Stanowisko Europejskiej Agencji Leków w sprawie trzeciej dawki szczepionki przeciw COVID-19

Europejska Agencja Leków (EMA) na ten moment nie rekomenduje podawania trzeciej dawki szczepionki przeciw COVID-19. Trwają jednak badania nad tym zagadnieniem, a eksperci Agencji są w kontakcie z producentami szczepionek.

Konferencja Europejskiej Agencji Leków miała miejsce w piątek, 28 maja, w Amsterdamie. Informację w sprawie trzeciej dawki szczepionki przekazał Marco Cavaleri z EMA.

Europejska Agencja Leków jest w kontakcie z producentami szczepionek w sprawie nowych mutacji wirusa i ewentualnego zwiększenia liczby dawek. Wstępne dane dotyczące czasu trwania odporności nie wskazują obecnie na potrzebę podawania trzeciej dawki, ale potrzeba więcej danych na ten temat - poinformował Cavaleri.

Agencja podała też, że pracuje nad autoryzacją rozbudowy mocy produkcyjnych szczepionek i zmianami dotyczącymi zatwierdzenia warunków przechowywania szczepionek.

Reklama

W połowie maja do sprawy ewentualnej trzeciej dawki szczepionki przeciwko COVID-19 dla Interii Zdrowie odniosło się Ministerstwo Zdrowia. O tym, co nam przekazano, przeczytacie TUTAJ.

Szczepienia dzieci od 12. roku życia

Na piątkowej konferencji EMA poinformowała również o zatwierdzeniu podawania szczepionki firm Pfizer/BioNTech dzieciom w wieku 12 do 15 lat. Więcej o tym TUTAJ.


PAP/INTERIA.PL

W serwisie zdrowie.interia.pl dokładamy wszelkich starań, by przekazywać wyłącznie sprawdzone, rzetelne informacje o objawach i profilaktyce chorób, bo wierzymy, że świadomość i wiedza w tym zakresie pomogą dłużej utrzymać dobre zdrowie.
Niniejszy artykuł nie jest jednak poradą lekarską i nie może zastąpić diagnostyki i konsultacji z lekarzem lub specjalistą.

Dowiedz się więcej na temat: szczepionka na covid | COVID-19
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL