Kawowy test osobowości. Wskaż swoją ulubioną kawę, a dowiesz się czegoś o sobie

Powiedz mi, jaką kawę pijesz, a powiem ci, kim jesteś. Możliwe? Czemu nie! Zrób z nami prosty psychotest. Nie stoją za nim co prawda żadne badania naukowe, a jedynie obserwacje ludzi. W każdej z ocen, jak w każdej filiżance kawy, mieszają się smaki słodkie i gorzkie. Z pewnością jednak - znajdzie się w niej także spory łyk prawdy. Wybierz jedną z sześciu kaw. To jaką lubisz, zdradzi pewną prawdę o tobie.

Co mówi o człowieku kawa, jaką pije

Włosi, którzy uważają się na specjalistów i największych smakoszy kawy, potrafią ocenić kogoś po tym, jaką kawę i o której godzinie pije. Kto w ogóle nie lubi kawy, jest dla nich dziwakiem, kto pije espresso - jest tradycjonalistą, a kto pije kawę z dużą ilością mleka - jest oceniany jako człowiek bez charakteru, być może marzyciel. 

Także turystę każdy Włoch rozpozna z daleka. Amerykanina zdradzi latte w rozmiarze XXL, Greka - kawa pita z kostkami lodu, a Polaka - cappuciono zamawiane nawet po południu (Włosi kawę z mlekiem uznają za słuszną jedynie rano). Te sądy w większości oparte są na narodowych przyzwyczajeniach i - powiedzmy to wprost - stereotypach. 

Reklama

Ale czy da się ocenić charakter człowieka po tym, jaką kawę pije? Wybierz jedną z sześciu kaw na obrazku, a dowiesz się, co mogą o tobie sądzić inni ludzie. Czy będzie to prawda na twój temat - oceń sam.

Kawowy test osobowości

Jak jest twoja ulubiona kawa? Staromodna fusiara czy czarna, zrobiona w ekspresie ciśnieniowym? Mała czy duża? Mocna czy lżejsza? A może nieważne jaka, byle z mlekiem? Nie wyobrażasz sobie życia bez latte czy cappuccino? Czy raczej idziesz za modą i wybierasz nowe formy kawowe? Wybierz jedną z sześciu opcji i przeczytaj, co to o tobie może świadczyć. 

1. ESPRESSO

Maleńka i esencjonalna kawa obowiązkowo serwowana w odpowiedniej filiżance to kawa tradycjonalistów i perfekcjonistów. Domena osób zdecydowanych i konkretnych, którzy nie mają problemu z podejmowaniem decyzji, nie lubią robić niczego, co nie przynosi efektów, ani marnować czasu. Cenią jakość ponad ilość, są estetami i choć są posądzani o zbytnią surowość, tak naprawdę mają wielkie serce. Miłośnikami espresso są też zagorzali italofile - osoby zafascynowane kulturą Włoch, gdzie espresso pije prawie każdy (a taki psychotest nie miałaby tam sensu).

2. CZARNA KAWA 

Taką kawę wybierają zwykle osoby, które piją kawę dla jej właściwości - m.in. by się pobudzić. Cenią oryginalny smak i klasyczne formy. To często konserwatyści o praktycznym podejściu od życia. Czarną kawę bez mleka i cukru o umiarkowanej mocy wybierają także osoby dbające o zdrowie. W licznych badaniach udowodniono bowiem, że trzy do czterech czarnych kaw dziennie zapewnia zdrowie - pozystnie wpływa na poziom cukru we krwi, zdrowie serca, mózgu i wątroby. Wielu naukowców przynosi także dowody na antynowotworowe działania takiej kawy. 

Czytaj także: Kawa obniża ryzyko cukrzycy. To udowodnione 

3. FUSIARA 

Nazw takiej kawy jest wiele: kawa po turecku, zalewana (ewentualnie zalewajka), parzona, pluta. Najpopularniejszym określeniem pozostaje jednak fusiara. Są tacy, którzy nie wypiją jej inaczej, niż w cienkiej szklance w koszyczku, jakie były typowe dla okresu PRL-u. Jeśli lubisz właśnie taką kawę, prawdopodobnie jesteś tradycjonalistą, nie lubisz zmian, w życiu kierujesz się sentymentami i masz swoje przyzwyczajenia. Jesteś osobą z głęboko zapuszczonymi korzeniami, nie wstydzisz się swojego pochodzenia ani wieku, dobrze znasz siebie i nie udajesz nikogo innego

4. LATTE 

Polacy mówią na nią kawa biała, Francuzi - café au lait. Chodzi po prostu o kawę z mlekiem. Najlepiej, gdy jest go sporo, nie musi być spienione, ale to zawsze na plus. Kto lubi kawę z mlekiem? Włosi i zagorzali kawosze twierdzą, że ludzie, którzy nie znają się na kawie. Ale to nie jest sprawiedliwa opinia. Taki typ kawy zdradza raczej osobę, która lubi rytuał picia kawy, bardziej niż sam napój. Dla nich picie kawy jest czasem relaksu, powinno więc trwać jak najdłużej. Kawy musi być zatem więcej (latte pije się z wielkiej szklanki lub kubka), i dobrze jeśli jest łagodniejsza w smaku - a to zapewnia mleko. Kawa z jego dodatkiem lubiana jest przez osoby wrażliwe i introwertyczne, dla który ważniejsze jest być niż mieć. 

Czytaj także: Rozwiąż japoński test sześcianu. Dowiesz się o sobie czegoś zaskakującego

5. CAPPUCCINO 

Nie ma nic przyjemniejszego niż delikatna i aksamitna pianka porannego cappuccino. Najlepiej wypitego w jakiejś miłej kafejce z pięknym wnętrzem i w dobrym towarzystwie. Cappuccino, zwłaszcza jeśli jest z cukrem, to kawa preferowana przez ludzi cieszących się życiem, hedonistów, lubiących sobie dogadzać małymi przyjemnościami. Ten typ kawy bywa wybierany także przez romantyków i osoby kochliwe, lubiące się przytulać i być blisko z innymi. To też osoby, które kochają niezwykle mocno, ale bywają też porywcze. 

6. MODNA KAWA 

W każdym sezonie to może być inna kawa: espresso tonic, coffee dalgona, kubańskie frappuccino czekoladowe, kawa zielona, cynamonowa, kuloodporna itd. Osoby, które wybierając kawę, podążają za modą i barowymi trendami, mogą wydawać się innym próżne, ale w rzeczywistości to osoby kreatywne, otwarte na świat i ceniące różnorodność. Lubią nowości, eksperymenty i podróże, często też poszukują ciągle swojej drogi, lub po prostu wyznają zasadę, że życie jest zbyt krótkie, by robić nudne rzeczy i ciągle pić tę samą kawę. 

A jaką kawę ty lubisz najbardziej? Może każdego dnia wolisz inną, bo przecież ludzie bywają zmienni, i nic, nawet kawa, nie jest na tym świecie czarno-białe. 

CZYTAJ TAKŻE:

Wybierz jedno pióro z pięciu. Dowiesz się ważnej rzeczy o sobie

Co wypłukuje magnez z organizmu? To nie kawa jest winowajcą

INTERIA.PL

W serwisie zdrowie.interia.pl dokładamy wszelkich starań, by przekazywać wyłącznie sprawdzone, rzetelne informacje o objawach i profilaktyce chorób, bo wierzymy, że świadomość i wiedza w tym zakresie pomogą dłużej utrzymać dobre zdrowie.
Niniejszy artykuł nie jest jednak poradą lekarską i nie może zastąpić diagnostyki i konsultacji z lekarzem lub specjalistą.

Dowiedz się więcej na temat: psychozabawa | psychotest | test osobowości | kawa
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL