Najlepszy domowy sposób na trawienie. Pamiętasz z babcinej apteczki? [QUIZ]

Czy umiesz wymienić przyprawy i roślinne napary na trawienie z babcinej apteczki? Zalej wodą, zaparz, wypij po posiłku, a trawienie przyspieszy. Takich rad babcie miały sporo. Tylko co to były za specyfiki? Zrób nasz quiz i sprawdź, czy rozpoznasz, czym kiedyś leczono problemy żołądkowe.

Co na trawienie i wątrobę? Te przyprawy i napary stosowano w PRL

Po obfitym posiłku, na świąteczne przejedzenie, przy niestrawności, na wrażliwe jelita i ból brzucha - nasze babcie i mamy zawsze miały coś naturalnego w domowej apteczce lub kuchennej szafce, co mogło pomóc w takich sytuacjach. Pamiętasz, po co sięgały? Czy wiesz, jak wygląda i działa np. ostropest, rumianek, kmin rzymski, bluszczyk kurdybanek albo pokrzywa? Sprawdź swoją wiedzę i zrób nasz QUIZ. Następnym razem, gdy zjesz za dużo, za tłusto, lub dopadną cię dolegliwości pokarmowe - będziesz ekspertem. 

Co pamiętasz z domowej apteczki babci? Czy umiesz wskazać pomocne przyprawy i roślinne napary na trawienie? Jakie rośliny, przyprawy i nasiona mają zbawienne działanie na wątrobę, perystaltykę jelit i metabolizm? 10/10 miałyby znachor i nasze babcie!

Reklama

CZYTAJ TAKŻE:

Pij pół godziny przed pierwszym posiłkiem. Doskonale nawadnia, obniża ciśnienie i cholesterol

Dodaj szczyptę do kawy. Pobudzi ciało i umysł, doda wigoru w sypialni

Trzy napoje, które zredukują zły cholesterol. Tętnice odpoczną, ryzyko spadnie

INTERIA.PL

W serwisie zdrowie.interia.pl dokładamy wszelkich starań, by przekazywać wyłącznie sprawdzone, rzetelne informacje o objawach i profilaktyce chorób, bo wierzymy, że świadomość i wiedza w tym zakresie pomogą dłużej utrzymać dobre zdrowie.
Niniejszy artykuł nie jest jednak poradą lekarską i nie może zastąpić diagnostyki i konsultacji z lekarzem lub specjalistą.

Dowiedz się więcej na temat: trawienie | zioła na trawienie | zdrowe przyprawy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL