Reklama

Domowe sposoby na ból zęba

Czy da się uniknąć wizyty u lekarza i zwalczyć ból zęba domowymi sposobami?

Czy da się uniknąć wizyty u lekarza i zwalczyć ból zęba domowymi sposobami?

Skąd ból zęba?

Pęknięcie szkliwa lub próchnica, które powodują ból zęba, nie naprawią się same. A zaniedbywane spowodują zepsucie się zęba, które może skończyć się jego utratą. Na szczęście jest kilka domowych środków na uśmierzenie bólu zęba.

Środki prosto z kuchni na ból zęba

Na ból zęba od wieków używano czosnku. Czy to żując go, czy stosując płukanki, czosnkiem właśnie niektórzy po dziś dzień leczą ból zęba. Inni stosują aromatyczne goździki, a czasem wanilię. Ssanie jednego bądź kliku sztuk goździków może uśmierzyć ból, podobnie też zadziała kropla wanilii wyciśnięta bezpośrednio na chory ząb. 

Reklama

Pomaga również płukanka z sody oczyszczonej lub soli. Tę pierwszą można zmieszać też z octem w celu wykonania uśmierzającej ból zęba pasty. Sięgano też po alkohol - na ból zęba jednak nie zadziała jego picie a płukanie nim ust.


 

 

 

INTERIA.PL

W serwisie zdrowie.interia.pl dokładamy wszelkich starań, by przekazywać wyłącznie sprawdzone, rzetelne informacje o objawach i profilaktyce chorób, bo wierzymy, że świadomość i wiedza w tym zakresie pomogą dłużej utrzymać dobre zdrowie.
Niniejszy artykuł nie jest jednak poradą lekarską i nie może zastąpić diagnostyki i konsultacji z lekarzem lub specjalistą.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL