Quiz: Co wiesz o biologii człowieka? 10/15 punktów to też dobry wynik

Choć niektórzy upierają się, że to matematyka jest królową nauk, bez podstawowej wiedzy o biologii i ciele człowieka bylibyśmy biedni. Pamiętasz swoją ocenę z biologii na świadectwie z ostatniej klasy? Przypominasz sobie mitozę i mejozę? Wiesz, który organ w ciele człowiek jest największy, oraz który, do czego nam służy? Wiesz, o co chodzi z DNA i wirusami? Sprawdź swoją wiedzę biologiczną w krótkim quizie biologicznym. Komplet punktów to powód do domu.

Na pewnym etapie życia każdy z nas przechodził przez podstawowy kurs biologii. Jedni - bezproblemowo i radośnie, inni - lekko utykając i modląc się o trójkę z klasówki. Dzisiaj sprawdzamy, co pamiętacie z tamtego czasu: pytania będą prostsze i trudniejsze, intuicyjne i typowe na wiedzę. Podejmij się rozwiązania naszego krótkiego quizu biologicznego, odpowiedz na 15 pytań i przekonaj się, czy twoja nauczycielka z biologii byłaby z dziś ciebie dumna.

Biologia, czyli nauka o życiu

Oczywiście, moja opinia jest stronnicza i zakładam, że wiele osób jej nie podziela, jednakże uważam, że biologia to najważniejsza z nauk. Bios - z greckiego "życie" i logos - "słowo", krótko oddają sens nauki biologii: jest to nauka o życiu. Bo czym są wszystkie kotangensy, przypadki, języki i prawa astrofizyki, jeśli nie wiemy, z czego jesteśmy zbudowani i co nam dolega? Na co nam odkrywanie wszechświata, jeśli nie wiemy, jak działają ścięgna i skąd się bierze krew? Dużo łatwiej rozumieć nam świat, gdy rozumiemy siebie, co stawia biologię w bardzo ważnym miejscu w hierarchii nauk. Przekonajmy się, ile pamiętasz ze szkoły!

Reklama

CZYTAJ TAKŻE: 

Quiz z wiedzy o zdrowiu i chorobach dla miłośników medycyny. Zdobędziesz komplet punktów?

Są nowe normy ciśnienia krwi. Oto najważniejsze zmiany

INTERIA.PL

W serwisie zdrowie.interia.pl dokładamy wszelkich starań, by przekazywać wyłącznie sprawdzone, rzetelne informacje o objawach i profilaktyce chorób, bo wierzymy, że świadomość i wiedza w tym zakresie pomogą dłużej utrzymać dobre zdrowie.
Niniejszy artykuł nie jest jednak poradą lekarską i nie może zastąpić diagnostyki i konsultacji z lekarzem lub specjalistą.

Dowiedz się więcej na temat: ciało człowieka | bakterie i wirusy | anatomia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL