QUIZ: Sprawdź, w jakim stanie jest twoje serce. Zrób szybki test

Jeżeli doświadczasz takich dolegliwości jak: zwiększona męczliwość, kołatanie serca, duszności, czy ból w klatce piersiowej - nie zwlekaj z wizytą u kardiologa. Lekarz zada ci podobne pytania do tych, które znajdziesz w naszym quizie. Odpowiadając na nie już teraz, w kilka minut dowiesz się, czy powinieneś się martwić o swoje serce.

Czynniki ryzyka chorób serca

Przez lata badano, jakie czynniki zwiększają ryzyko występowania chorób układu krążenia. Potwierdzono, że większe prawdopodobieństwo zachorowania na choroby układu sercowo-naczyniowego mają osoby: 

  • z nadwagą lub otyłością,
  • zaniedbujące aktywność fizyczną, 
  • o wysokim poziomie cholesterolu, 
  • palące papierosy, 
  • cierpiące na cukrzycę, 
  • żyjące w przewlekłym stresie, 
  • u których w rodzinie występowały przypadki chorób układu krążenia. 

Płcią bardziej podatną na tego rodzaju choroby są mężczyźni, a zwłaszcza ci w podeszłym wieku. 

Reklama

Diagnostyka stanu serca to diagnostyka stylu życia

Pamiętaj, że najlepszym sposobem na sprawdzenie, w jakim stanie jest twoje serce, jest wizyta u lekarza, który przeprowadzi z tobą dokładny wywiad, zbada cię, a w razie konieczności zleci dalszą diagnostykę. Poniżej znajduje się quiz, który może dać ci ogólne pojęcie na temat stanu zdrowia twojego serca. Nie zapominaj jednak, że nic nie zastąpi wizyty u specjalisty i przeprowadzenia profesjonalnych badań. 

CZYTAJ TAKŻE:

Nadmiar trójglicerydów rujnuje serce. W tym jedzeniu jest ich najwięcej

Jak dbać o serce? Stosuj te 10 zasad

Jedz to codziennie a unikniesz chorób serca  

Troponiny sercowe. To badanie ujawni zawał serca

INTERIA.PL

W serwisie zdrowie.interia.pl dokładamy wszelkich starań, by przekazywać wyłącznie sprawdzone, rzetelne informacje o objawach i profilaktyce chorób, bo wierzymy, że świadomość i wiedza w tym zakresie pomogą dłużej utrzymać dobre zdrowie.
Niniejszy artykuł nie jest jednak poradą lekarską i nie może zastąpić diagnostyki i konsultacji z lekarzem lub specjalistą.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL