Najlepszy sposób na masywne łydki. Wystarczy ćwiczyć tak dwa razy w tygodniu

Masywne łydki to problem, z którym boryka się wiele kobiet. Często zaburzają proporcje sylwetki, wpływając negatywnie na samopoczucie. Niestety wiele ćwiczeń może tylko pogorszyć ich wygląd. Sprawdzamy, jaka aktywność może pomóc nam w wyszczupleniu łydek. Szpilki lepiej odstawić na bok.

Wiele aktywności może przyczyniać się do masywnego wyglądu łydek. Częste noszenie szpilek czy źle dobrany strój mogą powodować, że łydki, a tym samym nasze nogi będą wyglądać niezgrabnie. Poznaj sposoby, które mogą pomóc ci w poprawieniu ich wyglądu. 

Dlaczego łydki robią się masywne?

Masywne łydki często są bolączką osób aktywnych fizycznie. Wiele ćwiczeń fizycznych rozbudowuje nie tylko mięśnie ud czy pośladków, ale także łydek. Z tego powodu wiele ćwiczących pań poszukuje sposobów na wyszczuplenie właśnie tej partii ciała.

Częste i długie chodzenie w szpilkach także może niekorzystnie wpłynąć na wygląd łydek. Warto z takiego obuwia zrezygnować i zacząć chodzić w płaskich butach. Podziękuje nam za to także stopa.

Reklama

Masywne łydki mogą być również problemem u osób z tendencją do puchnięcia nóg. Problem można zauważyć szczególnie wieczorami po upalnych dniach lub po zwiększonym wysiłku. Często wystarczy wtedy podnieść nogi do góry i pozwolić im na odpoczynek. Warto jednak pamiętać też o tym, że za wygląd łydek w dużej mierze odpowiadają nasze geny. 

Szczupłe łydki - z czego zrezygnować?

Jeśli zależy nam na wysmukleniu łydek, należy zadbać o zdrową masę ciała i odpowiedni rodzaj ćwiczeń. Warto zrezygnować z dużych ciężarów i intensywnego wysiłku, a zadbać o trening wytrzymałościowy, czyli popularne cardio. Pomoże on w spaleniu tłuszczu z okolic ud i łydek, a także ujędrnieniu mięśni. Zalecane są ćwiczenia przez 20-30 minut dwa lub trzy razy w tygodniu. Wyszczuplimy także resztę ciała i wzmocnimy kondycję organizmu. 

W wypracowaniu zgrabnych nóg bardzo ważną rolę odgrywają również proste ćwiczenia siłowe. Gdy są odpowiednio dobrane, nie doprowadzą do rozrostu mięśni, a pomogą w ich wysmukleniu.

Jak ćwiczyć, aby wysmuklić łydki?

Najlepszym ćwiczeniem na wyszczuplenie łydek jest cardio o umiarkowanej intensywności. Doskonale sprawdzi się bieganie, orbitrek, jazda na rowerze oraz pływanie.

W wyszczupleniu nóg mogą również pomóc dyscypliny, które poprawiają naszą elastyczność, takie jak gimnastyka, joga oraz pilates. Są to spokojne aktywności, które pozytywnie wpłyną na nasz wygląd oraz postawę.

Osoby, które nie lubią sportu, mogą postawić na spacery. Jedyne, na co trzeba uważać, to pochylenie terenu. Spacerowanie pod górkę może dalej rozbudowywać nasze mięśnie.

Czy można ćwiczyć łydki przy obrzękach?

Kiedy nie odczuwamy dużego dyskomfortu lub bólu, możemy pozwolić sobie na lekki trening, który może pomóc przy obrzękach nóg. Pobudzi on krążenie krwi oraz limfy, a tym samym usprawni jej odpływanie. Obrzęk się zmniejszy, a my nie będziemy odczuwać już dyskomfortu.

Skuteczne będą wszelkie ćwiczenia, w trakcie których nogi podnosimy na wysokość bioder oraz wyżej. Szczególnie joga oraz pilates mogą pozytywnie wpływać na przepływ limfy i krwi w naszym organizmie.

Osoby, które mają tendencję do obrzęków, powinny pamiętać, że ćwicząc na stojąco lub z opuszczonymi nogami, mogą sobie jeszcze bardziej zaszkodzić. Spowodowane jest to przez utrudniony przepływ limfy w takich pozycjach. Przy sporych obrzękach warto pamiętać, że ćwiczenia można wykonywać w opasce uciskowej.

CZYTAJ TAKŻE: 

Zajmie ci trzy minuty, a pomoże pozbyć się "pelikanów". Rób dwa razy dziennie

Wystarczy 10 minut dziennie, by mieć szczupłe i mocne plecy. Ćwicz w domu lub na siłowni

Rób zamiast brzuszków i deski. Efekt w postaci płaskiego brzucha pojawi się szybciej

INTERIA.PL

W serwisie zdrowie.interia.pl dokładamy wszelkich starań, by przekazywać wyłącznie sprawdzone, rzetelne informacje o objawach i profilaktyce chorób, bo wierzymy, że świadomość i wiedza w tym zakresie pomogą dłużej utrzymać dobre zdrowie.
Niniejszy artykuł nie jest jednak poradą lekarską i nie może zastąpić diagnostyki i konsultacji z lekarzem lub specjalistą.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL