Reklama

Farbowała włosy w domu. Dwa dni później nie poznała siebie w lustrze. "Czułam się jak potwór"

Dziwna wydzielina wydobywająca się głowy, opuchnięta twarz. Nie takiej reakcji spodziewała się 19-letnia modelka, która zdecydowała się na farbowanie włosów. Nie skorzystała z pomocy fryzjera, zabieg wykonała w domu. Teraz ostrzega inne kobiety.

"Czułam się jak potwór"

Luisa Kamel to modelka, którą na Instagramie obserwuje ponad 13 tys. osób. 19-latka chętnie pokazuje swoje zawodowe życie, chociaż nie brakuje również tych prywatnych relacji. Ostatnio opublikowała post, w którym ostrzega kobiety przed pewnym niebezpieczeństwem. Dokładnie opisała, co spotkało ją po tym, jak zafarbowała sama włosy. 
Luisa wspomina, że od lat farbuje włosy sama, ale teraz było inaczej. - Nie spodziewałem się, że po latach będę miał tak ostrą reakcję alergiczną - wyznała fanom.  Po dwóch dniach od zabiegu kobieta zauważyła, że z jej głowy wycieka "dziwny płyn". Rankiem, następnego dnia nie mogła poznać siebie w lustrze. - Obudziłam się z twarzą spuchniętą do tego stopnia, że nie mogłam otworzyć oczu - przyznała. Narzekała również na ból głowy. - Czułam się jak potwór - czytamy we wpisie opublikowanym na Instagramie modelki. 

Reklama

Czytaj również5 sytuacji, kiedy taki manicure jest zakazany. Poważne konsekwencje

Modelka ostrzega kobiety - nie zawsze 48 godzin wystarczy 

19-latka zdecydowała się opublikować swoje zdjęcia i opowiedzieć o ty, co się jej przydarzyło, aby ostrzec inne kobiety. Każdy producent informuje, aby przed nałożeniem farby wykonać test alergiczny. Ale, jak widać w przypadku Luisy, zalecane 48 godzin nie zawsze wystarcza. Kobieta podkreśla również, aby szybko reagować na jakiekolwiek zmiany. Tak, jak powiedział jej lekarz,  im dłużej zwlekałaby z wizytą, tym skutki reakcji alergicznej mogłyby być jeszcze gorsze.

Reakcja alergiczna na farbę do włosów

Zaczerwieniona skóra, swędzenie, obrzęk czy wypadanie włosów - to najczęściej wymieniane objawy reakcji na farbę do włosów. Szczególnie uważać powinny osoby z wrażliwą skórą. Przed nałożeniem farby, zawsze należy dokładnie zapoznać się z ulotką i sprawdzić, czy nie jest się na liście osób, dla których wykorzystanie produktu nie jest wskazane. 
Cięższa reakcja alergiczna na farbę do włosów może powodować obrzęk i zaczerwienienie twarzy, trudności w oddychaniu, a nawet ciężką reakcję alergiczną całego ciała- czyli wszystko to, co wymieniła i opisała Luisa.  

Na nowych zdjęciach, które opublikowała w social mediach modelka, widać, że poradziła sobie z problemem. Po opuchliźnie nie ma śladu, a na twarzy widać promienny uśmiech. 


Przeczytaj równieżPokazała, jak zmieniła się jej twarz w ciąży. Dotknął ją syndrom ciążowego nosa

INTERIA.PL

W serwisie zdrowie.interia.pl dokładamy wszelkich starań, by przekazywać wyłącznie sprawdzone, rzetelne informacje o objawach i profilaktyce chorób, bo wierzymy, że świadomość i wiedza w tym zakresie pomogą dłużej utrzymać dobre zdrowie.
Niniejszy artykuł nie jest jednak poradą lekarską i nie może zastąpić diagnostyki i konsultacji z lekarzem lub specjalistą.

Dowiedz się więcej na temat: farbowanie włosów

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL