[QUIZ] Potrafisz nazwać narząd ze zdjęcia? Wynik 10/10 zgarniają lekarze

Człowiek, jaki jest, każdy widzi. Ale ludzkie ciało kryje mnóstwo tajemnic, zakamarków i niekoniecznie powszechnie znanych narządów. Jak wygląda trzustka, przepona, śledziona i łechtaczka? Ile tak naprawdę mamy zębów? Gdzie dokładnie mieści się punkt G, a gdzie - trzy najmniejsze kości? Zrób QUIZ i sprawdź swoją wiedzę o zakamarkach anatomii człowieka.

Wielu z nas uważa się za znawców anatomii i medycyny. Gdy tylko na spotkaniu towarzyskim pojawi się temat zdrowia, ekspertów z leczenia holistycznego, specjalistów od serca, stawów, hormonów i trawienia nie brakuje. Od czasów pandemii, każdy Polak też ma nieformalny dyplom z epidemiologii, chorób zakaźnych i biotechnologii szczepionek. Gdy jednak przychodzi co do czego, wciąż mylą się nam najprostsze części ciała, ich umiejscowienie, wygląd, nazwa i funkcja. Śledziona i przepona brzmią i wyglądają podobnie, a przysadka czy tarczyca to przecież żadna różnica :) 

Reklama

Sprawdź, czy uważałeś na biologii i co tak naprawdę wiesz o ludzkim ciele. Odpowiedz na 10 pytań o tajniki ludzkiego ciała i sprawdź się! Komplet punktów zgarniają tylko pasjonaci anatomii lub studenci medycyny.

 Zapraszamy do zabawy.

CZYTAJ TAKŻE:

Zanikające części ciała. Czy w toku ewolucji pozbędziemy się sutków i placów?

Niesamowity mikrochimeryzm. Komórki dziecka trafią do organów matki


INTERIA.PL

W serwisie zdrowie.interia.pl dokładamy wszelkich starań, by przekazywać wyłącznie sprawdzone, rzetelne informacje o objawach i profilaktyce chorób, bo wierzymy, że świadomość i wiedza w tym zakresie pomogą dłużej utrzymać dobre zdrowie.
Niniejszy artykuł nie jest jednak poradą lekarską i nie może zastąpić diagnostyki i konsultacji z lekarzem lub specjalistą.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL