Farbowała włosy w domu. Dwa dni później nie poznała siebie w lustrze. "Czułam się jak potwór"

Dziwna wydzielina wydobywająca się głowy, opuchnięta twarz. Nie takiej reakcji spodziewała się 19-letnia modelka, która zdecydowała się na farbowanie włosów. Nie skorzystała z pomocy fryzjera, zabieg wykonała w domu. Teraz ostrzega inne kobiety.

Farbowała włosy w domu. Takiego efektu się nie spodziewała

Luisa Kamel to modelka, którą na Instagramie obserwuje ponad 13 tys. osób. Kobieta chętnie pokazuje swoje zawodowe życie, chociaż nie brakuje również tych prywatnych relacji. Ostatnio opublikowała post, w którym ostrzega kobiety przed pewnym niebezpieczeństwem. Dokładnie opisała, co spotkało ją po tym, jak zafarbowała sama włosy. 
Luisa wspomina, że od lat farbuje włosy sama, ale teraz było inaczej. - Nie spodziewałem się, że po latach będę miał tak ostrą reakcję alergiczną - wyznała fanom.  Po dwóch dniach od zabiegu kobieta zauważyła, że z jej głowy wycieka "dziwny płyn". Rankiem, następnego dnia nie mogła poznać siebie w lustrze. - Obudziłam się z twarzą spuchniętą do tego stopnia, że nie mogłam otworzyć oczu - przyznała. Narzekała również na ból głowy. - Czułam się jak potwór - czytamy we wpisie opublikowanym na Instagramie modelki. 

Reklama

Czytaj również5 sytuacji, kiedy taki manicure jest zakazany. Poważne konsekwencje

Modelka ostrzega kobiety - nie zawsze 48 godzin wystarczy 

19-latka zdecydowała się opublikować swoje zdjęcia i opowiedzieć o ty, co się jej przydarzyło, aby ostrzec inne kobiety. Każdy producent informuje, aby przed nałożeniem farby wykonać test alergiczny. Ale, jak widać w przypadku Luisy, zalecane 48 godzin nie zawsze wystarcza. Kobieta podkreśla również, aby szybko reagować na jakiekolwiek zmiany. Tak, jak powiedział jej lekarz,  im dłużej zwlekałaby z wizytą, tym skutki reakcji alergicznej mogłyby być jeszcze gorsze.

Reakcja alergiczna na farbę do włosów

Zaczerwieniona skóra, swędzenie, obrzęk czy wypadanie włosów - to najczęściej wymieniane objawy reakcji na farbę do włosów. Szczególnie uważać powinny osoby z wrażliwą skórą. Przed nałożeniem farby, zawsze należy dokładnie zapoznać się z ulotką i sprawdzić, czy nie jest się na liście osób, dla których wykorzystanie produktu nie jest wskazane. 
Cięższa reakcja alergiczna na farbę do włosów może powodować obrzęk i zaczerwienienie twarzy, trudności w oddychaniu, a nawet ciężką reakcję alergiczną całego ciała- czyli wszystko to, co wymieniła i opisała Luisa.  

Na nowych zdjęciach, które opublikowała w social mediach modelka, widać, że poradziła sobie z problemem. Po opuchliźnie nie ma śladu, a na twarzy widać promienny uśmiech. 


INTERIA.PL

W serwisie zdrowie.interia.pl dokładamy wszelkich starań, by przekazywać wyłącznie sprawdzone, rzetelne informacje o objawach i profilaktyce chorób, bo wierzymy, że świadomość i wiedza w tym zakresie pomogą dłużej utrzymać dobre zdrowie.
Niniejszy artykuł nie jest jednak poradą lekarską i nie może zastąpić diagnostyki i konsultacji z lekarzem lub specjalistą.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL