klub Stodoła, scena, na której będzie również mowa o zagrożeniach związanych z cukrzycą, a także stanowiska do badań i rozmów na temat cukrzycy. Nie zabraknie lekarzy, wykładowców i specjalistów. 

Bilety na Koncert za jedną kroplę krwi

Koncert za jedną kroplę krwi odbędzie się 14 listopada o godz. 19 w warszawskim klubie Stodoła. Wejście do klubu od godz. 17. 

Bilety na to wydarzenie w cenie 99 zł można kupić TUTAJ

W dniu koncertu będzie można zbadać poziom cukru od godz. 16 (oddać te jedną kropelkę krwi) pod Stodołą i otrzymać kod uprawniający do biletu za 20zl. 

- Z naszych badań wychodzi, że 10 proc. osób, które poddają się pomiarowi cukrzycy, ma niewłaściwy poziom cukru we krwi i nawet o tym nie wie. Bardzo często ci ludzie pierwszy raz w życiu mają do czynienia z glukometrem. W Polsce co roku więcej osób dowiaduje się, że ma cukrzycę. Ja wiem, jaka droga jest przed nimi. Ale wiem też, że może być mniej kręta, niż moja - mówi w rozmowie z Interią ZDROWIE Michał Figurski. 

CZYTAJ TAKŻE:

Taki stan to ostatnia prosta przed cukrzycą. Objawy pojawiają się lata wcześniej

Zapamiętaj regułę 4T. Po tych objawach szybko rozpoznasz cukrzycę

INTERIA.PL/materiały prasowe

W serwisie zdrowie.interia.pl dokładamy wszelkich starań, by przekazywać wyłącznie sprawdzone, rzetelne informacje o objawach i profilaktyce chorób, bo wierzymy, że świadomość i wiedza w tym zakresie pomogą dłużej utrzymać dobre zdrowie.
Niniejszy artykuł nie jest jednak poradą lekarską i nie może zastąpić diagnostyki i konsultacji z lekarzem lub specjalistą.

Dowiedz się więcej na temat: cukrzyca
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL