​Zdrowa dieta jogurtowa

Dla swojego zdrowia ludzie stosują różne warianty diet. Jedną z nich jest dieta jogurtowa, która dodatkowo ma działać odchudzająco. Wystarczy przez dwa tygodnie odżywiać się według niej, aby doczekać się spodziewanych efektów. A że jogurt jest cennym elementem w każdej diecie, można się spodziewać działań prozdrowotnych.

Co jemy podczas diety jogurtowej?

Podczas diety jogurtowej jemy normalne zbilansowane posiłki, a na talerzu gości większość produktów spożywczych. Jedyne, czego należy unikać, to produkty wysoko przetworzone, słodycze i fast foody, oraz tłuste mięsa i potrawy smażone w głębokim oleju. 

Dieta jogurtowa to trzy zbilansowane posiłki pomiędzy którymi spożywamy przekąski na bazie jogurtu naturalnego lub kefiru (bez cukru!) 

W założeniu powinny to być trzy lub cztery jogurty dzienne, więc niektórym osobom mogą się po prostu przejeść. Wskazane jest też dodawanie do nich różnych świeżych owoców (najlepsze i najzdrowsze będą owoce jagodowe: maliny, truskawki i borówki, a na większy głód także banany, brzoskwinie czy mango). Dobrze sprawdzi się także dodatek orzechów, otrębów, płatków owsianych, chia lub muesli. Ważne, by nie dosładzać jogurtów, a nie dodawać słodzonych polew czy konfitur. Jeśli miód - to tylko naturalny i w niewielkich ilościach. Zapewniamy - takie posiłki wcale nie muszą być monotonne.

Reklama

Dieta jogurtowa - odchudzanie

Dieta jogurtowa to przewidywany spadek masy ciała o nawet 6 kilogramów w ciągu dwóch tygodni. Związane jest to z lepszym funkcjonowaniem układu trawienia. Spożywane jogurty zawierają żywe kultury bakterii, które pozytywnie wypływają na przemianę materii oraz działają oczyszczająco. Zawierają niewiele tłuszczu, więc są niskokaloryczne, obniżają poziom cukru we krwi i napędzają metabolizm. To właśnie może prowadzić do spadku wagi.  

Nieograniczane składniki diety powodują, że jest ona racjonalna i dość dobrze zbilansowana. Poza tym dostarczanie dobrych bakterii jogurtowych i kefirowych oraz zawartych w produktach mlecznych witamin z grupy B działa wzmacniająco na odporność organizmu. A zawarty w jogurtach wapń dobrze wpływa na kości.



   

INTERIA.PL

W serwisie zdrowie.interia.pl dokładamy wszelkich starań, by przekazywać wyłącznie sprawdzone, rzetelne informacje o objawach i profilaktyce chorób, bo wierzymy, że świadomość i wiedza w tym zakresie pomogą dłużej utrzymać dobre zdrowie.
Niniejszy artykuł nie jest jednak poradą lekarską i nie może zastąpić diagnostyki i konsultacji z lekarzem lub specjalistą.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL