Wystarczy kilka minut rano i wieczorem. Schudniesz z ramion i pożegnasz "pelikany"

Pelikany, czyli obwisła skóra na ramionach, to zmora wielu osób. Problem zdecydowanie częściej dotyczy kobiet, które mają większą ilość tkanki tłuszczowej od mężczyzn. Obwisłe ramiona można spróbować zwalczyć za pomocą ćwiczeń. W jaki sposób regularny trening zredukuje nieestetycznie wyglądające pelikany? Jak ćwiczyć, by się ich pozbyć? Wyjaśniamy.

Przyczyny obwisłych ramion (pelikanów)

Obwisłe ramiona są przyczyną spadku pewności siebie wielu osób. Nieestetycznie zwisająca skóra na rękach zwykle jest spowodowana zbyt dużą zawartością tkanki tłuszczowej w organizmie, zbyt szybką utratą wagi, a także naturalnymi procesami starzenia się organizmu. Wraz z upływem lat ciało produkuje coraz mniej kolagenu, co przekłada się na mniejszą jędrność skóry oraz jej "zwisanie". Jest to widoczne szczególnie na rękach. 

Wiele osób zmagających się z obwisłymi ramionami decyduje się na ich modelowanie poprzez operację plastyczną, a konkretnie zabieg brachioplastyki. Wcześniej jednak warto wypróbować ćwiczenia, które mogą pomóc w pozbyciu się obwisłej skóry na rękach

Reklama

Jak pozbyć się obwisłych ramion? Ćwiczenia na pelikany

Regularny trening ramion może okazać się skuteczny i nie tylko zredukować pelikany, ale również poprawić samopoczucie i kondycję fizyczną. To również doskonały sposób na zmniejszenie masy ciała - intensywne ćwiczenia spalają kalorie, przez co łatwiej jest utrzymać ich deficyt i zrzucić niechciane kilogramy. 

Aby pozbyć się obwisłych ramion, trzeba zadbać o zbudowanie tkanki mięśniowej, dzięki której skóra będzie napięta. W tym celu możesz opracować plan treningowy na tricepsy, czyli mięśnie trójgłowe ramion. Jakie ćwiczenia na pelikany warto uwzględnić w takim planie? 

Bardzo dobre będą wszelkie ćwiczenia z hantlami aktywujące tricepsy. Mowa tu m.in. o francuskim wyciskaniu hantli czy prostowaniu ramion z hantlami w opadzie tułowia. Dobrym pomysłem będzie również robienie pompek (jeżeli nie możesz robić zwykłych pompek, spróbuj łatwiejszego wariantu pompek na kolanach). Wykonując te ćwiczenia, warto pamiętać o oddychaniu oraz pełnym zakresie ruchu. Istotne jest również nawodnienie i robienie krótkich przerw. 

Trzyminutowe ćwiczenia na pelikany. Rób tak rano i wieczorem

Walkę z obwisłą skórą na rękach warto uzupełnić o krótkie, lecz intensywne ćwiczenia. W ten sposób nie tylko wzmocnisz mięśnie trójgłowe ramion, ale również spalisz kalorie i zredukujesz tkankę tłuszczową. Tego rodzaju trening zawierający trzyminutowe ćwiczenia na pelikany możesz robić dwa razy dziennie - rano i wieczorem. 

Aby wzmocnić mięśnie i jednocześnie spalić kilogramy, warto robić "burpees". To niezwykle popularne ćwiczenie, dzięki któremu spalisz mnóstwo kalorii. Ponadto zwiększysz swoją wydolność fizyczną i wzmocnisz mięśnie.

Aby wykonać jedno powtórzenie, należy stanąć prosto, zrobić przysiad, następnie płynnie przejść do pozycji deski, wyrzucając nogi do tyłu, zrobić pompkę, wrócić do pozycji przysiadu i wyskoczyć w górę. Już 30 sekund robienia burpees może solidnie zmęczyć. Warto robić sobie przerwy, w szczególności na początku przygody z treningami. 

Na tego rodzaju ćwiczenia na pelikany można poświęcić ok. 3 minuty. To doskonała propozycja dla osób zabieganych, które nie mają czasu, by przeznaczać więcej czasu na trening w ciągu dnia.

Źródła: 

Marcos-Garcés V, Molina Aguilar P, Bea Serrano C, García Bustos V, Benavent Seguí J, Ferrández Izquierdo A, Ruiz-Saurí A. Age-related dermal collagen changes during development, maturation and ageing - a morphometric and comparative study. J Anat. 2014 Jul;225(1):98-108. doi: 10.1111/joa.12186. Epub 2014 Apr 23. PMID: 24754576; PMCID: PMC4089350.

CZYTAJ TAKŻE:

Ustalili najskuteczniejsze ćwiczenie na brzuch. To wcale nie "brzuszki"

Wystarczy 10 minut dziennie. Zniknie ból pleców, garb i ucisk na narządy wewnętrzne

Naukowcy: Ćwiczenia fizyczne zwiększają tolerancję na ból

INTERIA.PL

W serwisie zdrowie.interia.pl dokładamy wszelkich starań, by przekazywać wyłącznie sprawdzone, rzetelne informacje o objawach i profilaktyce chorób, bo wierzymy, że świadomość i wiedza w tym zakresie pomogą dłużej utrzymać dobre zdrowie.
Niniejszy artykuł nie jest jednak poradą lekarską i nie może zastąpić diagnostyki i konsultacji z lekarzem lub specjalistą.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL