W jakiej pozycji śpisz? Ułożenie ciała zdradza, jaką osobą jesteś

W jakiej pozycji śpisz (a przynajmniej tak ci się wydaje)? Zastanów się, jak układasz się do snu, w jakiej pozycji najwygodniej ci się śpi, a potem sprawdź, co to oznacza. Zwykle śpisz na plechach czy może jednak na boku? Dowiedz się, jakiego związku dopatrują się niektórzy między pozycją snu a osobowością.

Spanie na plecach

Na pytanie, co wyróżnia osoby, które śpią na plecach, odpowiada się zwykle: silna osobowość. A silna osobowość to zbiór takich cech, które pozwalają m.in. na szybką adaptację do środowiska i działających na jednostkę czynników. Kojarzy się z wytrzymałością psychiczną na niepowodzenia oraz odpornością na stres. Taką osobą jesteś! Co więcej, jesteś osobą, która lubi być w centrum uwagi, optymistą, który lubi towarzystwo podobnie myślących ludzi. Mówisz prawdę, nie owijasz w bawełnę. Pracujesz niezwykle skrupulatnie i wytrwale, aby osiągnąć swoje cele. Żyjesz w uporządkowany sposób, z nastawieniem na sukces. Cenisz chwile tylko dla siebie.

Reklama

Jeśli śpisz w pozycji żołnierskiej, na plecach, z wyprostowanymi nogami i rękami, jesteś raczej powściągliwy, wyznaczasz sobie wysokie standardy postępowania. Konsekwentnie dążysz do celu. Najwięcej wymagasz przede wszystkim od siebie.

Jeśli śpisz w pozycji rozgwiazdy, z wyciągniętymi rękami i nogami, jesteś dobrym słuchaczem, osobą empatyczną i wspierającą. Bardzo cenisz sobie przyjaźń i dobre relacje z ludźmi.

Jeśli śpisz w pozycji obserwatora, z obiema rękami pod głową lub poduszką, z nadzieją patrzysz w przyszłość. Jesteś lojalny wobec swoich bliskich, przyjaciół i rodziny. Nie masz żadnych większych trosk.

Spanie na boku

Śpisz na boku? Jesteś osobą raczej spokojną, ale towarzyską i aktywną. Można na tobie polegać. Nie żałujesz tego, co wydarzyło się w przeszłości, nie boisz się przyszłości. Potrafisz dostosować się do sytuacji. Zawsze masz uśmiech na twarzy, nawet w trudnych chwilach. Jesteś bardzo świadomy swoich możliwości, a także swoich dobrych i złych cech, dlatego niełatwo cię urazić.

Osoby, które śpią na boku z wyciągniętymi ramionami, zwykle tęsknią za bliską relacją. Obawiają się, że nie dane im będziesz takiej doświadczyć. Wykazują zarówno otwartość na nowe doświadczenia, jak i jednocześnie są bardzo podejrzliwe wobec innych. Zwykle są powolne w podejmowaniu decyzji, ale kiedy już się na coś zdecydują, to będą się tego trzymać.

Osoby, które śpią na boku, przytulone mocno do poduszki lub z poduszką schowaną między nogami, są niezwykle pomocne i opiekuńcze. Największą wagę przywiązują do relacji. Nie jest dla nich istotna kariera, nie są dla nich istotne pieniądze. Pragną głębokiej więzi z partnerem i członkami rodziny.

Pozycja kłody, która polega na leżeniu na boku z ramionami ułożonymi wzdłuż ciała i nogami wyciągniętymi prosto, jest charakterystyczna dla osób łatwowiernych. Osoby, które śpią w pozycji kłody, są też osobami, które potrafią dogadać się z każdym, nawet z nieznajomymi.

Ci, którzy śpią na boku z kolanami podciągniętymi do klatki piersiowej i jedną ręką schowaną pod poduszką, mają naturę myślicieli. Żyją w zgodzie ze sobą. Wydają się dość nieobecni, niekiedy szorstcy, ale w rzeczywistości są osobami bardzo emocjonalnymi. Osoby, które śpią w takiej pozycji, są dobrymi partnerami i przyjaciółmi.

Spanie na brzuchu

Jesteś osobą o silnej woli, osobą dość impulsywną. Lubisz kierować innymi (wskazuje się, że osoby, które śpią na brzuchu, często zajmują kierownicze stanowiska) i udzielać im wskazówek. Kiedy jesteś najlepszy, kiedy inni cię doceniają, tryskasz energią, jesteś miły dla innych. Z krytyką jednak zupełnie sobie nie radzisz. Jesteś najgorszym samokrytykiem, dlatego słuchanie uwag na swój temat sprawia, że czujesz się nieswojo. Dbasz o porządek zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym.

Jeśli śpisz na brzuchu z rękami na poduszce lub wokół niej, z głową zwróconą w lewo lub w prawo, jesteś osobą, która nie boi się przygód. Wydajesz się być wolnym duchem, często podejmujesz ryzyko. Są momenty, gdy sprawiasz wrażenie zuchwałego.

Pozycja embrionalna

Jeśli śpisz głównie w pozycji embrionalnej, to wiedz, że jest ona wyrazem potrzeby opieki, zrozumienia i współczucia. Najlepiej czujesz się wśród członków rodziny i osób, które z biegiem czasu stały się dla ciebie ważne. Nie lubisz tłumów. Układając się na łóżku w ten sposób, próbujesz odciąć się od problemów. Jesteś osobą ostrożną, które nie otwiera się łatwo. Trudno ci komuś zaufać. Jesteś wrażliwy, nieśmiały, ale w odpowiednim towarzystwie szybko się relaksujesz.

W latach 70. badacz snu Samuel Dunkell jako pierwszy postawił hipotezę, że pozycja embrionalna odpowiada pewnym cechom osobowości. W swoich badaniach zauważył, że śpiący w pozycji embrionalnej są bardziej niespokojni i emocjonalni.

Osoby, które śpią w pozycji embrionalnej, są znane również z tego, że są "twarde na zewnątrz, a miękkie w środku".

CZYTAJ TAKŻE: 

Wybierz jedne drzwi spośród 10. Dowiesz się, jaką osobą jesteś

Która z kobiet jest najlepszą matką? Odpowiedź ujawni twoją prawdziwą naturę

Jak zasnąć w minutę? Przed snem zrób proste ćwiczenie 

INTERIA.PL

W serwisie zdrowie.interia.pl dokładamy wszelkich starań, by przekazywać wyłącznie sprawdzone, rzetelne informacje o objawach i profilaktyce chorób, bo wierzymy, że świadomość i wiedza w tym zakresie pomogą dłużej utrzymać dobre zdrowie.
Niniejszy artykuł nie jest jednak poradą lekarską i nie może zastąpić diagnostyki i konsultacji z lekarzem lub specjalistą.

Dowiedz się więcej na temat: psychotest | sen
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL