Reklama

Wszyscy patrzyli na dłoń Freemana. Dlaczego wyglądała tak dziwnie?

Ceremonia otwarcia piłkarskich mistrzostw świata przyciągnęła przed ekrany miliony widzów. Jedną z osób, które na stadionie Al Bayt w Al-Chaur w Katarze można było w niedzielę podziwiać, był znany aktor Morgan Freeman. Jego występ, z wielu względów, jest najchętniej komentowany. Uwagę oglądających zwrócił m.in. dziwny wygląd dłoni Freemana. Co za nim stoi? By wyjaśnić tę zagadkę, musimy się cofnąć do 2008 roku. To od tego czasu aktor zmaga się z problemami zdrowotnymi.

Morgan Freeman gwiazdą ceremonii otwarcia mundialu

Morgan Freeman to jeden z najbardziej znanych, utalentowanych i najlepiej opłacanych amerykańskich aktorów. Gra od niemal 60 lat. Sam skończył niedawno 85. Był wielokrotnie nominowany do Złotych Globów i Oscarów. Nagrodę przyznawaną przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej dla najlepszego aktora drugoplanowego otrzymał w 2005 roku za rolę w filmie "Za wszelką cenę". Stworzył niezapomniane kreacje również w takich filmach jak "Skazani na Shawshank", "Siedem", "Wożąc panią Daisy" czy "Cwaniak".

W niedzielę Freeman był jedną z gwiazd ceremonii otwarcia piłkarskich mistrzostw świata w Katarze. Uroczystość rozpoczęła się od filmu, którego był narratorem. Na scenie Freemanowi towarzyszył Ghanim Al-Muftah - 20-letni Katarczyk dotknięty rzadką chorobą, jaką jest zespół regresji kaudalnej (piszemy o tym więcej TUTAJ).

Reklama

Uwagę widzów na całym świecie zwróciły nie tylko słowa wygłoszone przez Freemana (dodajmy, że powszechne zdziwienie wywołał sam fakt, że aktor w ogóle zgodził się wystąpić). Podczas występu Freemana patrzono m.in. na jego lewą rękę, która wyglądała zgoła inaczej od drugiej. Dopiero po zbliżeniu okazało się, że dłoń zakrywa rękawiczka.

Dlaczego Freeman nie pokazał drugiej ręki światu? Wiele osób dopiero teraz dowiaduje się o problemach zdrowotnych aktora, z którymi zmaga się od lat.

Morgan Freeman z rękawiczką na dłoni. To przez wypadek

Morgan Freeman zakrywa dłoń rękawiczką od 2008 roku. To właśnie wtedy miał poważny wypadek samochodowy. Doszło do niego w Mississippi. Samochód aktora wypadł z drogi i kilkakrotnie dachował, zanim wylądował w rowie. Freeman został przetransportowany śmigłowcem do szpitala, gdzie przeszedł operację. Niestety, okazało się, że doszło do nieodwracalnego uszkodzenia nerwów w jego lewej dłoni. Od tamtej pory jest ona sparaliżowana.

Rękawiczka, którą nosi Freeman, to rękawiczka uciskowa, która służy do utrzymania przepływu krwi. Wiele osób podejrzewało, że aktorowi po wypadku rękę amputowano, a rękawiczka zakrywa protezę. Freeman jednak nie nosi rękawiczki cały czas i widziany był bez niej wielokrotnie.

Morgan Freeman mierzy się z fibromialgią

Freeman otwarcie mówi również o tym, że cierpi na fibromialgię. To choroba, która charakteryzuje się przewlekłym, uogólnionym bólem mięśni i stawów oraz występowaniem tzw. punktów tkliwych, czyli miejsc ciała o nadmiernej wrażliwości na ucisk. Chorzy nierzadko zmagają się również z: chronicznym zmęczeniem, migrenami, nadwrażliwością na bodźce, obniżonym nastrojem, a także zaburzeniami snu. 

Fibromialgia rozwinęła się u aktora po wypadku. W jednym z wywiadów mówił, że powoduje ona u niego rozdzierający ból "w górę i w dół" lewego ramienia. Z powodu tej dolegliwości zmuszony był zrezygnować z pewnych aktywności, m.in. żeglarstwa.

Z fibromialgią zmagają się również m.in. Lady Gaga, Sinead O'Connor czy Agata Młynarska. 

CZYTAJ TAKŻE: 

Michał Kołodziejczak zaskoczył wyznaniem. Z tym samym zaburzeniem zmaga się Brad Pitt

Kompromitacja Morgana Freemana w Katarze. "Pieniądze nie śmierdzą"

Morgan Freeman: Im starszy, tym lepszy

INTERIA.PL

W serwisie zdrowie.interia.pl dokładamy wszelkich starań, by przekazywać wyłącznie sprawdzone, rzetelne informacje o objawach i profilaktyce chorób, bo wierzymy, że świadomość i wiedza w tym zakresie pomogą dłużej utrzymać dobre zdrowie.
Niniejszy artykuł nie jest jednak poradą lekarską i nie może zastąpić diagnostyki i konsultacji z lekarzem lub specjalistą.

Dowiedz się więcej na temat: Freeman Morgan | mundial w Katarze | choroby gwiazd

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL