Test czterech kolorów. Wybierz jeden, a dowiesz się o sobie czegoś nowego

Masz przed sobą cztery kolory - pomarańczowy, złoty, zielony i niebieski. Każdy reprezentuje inne cechy osobowości. Wybierz jeden z nich, a być może dowiesz się o sobie czegoś nowego. Wśród wymienionych przez nas kolorów nie ma twojego ulubionego? Tym razem nie o niego chodzi, tym razem wybór jest ograniczony. Wskaż jeden kolor, do którego ci najbliżej.

Jeśli wybrałeś kolor pomarańczowy

Twój wybór padł na kolor pomarańczowy? To najbardziej żywiołowy kolor ze stawki, i to samo można powiedzieć o tobie.

Jesteś osobą energiczną, spontaniczną, nastawioną na działanie, odważną i żądną przygód. Lubisz wychodzić ze swojej strefy komfortu, podejmować ryzyko i rywalizować, a przy tym być w centrum uwagi. Szybko dostrzegasz okazje i zamieniasz je w sukces. Żyjesz chwilą, jesteś optymistą. Towarzyszy ci poczucie, że nic nie jest w stanie cię złamać. Nie lubisz, gdy ktoś próbuje cię ograniczać, narzucać swoje zdanie. Gdy nadchodzi kryzys, znajdujesz paliwo, dzięki któremu nie przestajesz działać i pokonujesz trudności. Ludzie wokół doceniają twoją spontaniczność, są pod wrażeniem twojego sposobu bycia i twoich licznych zainteresowań. Zarażasz ich dobrą energią.

Reklama

Jeśli wybrałeś kolor złoty

Złoto to twój kolor? Sprawdźmy, czy jesteś "złotym" człowiekiem. 

Jesteś osobą, która ceni sobie zasady, stabilność i porządek. Cenisz sobie też czas, dlatego nie marnujesz go na bezproduktywne czynności. Dokładasz starań, by uchodzić za osobę niezawodną, taką, na którą można liczyć zawsze i wszędzie. Lubisz pomagać, chcesz czuć się użytecznym. Wiedziesz zorganizowane i uporządkowane życie. Żyjesz według ustalonego harmonogramu, jesteś zorganizowany, punktualny, obowiązkowy, odpowiedzialny i oddany. Swoje zobowiązania traktujesz poważnie. Jesteś nastawiony na realizację swoich celów. Chcesz być przygotowany na przyszłość. Należysz do tych, którzy najpierw muszą doprowadzić sprawę do końca, zrobić, co do nich należy, a potem oddają się wyłącznie wypoczynkowi. Ważne są dla ciebie tradycje i rodzina. Dążysz do tego, by zapewnić swoim bliskim wszystko, co najlepsze.

Jeśli wybrałeś kolor zielony

Kolor zielony jest najczęściej spotykaną w naturze barwą. W psychologii jest uważany za kolor kojący, relaksujący i łagodzący stres. Co mówi o osobie, która go wybrała?

Jeśli wybrałeś kolor zielony, masz naturę analityka. Jesteś osobą, która drąży, jest ciekawa, często myśli inaczej niż inni, ma intuicję. Postrzegasz rzeczy z szerszej perspektywy, doszukujesz się zwykle nowych kontekstów i połączeń. Ważna jest dla ciebie regularna stymulacja intelektualna, lubisz ciekawe dyskusje. Twoja praca raczej pokrywa się z twoimi zainteresowaniami lub hobby. Jesteś zaangażowanym pracownikiem, dużo frajdy sprawiają ci nowe projekty. Jednocześnie nie lubisz, gdy ktoś próbuje ci w nich namieszać lub zadaje zbyt wiele pytań, zdradzając wątpliwości co do ich efektów. Ty masz na nie pomysł i jesteś przekonany, że okażą się sukcesem. Jak nikt potrafisz rozwiązywać problemy, przed podjęciem decyzji dokładnie analizujesz sytuację. Lubisz porządek, ale musisz też pamiętać, że życie to również nieprzewidziane sytuacje i ciągłe zmiany.

Jeśli wybrałeś kolor niebieski

Osoby, które wybrały kolor niebieski, są osobami niezwykle towarzyskimi. Lubią być częścią dużych grup. Rodzina, przyjaciele, partner - oni są dla nich na pierwszym miejscu. Jeśli i ty wybrałeś kolor niebieski, jesteś osobą empatyczną, mającą wiele współczucia dla innych. Chętnie wysłuchasz, pomożesz. Chętnie pracujesz z innymi dla wspólnego dobra. Wysoko cenisz sobie szczerość, życzliwość i uczciwość. Marzysz o tym, by wokół panował spokój, by każdy był szczęśliwy. W życiu kierujesz się emocjami, nie analizujesz jak inni. Otwarcie mówisz o swoich uczuciach i tego samego oczekujesz od innych. Jesteś prawdziwy, nikogo nie udajesz.

CZYTAJ TAKŻE: 

Urodziłeś się w maju? Miesiąc urodzenia mówi o tobie więcej niż myślisz

Ciemna strona perfekcjonizmu. Osobowość obsesyjno-kompulsywna może utrudnić życie

Tylko sokole oko wypatrzy oko, które czymś się różni. Masz 5 sekund

INTERIA.PL

W serwisie zdrowie.interia.pl dokładamy wszelkich starań, by przekazywać wyłącznie sprawdzone, rzetelne informacje o objawach i profilaktyce chorób, bo wierzymy, że świadomość i wiedza w tym zakresie pomogą dłużej utrzymać dobre zdrowie.
Niniejszy artykuł nie jest jednak poradą lekarską i nie może zastąpić diagnostyki i konsultacji z lekarzem lub specjalistą.

Dowiedz się więcej na temat: psychotest | test osobowości
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL