Jak przebiega liposukcja ultradźwiękowa?
W gabinetach medycyny estetycznej szuka się coraz nowszych i mniej inwazyjnych metod wpływających na poprawę wyglądu. Stąd coraz powszechniejsza staje się liposukcja ultradźwiękowa, czyli zabieg pozwalający bez użycia skalpela wymodelować i wyszczuplić ciało w określonych obszarach.
Szczególnie polecana jest do redukcji tkanki tłuszczowej, a także przy niwelowaniu cellulitu i rozstępów oraz przy poprawie elastyczności skóry.
Aby poddać się zabiegowi, pacjentka musi spełniać określone wskazania lekarskie oraz jej stan zdrowia powinien na to pozwalać. Do najczęstszych przeciwwskazań należą:
- problemy z krzepliwością krwi
- niektóre choroby (cukrzyca, osteoporoza, choroby nowotworowe, choroby wątroby, choroby układu krążenia, stwardnienie rozsiane)
- HIV
- zapalenia skórne.
Także kobiety w ciąży i karmiące piersią nie mogą poddać się temu zabiegowi. Na dwa tygodnie przed spodziewanym zabiegiem należy odstawić leki przeciwzapalne, aspirynę oraz zrezygnować z palenia papierosów.
Do wykonania zabiegu wykorzystuje się jedno ze specjalistycznych urządzeń emitujące dźwięk oraz dodatkowo fale podczerwieni (IR). Podczas jego wykonywania nie ma potrzeby stosowania znieczulenia ogólnego jak przy klasycznej liposukcji. Zaletą jest możliwość nakierowania energii ultradźwięków bezpośrednio na partie ciała, w których nadmiar tkanki tłuszczowej wpływa niekorzystnie na wygląd całej sylwetki. Liposukcja ultradźwiękowa jest bezbolesna i po jej zakończeniu pacjentka może zwyczajnie udać się do domu. Zaleca się wykonanie całej serii zabiegów co kilka dni, aby efekty były naprawdę zauważalne. Można ją wykonywać również na przemian z dermomasażem, co przyniesie szybsze i lepsze efekty.