"Dr Emma". Odcinek 4. Nowoczesna stomatologia leczy i upiększa

Współczesna stomatologia jest w stanie naprawić nawet wiele lat zaniedbań i każdemu przywrócić poczucie własnej wartości - udowadnia to dr Emma Kiworkowa, ekspertka programu "Dr Emma", w którym w poniedziałkowe wieczory prezentuje widzom Polsat Café możliwości zabiegów dentystyczno-ortodontycznych. W programie poznajemy też historie ciekawych osób - znanych lub zupełnie zwyczajnych - których łączy pragnienie posiadania pięknego uśmiechu i zdrowych zębów.

W tym odcinku do kliniki stomatologiczno-ortodontycznej dr Emmy trafiły dwie czterdziestokilkuletnie kobiety, których zęby zniszczyły dawne metody leczenia dentystycznego. Stare wypełnienia, stasowane przed laty w gabinetach stomatologicznych, wymagały wymiany, a kolor i kształt zębów - poprawy. 

Pani Ewa, Józefosław, 42 lata

Pacjentka zgłosiła się do Dr Emmy chcąc poprawić estetykę swoich zębów. Uśmiech od zawsze był jej kompleksem. Nie miała co prawda braków w uzębieniu, ale kolor i kształt zębów, oraz wielokrotne wymiany wypełnień spowodowały, że plomby były bardzo widoczne. Dodatkowo w dzieciństwie pani Ewa, przyjmowała żelazo, co wpłynęło znacząco na kolor szkliwa - zęby były szare.

Po wykonaniu diagnostyki radiologicznej, m.in. tomografii komputerowej i badaniu stomatologicznym, okazało się, że prawie w każdym zębie jest nieszczelne wypełnienie, a niektóre zęby były martwe i wymagały ponownego leczenia kanałowego. U pacjentki wykonano skanowanie uzębienia, następnie pani odbyła wizytę u higienistki stomatologicznej, zakończoną instruktażem.

Na kolejnym etapie wykonano leczenie kanałowe zębów. Po zakończeniu prac przygotowujących do odbudowy protetycznej, wykonano symulacje przyszłej pracy protetycznej, aby pacjentka mogła sobie wyobrazić kształt i wielkość swoich nowych zębów. Przygotowano dla pacjentki korony tymczasowe, które nosiła w celu adaptacji do nowych warunków zgryzowych. Finalnie, ze względu na znaczne zniszczenie zębów, wykonano aż 24 korony porcelanowe w łuku dolnym i górnym. Ostateczny kolor przyszłych uzupełnień protetycznych został dobrany indywidualnie w pracowni protetycznej, po to, by końcowy efekt był jak najlepszy i naturalny. 

Reklama

Pani Alina, Warszawa, 45 lat

Pacjentka leczyła się w przeszłości ortodontycznie. Pani Alina miała liczne wypełnienia amalgamatowe (srebrne) w zębach trzonowych. Przy uśmiechu na powierzchniach stycznych przebarwienia świadczące o defektach szkliwa. Wykonano profesjonalną higienizację z instruktażem oraz wybielanie. 


W przypadku wrodzonych defektów szkliwa, wybielanie zazwyczaj trwa długo i trudno jest uzyskać bardzo jasny kolor zębów. Po okresie stabilizacji koloru, wymieniono wypełnienia z amalgamatów na nowoczesne - kompozytowe. Wymieniono też koronę na zębie 12 (lewa górna 2) na nową - porcelanową. 

Ostatecznie wykonano bonding zębów przednich w łuku górnym. Po zakończonym leczeniu pacjentka otrzymała nową nakładkę retencyjną, przyklejono też w łuku dolnym nowy retainer, aby efekty leczenia ortodontycznego były stabilne.

***

Jaki będzie efekt wszystkich zabiegów dentystyczno-ortodontycznych? 
Zapraszamy do telewizji Polsat Café na premierę kolejnego odcinka programu "Dr Emma", w poniedziałek, 6 grudnia o godzinie 22:00.

O programie "Dr Emma" w Polsat Café

Mogą być przyczyną kompleksów i niskiej samooceny. Zdrowe  i ładne - dodają nam pewności siebie. Zęby, bo o nich mowa, to trudny temat, z którym zmierzą się bohaterowie nowego programu Polsat Café - "Dr Emma". Tytułowa pani doktor - dr n. med. Emma Kiworkowa - właścicielka kliniki stomatologicznej oraz założycielka fundacji "Wiewiórki Julii" wraz ze swoim zespołem specjalistów-pasjonatów spełni marzenie o zdrowym i pięknym uśmiechu kilkunastu pacjentom. W programie podejrzymy pracę specjalistów, którzy postarają się obalić mit "dentysty-sadysty". Bezbolesne leczenie próchnicy, innowacyjne metody leczenia wad zgryzu czy nowoczesne technologie w stomatologii - między innymi to zobaczą widzowi. Dzięki lekarzom z Kliniki dowiemy się też, jak wykonuje się modny dziś zabieg poprawy estetyki zębów, zwany bondingiem.

Polsat Cafe

W serwisie zdrowie.interia.pl dokładamy wszelkich starań, by przekazywać wyłącznie sprawdzone, rzetelne informacje o objawach i profilaktyce chorób, bo wierzymy, że świadomość i wiedza w tym zakresie pomogą dłużej utrzymać dobre zdrowie.
Niniejszy artykuł nie jest jednak poradą lekarską i nie może zastąpić diagnostyki i konsultacji z lekarzem lub specjalistą.

Dowiedz się więcej na temat: Dr Emma | stomatologia estetyczna
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL