QUIZ: Lubisz się kochać? Sprawdź, co wiesz o chorobach wenerycznych

Przypadkowa seks-randka może skończyć się zakażeniem. Drogą płciową przenosi się wiele chorób, niektóre z nich są uciążliwe, inne zagrażają płodności, a nawet życiu. Zanim więc rzucisz się wir seksualnych przygód, którym sprzyja letnia aura, zachęcamy do przetestowania się z wiedzy o chorobach wenerycznych. Ale uważaj! Wszystkie punkty zgarniają tylko studenci medycyny.

Kochaj się bezpiecznie! Lato sprzyja seksualnym eksperymentom i miłosnym uniesieniom. I świetnie. Ale przygodny seks bez zabezpieczeń może skończyć się nie tylko niechcianą ciążą i złamanym sercem (to dotyczy obu płci!) ale także poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi. Syfilis (czyli kiła), chlamydia, rzeżączka - to choroby, o których nie jest już tak głośno jak kiedyś, bo medycyna potrafi je leczyć, ale nie znaczy to, że nie są nadal niebezpieczne. 

Również powikłania chorób wenerycznych są dotkliwe - mogą odebrać szansę na posiadanie dzieci, oraz sprawność. Niektóre zostawiają blizny na całe życie, inne sprzyjają rozwojowi raka. 

Reklama

Chorób, którymi możesz się zarazić podczas stosunku płciowego jest znacznie więcej. Sprawdź swoją wiedzę o chorobach wenerycznych i kochaj się do woli, byle zdrowo. 

CZYTAJ TAKŻE: 

Seks analny. Jak uprawiać go bezpiecznie?

Czym grozi nieuprawianie seksu? Zdrowotne konsekwencje abstynencji seksualnej

Seksoholizm. Jak żyje się, będąc uzależnionym i z uzależnionym od seksu? 

Sekret udanego związku. Nigdy nie pomijaj tego kroku

INTERIA.PL

W serwisie zdrowie.interia.pl dokładamy wszelkich starań, by przekazywać wyłącznie sprawdzone, rzetelne informacje o objawach i profilaktyce chorób, bo wierzymy, że świadomość i wiedza w tym zakresie pomogą dłużej utrzymać dobre zdrowie.
Niniejszy artykuł nie jest jednak poradą lekarską i nie może zastąpić diagnostyki i konsultacji z lekarzem lub specjalistą.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL