Putin ma raka przewodu pokarmowego? Najnowsze doniesienia z Kremla

Media co rusz donoszą o kolejnej chorobie, na którą cierpi przywódca Rosji. Świat obiegły informacje m.in. o chorobie Parkinsona, o schizofrenii oraz terapii sterydowej. Informator z Kremla przekazał informację, opublikowaną na kanale General SVR, że Putin czeka na operację przewodu pokarmowego, która ma odbyć się już za kilka dni. Co dolega przywódcy Rosji i z jakimi jeszcze zmaga się chorobami?

Putin ma raka. Czeka go operacja

Anonimowy informator z Kremla, który jest wysoko postawionym oficerem, przekazał do mediów informację, że Władimir Putin oczekuje na operację przewodu pokarmowego. Powodem mają być zmiany nowotworowe, które wymagają interwencji chirurgicznej, a którą sam Putin wielokrotnie przekładał ze względu na trwającą inwazję Rosji na Ukrainę. Operacja ma odbyć się po 9 maja, czyli po obchodach Dnia Zwycięstwa.

Kto zastąpi Putina?

Informator przekazał również, że niedyspozycja Władimira Putina z powodu operacji ma potrwać zaledwie trzy dni i w tym czasie zostanie on zastąpiony przez Nikolaja Patruszewa.

Reklama

Jako, że sam przywódca Rosji kreuje się na osobę zdrową i w pełni zdolną do kierowania państwem, szacowany, niezwykle krótki czas rekonwalescencji trwający trzy dni, mógł zostać zasugerowany, by nie przedstawić Putina w świetle słabego i schorowanego człowieka.

Rak przewodu pokarmowego. Czym jest?

Nowotwór przewodu pokarmowego zlokalizowany może być w każdym jego odcinku, począwszy od raka żołądka, jelita cienkiego czy grubego. W przypadku stwierdzonych zmian nowotworowych, leczenie w pierwszej kolejności polega na chirurgicznym usunięciu zmian lub usunięciu części jelita. W przypadku nowotworów stosuje się równocześnie chemioterapię, by zniszczyć pozostałe komórki nowotworowe, które mogły pozostać w organizmie.

Osoba chora na nowotwór przewodu pokarmowego, cierpi na brak apetytu, biegunki ale również silne bóle brzucha. To może tłumaczyć zachowania Putina, który podczas wystąpień kurczowo łapie się blatu stołu, co może być spowodowane towarzyszącym mu bólem.

Rokowania w przypadku raka jelita grubego to 40 proc. przeżywalności w ciągu pierwszych pięciu lat od postawienia diagnozy. W przypadku raka żołądka przeżywalność pacjentów wynosi 30 proc

Więcej o raku okrężnicy przeczytasz TUTAJ.

Inne choroby Putina

Media wskazują również na choroby współistniejące u prezydenta Rosji, o czym może świadczyć opuchnięta twarz oraz jego agresywne zachowanie. Wszystko ma być spowodowane przyjmowaniem sterydów, które Putin podobno zażywa z powodu choroby nerek. Teraz pojawiły się nowe podejrzenia, jakoby sterydy miały zapobiec rozwojowi choroby onkologicznej, na którą cierpi przywódca. 

CZYTAJ TAKŻE: 

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o raku żołądka

Z jakimi objawami należy udać się do gastroenterologa?

INTERIA.PL

W serwisie zdrowie.interia.pl dokładamy wszelkich starań, by przekazywać wyłącznie sprawdzone, rzetelne informacje o objawach i profilaktyce chorób, bo wierzymy, że świadomość i wiedza w tym zakresie pomogą dłużej utrzymać dobre zdrowie.
Niniejszy artykuł nie jest jednak poradą lekarską i nie może zastąpić diagnostyki i konsultacji z lekarzem lub specjalistą.

Dowiedz się więcej na temat: nowotwór jelita grubego | rak żołądka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL