Krople nasercowe. Co zawierają i kiedy można je stosować?

Krople nasercowe to ziołowy suplement diety, który kupić można bez recepty. Dzięki zawartym w nich składnikom, warto stosować je w przypadku zaburzeń pracy serca czy w okresie wzmożonego stresu. Kto jednak powinien uważać na krople nasercowe i jakie są wskazania do ich stosowania?

Krople nasercowe. Jaki mają skład?

Krople nasercowe są popularnym produktem, który zakupić można bez recepty. Wszystko dlatego, że są preparatem ziołowym, nie zawierającym żadnej substancji leczniczej. To nie oznacza jednak, że wykazują działanie niczym placebo. Dzięki zawartej w nich nalewki z konwalii działają wzmacniająco na siłę skurczu mięśnia sercowego.  

Konwalia ma działanie spowalniające pracę serca, co równocześnie poprawia krążenie. Ponadto nalewka z konwalii ma działanie moczopędne, co sprawdza się w przypadku obrzęków kończyn dolnych oraz w rozwijającej się niewydolności serca.

Reklama

W kroplach nasercowych zawarty jest również głóg, który rozszerza naczynia krwionośne, zwiększając tym samym przepływ krwi. Głóg również wzmacnia siłę skurczu mięśnia sercowego i obniża ciśnienie tętnicze krwi.

W skład kropli wchodzi również nalewka z kozłka lekarskiego, który wykazuje działanie uspokajające i zmniejszające napięcie mięśni gładkich. Sprawdzi się zatem w przypadku napięcia nerwowego przy długotrwałym stresie. Działa przeciwdepresyjnie i ułatwia zasypianie.

CZYTAJ WIĘCEJ: Kuracje z konwalii na poprawę pracy serca

Kto może stosować krople nasercowe

Krople nasercowe wskazane są w łagodnych zaburzeniach pracy mięśnia sercowego, po uprzedniej konsultacji z lekarzem. Zazwyczaj jest stosowany w zaburzeniach występującym na tle nerwowym. Ponadto krople zalecane są osobom cierpiącym z powodu obrzęków oraz z zaburzeniami krążenia. 

Z uwagi na działanie uspokajające, mogą być stosowane u osób żyjących w dużym napięciu nerwowym oraz u osób, które mają problemy z zasypianiem lub cierpią z powodu bezsenności.

Kiedy nie stosować kropli nasercowych

Osoby, które leczą się z powodu choroby alkoholowej, nie powinny stosować kropli nasercowych. Nie są one również wskazane u pacjentów leczonych z powodu padaczki lub cierpiących na choroby wątroby.

 Z uwagi na ziołowy skład kropli, nie powinny ich przyjmować również osoby, które mają alergię na którykolwiek ze składników suplementu. Mogą wystąpić reakcje niepożądane na tle alergicznym.

Kropli nie wolno podawać również dzieciom, które nie ukończyły 12. roku życia. 

Działania niepożądane kropli nasercowych

Krople nasercowe rzadko wywołują działania niepożądane, a do najczęstszych zalicza się bóle brzucha oraz problemy jelitowe. Należy pamiętać, że zawierają one w sobie etanol - w jednej dawce znajduje się go w ilości 350 miligram.

CZYTAJ TAKŻE: 

Herbata o wielu właściwościach zdrowotnych

Ten miód jest najzdrowszy na świecie

INTERIA.PL

W serwisie zdrowie.interia.pl dokładamy wszelkich starań, by przekazywać wyłącznie sprawdzone, rzetelne informacje o objawach i profilaktyce chorób, bo wierzymy, że świadomość i wiedza w tym zakresie pomogą dłużej utrzymać dobre zdrowie.
Niniejszy artykuł nie jest jednak poradą lekarską i nie może zastąpić diagnostyki i konsultacji z lekarzem lub specjalistą.

Dowiedz się więcej na temat: zaburzenia rytmu serca | nerwica | stres
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL