Najlepsze ćwiczenie na oponkę to nie brzuszki. Spali tłuszcz i wzmocni plecy
Oponka na brzuchu to problem wielu kobiet, ponieważ za odkładanie się tkanki tłuszczowej na brzuchu, udach i pośladkach odpowiada estrogen – żeński hormon płciowy. Chociaż spalenie tłuszczu w tych partiach jest trudne, to jednak nie niemożliwe. Wzmocnienie dolnych partii mięśni brzucha nie tylko poprawia sylwetkę i ujędrnia skórę, ale także wzmacnia prawidłową postawę ciała. Jak ćwiczyć brzuch, by efekty były zaskakujące?
Więcej centymetrów w talii i oponka na brzuchu, którą trudno ukryć pod ubraniami to problem niejednej kobiety, która marzy o szczupłej sylwetce i gładkim, jędrnym brzuchu. Poza tym nagromadzenie tkanki tłuszczowej na brzuchu niekorzystnie wpływa na kondycję narządów wewnętrznych oraz metabolizowanie cukru, sprzyjając insulinooporności.
Aby spalić tkankę tłuszczową na brzuchu, niezbędne jest regularne wykonywanie ćwiczeń siłowych. W połączeniu z ćwiczeniami aerobowymi mogą przynieść zaskakujące efekty nie tylko wizualne, ale także zdrowotne.
Mocne mięśnie brzucha wpływają korzystnie na postawę ciała, prawidłowe napięcie mięśni, co z kolei zapobiega chorobom zwyrodnieniowym kręgosłupa.
Ćwiczenia na brzuch powodują, że w pracę zaangażowane są mięśnie proste brzucha, które ciągnął się od mostka, aż do spojenia łonowego. Dobry zestaw ćwiczeń sprawi jednak, że dolne partie będą najintensywniej angażowane, co przełoży się na korzyść zdrowotną, ale spowoduje także napięcie skóry i jej ujędrnienie - to szczególnie korzystne dla kobiet po porodzie lub po dużej, wcześniejszej utracie nadprogramowych kilogramów.
Unoszenie wyprostowanych nóg
Połóż się na plecach, na twardym podłożu i wyprostuj złączone nogi. Ręce ułóż wzdłuż ciała, a kręgosłup "przyklej" do maty. Napinając brzuch, unieś proste nogi do góry pod kątem 90 stopni. Z wydechem wolno opuść. Pamiętaj, by nie odrywać dolnej części pleców od podłoża a wszystkie ruchy wykonywać powoli. Ćwiczenie powtórz 5-10 razy, w zależności od możliwości.
Plank z unoszeniem bioder
Oprzyj ciało o przedramiona, ze złączonymi dłońmi. Stopy powinny być oparte na palcach, a kolana wyprostowane. Powoli zacznij przysuwać stopy w kierunku ramion, unosząc jednocześnie miednicę do góry. Zatrzymaj się, gdy twoje biodra będą maksymalnie wysoko. Wracaj do pozycji wyjściowej, oddalając się również małymi kroczkami. Ćwiczenie powtórz 5-10 razy, w zależności od możliwości.
Klasyczna świeca
Połóż się na plecach, a dłonie podłóż pod kręgosłup. Z ugiętymi kolanami podnieś nogi. Robiąc wydech napnij brzuch i unieś biodra do góry, bez używania rąk do wypchnięcia miednicy w górę. Wraz z wydechem opuść biodra. . Ćwiczenie powtórz 5-10 razy, w zależności od możliwości.
Nożyce
Połóż się na plecach z wyprostowanymi nogami. Ramiona ułóż wzdłuż ciała. Mocno dociśnij dolną część pleców do maty, tak by odcinek lędźwiowy kręgosłupa dobrze przylegał do podłoża. Unieś obie nogi kilka centymetrów nad ziemię i poziomo, naprzemiennie nakładaj jedną stopę na drugą tak, by ruch przypominał ruch nożyc. Ćwiczenie powtórz 5-10 razy, w zależności od możliwości.
Brzuszki
To klasyczne ćwiczenie na mięśnie brzucha, jednak należy wiedzieć, by było ono efektywne, trzeba wykonywać je powoli. Połóż się na plecach, nogi wyprostuj, ramiona unieś i wyciągnij przed siebie. Odrywaj kręgosłup od maty bardzo powoli, aż do siadu. Następnie powoli wracaj do pozycji leżącej. Ważne, by jak najmocniej uaktywnić mięśnie brzucha i nie podnosić się zbyt szybko i gwałtownie. Ćwiczenie powtórz 5-10 razy, w zależności od możliwości.
CZYTAJ TAKŻE:
Ustalili najskuteczniejsze ćwiczenie na płaski brzuch. To wcale nie "brzuszki"
Otyłość to choroba, jak każda inna. Należy ją leczyć
Kto nie powinien intensywnie trenować? Te dolegliwości wykluczają wysiłek