Nie brzuszki i nie rowerek. Wypracujesz płaski brzuch, ćwicząc na stojąco
Prawie każdy z nas kojarzy klasyczne brzuszki czy rowerek. Trening brzucha może powiewać nudą, szczególnie jeśli od dłuższego czasu wykonujemy go w ten sam sposób. Na szczęście są sposoby, dzięki którym ponownie stanie się atrakcyjny i będzie stanowił dla nas wyzwanie. Wystarczy, że zmienisz płaszczyznę. Poznaj standardowe ćwiczenia na płaski brzuch w nowej odsłonie i sprawdź, czy je polubisz.
Aby ćwiczenia były skuteczne, muszą być wykonywane regularnie. Tylko w takim przypadku będziemy mieć pewność, że wpłyną na nasze ciało i zdrowie. Niektórzy mogą mieć problem z tym aspektem treningów, tylko i wyłącznie przez to, że powtarzają kilka ćwiczeń w nieskończoność. Na szczęście szybko można zaradzić nudzie.
Większość ćwiczeń można wykonywać w różnych płaszczyznach. Ruchy, które stymulują nasze mięśnie, działają na leżąco, stojąco czy siedząco. Warto o tym pamiętać, szczególnie jeśli w naszych treningach powtarzają się poszczególne ćwiczenia, których mamy już dość. Zmiana płaszczyzny, w której ćwiczymy, jest również przydatna dla osób, które mają pewne ograniczenia ruchowe. Łatwo znajdziemy zamiennik, dzięki któremu w dalszym ciągu możliwe będzie wykonywanie danych ćwiczeń.
Ćwiczenie brzucha na stojąco początkowo może stanowić wyzwanie. Warto jednak pamiętać, że wprowadzenie do naszej rutyny nowych ruchów może przynieść spore korzyści.
Ćwiczenia na brzuch są ważnym elementem treningu, dlatego nie powinniśmy ich lekceważyć. Należy jednak pamiętać, że nie są jedynym czynnikiem, od którego zależy to, jak wygląda nasza sylwetka. Płaski brzuch jest wynikiem niskiej zawartości tkanki tłuszczowej w naszym organizmie. Niestety niemożliwe jest schudnięcie tylko z jednej partii ciała. Proces ten obejmuje cały organizm. To właśnie dlatego uzyskanie płaskiego brzucha może być wyzwaniem.
Często, aby cieszyć się smukłą sylwetką, konieczna jest zmiana stylu życia. Inne podejście do jedzenia oraz aktywności fizycznej pomoże nam zadbać o to, aby ciało było zdrowe, silne i pięknie wyglądało. Konieczne jest wprowadzanie zdrowej, zróżnicowanej diety oraz regularnej aktywności fizycznej.
Czas, jaki poświęcimy na trenowanie mięśni brzucha, w większości przypadków nie będzie miał dużego wpływu na wygląd tej części ciała. Zamiast skupiać się na jednej partii mięśni, o wiele korzystniejsze będzie zróżnicowanie treningów oraz wykonywanie ich regularnie. Dzięki temu proces odchudzania będzie prostszy, a mięśnie silniejsze. Wprowadzając różne formy aktywności fizycznej, będziemy mieć pewność, że organizm chudnie, a mięśnie brzucha niedługo się pokażą.
Skośne brzuszki
Skośne brzuszki to popularne ćwiczenie, które możemy wykonać również na stojąco. Wystarczy stanąć w delikatnym rozkroku i przyłożyć ręce do głowy. Następnie ugiętą w kolanie nogę podnosimy i przykładamy do przeciwległego łokcia, jednocześnie skręcając tułów. Wykonujemy ćwiczenie przez 60 sekund naprzemiennie.
Wykopy w przód
Wykopy to dynamiczne ćwiczenie, którego kluczem w tym przypadku będzie zachowanie równowagi. To właśnie dzięki niemu napinają się nasze mięśnie brzucha. Aby wykonać ćwiczenie, stajemy w lekkim rozkroku na delikatnie ugiętych kolanach. Jedną nogę odstawiamy do tyłu, a następnie dynamicznym ruchem wykonujemy dynamiczne kopnięcie w przód. Powtarzamy 30 razy, starając się zachować balans. Następnie zmieniamy stronę i powtarzamy ćwiczenie.
Odwodzenie nogi w bok
Aby wykonać ćwiczenie, należy stanąć w delikatnym rozkroku. Następnie unosimy ręce i kładziemy je na biodrach lub przykładamy do głowy. Jedna noga stoi stabilnie na ziemi, a drugą wolno unosimy w bok. Napinamy mięśnie brzucha, aby utrzymać równowagę i przez chwilę zatrzymujemy się w tej pozycji. Następnie powoli opuszczamy nogę, nie odkładając jej, i powtarzamy ruch. Wykonujemy 15 powtórzeń, po czym zmieniamy stronę i powtarzamy ćwiczenie na drugą stronę. Dla lepszego efektu można nałożyć na nogi ciężarki.
CZYTAJ TAKŻE:
Ujędrnią skórę, odmłodzą ciało, wyrzeźbią sylwetkę. Pięć najlepszych ćwiczeń ujędrniających
Takie chodzenie najlepiej spala tłuszcz. Znaczenie ma nie tylko ilość kroków
To dlatego waga łazienkowa kłamie. Jak często i o jakich porach się ważyć?