Osiem cech, które świadczą o twojej inteligencji. Ile z nich posiadasz?

Inteligencja to nie posiadana wiedza, nabyta w trakcie procesu edukacji, a zdolność postrzegania otoczenia, jego analizy i umiejętność adaptacji do zmian. Jest cechą umysłu, która pozwala myśleć logicznie, reagować i rozwiązywać problemy. Naukowcy są zgodni, że istnieją pewne cechy bądź zachowania, świadczące o inteligencji człowieka. Ile cech z poniższej listy posiadasz?

Masz bardzo bogatą wyobraźnię

Osoby z bujną wyobraźnią cechuje zazwyczaj wysoka inteligencja.  Przeprowadzono eksperyment, w którym wykazano, że codzienne fantazjowanie przez 12 minut, pozwala szybciej rozwiązywać problemy, z którymi aktualnie się mierzymy. Z powodu bogatej wyobraźni, inteligentne osoby są zazwyczaj bardziej kreatywne i otwarte na nowe wyzwania.

Popełniasz błędy i przyznajesz się do nich

Osoby, które wyróżniają się inteligencją, tak samo popełniają błędy, jednak to, co ich wyróżnia, to umiejętność przyznania się do nich. Nie cechuje ich przekonanie, że są nieomylni, a własne potknięcia życiowe traktują jako doświadczenie, z którego potrafią wyciągnąć wnioski. Inteligencja przejawia się również w umiejętności przepraszania i analizowania popełnionych błędów.

Reklama

Jesteś leworęczny? Jesteś inteligentny

Osoby leworęczne wykorzystują potencjał prawej półkuli mózgu, co oznacza, że mają lepiej rozwiniętą intuicję, wyobraźnię ale są także bardziej spostrzegawcze i kreatywne. Osoby leworęczne łatwiej też uczą się języków obcych               

Poczucie humoru świadczy o inteligencji

Udowodniono, że osoby, które mają poczucie humoru, są bardziej inteligentne. Naukowcy z Wiedeńskiego Uniwersytetu Medycznego odkryli, że osoby, które lubią czarny humor, lepiej wypadają w testach sprawdzających inteligencję.

Przeprowadzono też inne badania, w trakcie których poproszono 400 studentów psychologii o wykonanie testu na inteligencję. Po badaniu, poproszono ich o wymyślenie opisu do zaprezentowanego obrazka satyrycznego. Wyniki badań sugerują, że osoby, które lepiej wypadły na teście, były również bardziej zabawne i błyskotliwe w kwestii humorystycznego podpisu.

Pamiętasz drobne szczegóły

Pamiętasz, ile twój znajomy używa cukru do słodzenia herbaty, albo skąd pochodzi? Znasz ulubiony kolor przyjaciółki i najsmaczniejszy deser według twojej mamy? Zapamiętywanie drobnych szczegółów dotyczących innych ludzi świadczy o inteligencji, ponieważ oznacza to, że uważnie słuchasz i zapamiętujesz informacje, które pozyskujesz. Aby je poznać, zadajesz dużo pytań, co nie musi świadczyć o byciu wścibskim, a właśnie o chęci poznawania, analizowania i przetwarzania otoczenia.

Skupiasz się bez względu na otoczenie

Umiejętność wykonywania danej czynności w nawet najbardziej niesprzyjających warunkach świadczy o determinacji i umiejętności radzenia sobie w różnych okolicznościach. To cecha osób, które wykazują się inteligencją, ponieważ potrafią radzić sobie z zadaniem lub problemem, bez względu na panujący wkoło hałas, presję czasu czy obecność innych bodźców zewnętrznych.

Lubisz czytać? Jesteś inteligentny!

Okazuje się, że osoby, które lubią czytać, lepiej radzą sobie w szkole oraz w pracy zawodowej. Kluczowe znaczenie ma również wiek, w jakim nabyłeś tę umiejętność. Dzieci, które potrafią czytać w bardzo młodym wieku, wyróżniają się wyższą inteligencją kognitywną. Polega ona na wykorzystywaniu  swojej własnej wiedzy do stawiania sobie celów, uczenia się oraz planowania własnych działań.

Wolisz psy czy koty? To też oznaka inteligencji

Przeprowadzono wiele badań pod kątem wyboru domowego pupila. Jedno z badań, przeprowadzone na Carrroll University w Wisconsin, ujawniło, że osoby, które posiadają psy są bardziej towarzyscy, otwarci w kontaktach z rówieśnikami, energiczni a także są osobami, które ściśle przestrzegają określonych reguł.

Osoby, które posiadają koty, wolą swoje własne towarzystwo, ale są bardziej wrażliwi i uważni na innych. W badaniach na inteligencję to właśnie "kociarze" osiągają lepsze wyniki i cechują ich lepsze umiejętności poznawcze.

CZYTAJ TAKŻE:

Niebieskie, brązowe, a może zielone? Kolor oczu wiele o tobie mówi

Co mówi kształt ust? Jeden zdradza osoby o złotym sercu, inny - egoistów

W jakiej pozycji śpisz? Ułożenie ciała zdradza, jaką osobą jesteś

INTERIA.PL

W serwisie zdrowie.interia.pl dokładamy wszelkich starań, by przekazywać wyłącznie sprawdzone, rzetelne informacje o objawach i profilaktyce chorób, bo wierzymy, że świadomość i wiedza w tym zakresie pomogą dłużej utrzymać dobre zdrowie.
Niniejszy artykuł nie jest jednak poradą lekarską i nie może zastąpić diagnostyki i konsultacji z lekarzem lub specjalistą.

Dowiedz się więcej na temat: cechy charakteru | psychologia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL