Pięć domowych sposobów na spuchnięte nogi

Opuchlizna nóg dokucza nam w szczególności latem. Nawet gdy nie przebywamy cały dzień w pozycji stojącej, na naszych kończynach pojawiają się uciążliwe obrzęki. Na szczęście istnieje kilka prostych domowych sposobów, które w krótkim czasie mogą przynieść nam ulgę. Pięć najbardziej popularnych i zarazem najbardziej skutecznych znajdziesz poniżej.

1. Wygodna pozycja leżąca

Jeśli po powrocie do domu zauważysz, że twoje nogi są opuchnięte, pół godziny poleż z uniesionymi stopami i łydkami. Aby było ci jak najwygodniej, możesz umieścić je na zrolowanym kocu lub poduszce. Dzięki temu zabiegowi nadmiar krwi i limfy odpłynie z kończyn, a ty poczujesz ulgę.

2. Chwila lodowatego masażu

Kilka kostek lodu zawiń w bawełnianą chustkę lub ściereczkę. Takim zimnym pakunkiem przez kilka minut zataczaj koła na nogach. Znacznie ma odpowiedni kierunek wykonywania tego zabiegu Masaż zacznij od kostek i kieruj się w stronę ud.

3. Chłodzące kapuściane okłady

Kilka liści kapusty włóż na chwilę do zamrażalnika, a następnie rozbij je delikatnie tłuczkiem jak kotlety. Zawiń w nie obolałe nogi. Aby liście nie spadały, owiń je folią spożywczą lub cienkim bandażem elastycznym. Kapuściany okład trzymaj na nogach przez pół godziny.

Reklama

4. Odpowiednie nawodnienie

Opuchlizna nóg to może być sygnał, że organizm jest zatruty dużą ilością toksyn. Aby wypłukać je oraz poprawić kondycję kończyn, pij minimum dwa litry wody niegazowanej.

5. Nalewka z kasztanowca

Pół szklanki suszonych liści kasztanowca zalej połową litra wódki. Odstaw na tydzień, następnie przecedź. Nalewkę z kasztanowca popijaj trzy razy dziennie po niepełnej łyżeczce. 

Zamiast tej nalewki możesz także zastosować gotowe preparaty z wyciągiem z kasztanowca w kremie lub maści. Wzmacniają naczynia krwionośne zapobiegają żylakom i łagodzą opuchliznę. 

**

Pamiętaj, że ciężkie i opuchnięte nogi mogą być objawem choroby. Jeśli domowe sposoby na spuchnięte nogi nie pomagają lub problem ma charakter nawrotowy - idź do lekarza i poproś o zestaw podstawowych badań. 

CZYTAJ TAKŻE: 

Poznaj przyczyny puchnięcia i uczucia ciężkich nóg 

Lipidemia, czym jest choroba grubych nóg?

INTERIA.PL

W serwisie zdrowie.interia.pl dokładamy wszelkich starań, by przekazywać wyłącznie sprawdzone, rzetelne informacje o objawach i profilaktyce chorób, bo wierzymy, że świadomość i wiedza w tym zakresie pomogą dłużej utrzymać dobre zdrowie.
Niniejszy artykuł nie jest jednak poradą lekarską i nie może zastąpić diagnostyki i konsultacji z lekarzem lub specjalistą.

Dowiedz się więcej na temat: żylaki
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL