Szczepienia przeciw COVID-19. Zapisy dla urodzonych w latach 2000-2003

Przyszła kolej na ostatnie roczniki przewidziane w harmonogramie uruchamiania zapisów na szczepienia przeciw COVID-19. Mowa o osobach urodzonych w latach 2000-2003. To ważny dzień w Narodowym Programie Szczepień przeciw COVID-19 - od dzisiaj wszystkie osoby, które do 9 maja bieżącego roku ukończyły 18. rok życia, mają e-skierowanie na szczepienie.

Rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 od kwietnia uwalniana była sukcesywnie. Harmonogram uruchamiania zapisów kończy się właśnie na niedzieli, 9 maja. Od dzisiaj na przyjęcie preparatu mogą rejestrować się osoby urodzone w latach 2000-2003, czyli 21-, 20-, 19- i 18-latkowie, przy czym, jak zaznaczyło w sobotnim komunikacie Ministerstwo Zdrowia, na szczepienie mogą zapisywać się wyłącznie osoby, które do 9 maja ukończyły 18. rok życia.

Decyzja o wystawieniu skierowań dla osób z rocznika 2003, które nie ukończyły 18 lat, została odroczona. 

Pamiętaj, że nawet jeśli nie zarejestrowałeś się w dniu, w którym startowały zapisy dla twojej grupy wiekowej, możesz zapisać się w dowolnym momencie.

Reklama

Kilka możliwości rejestracji

1. Telefon pod numer 989

Wybierając numer 989 w Polsce, dodzwonisz się na bezpłatną infolinię i podczas rozmowy z konsultantem będziesz mógł zapisać na szczepienie siebie lub kogoś ze swoich bliskich. Jeśli dzwonisz z zagranicy, wybierz numer 22 62 62 989. Do zapisu potrzebny jest numer PESEL. Po podaniu numeru telefonu otrzymasz SMS-a z potwierdzeniem umówionej wizyty w punkcie szczepień, a dzień przed otrzymaniem szczepionki przypomnienie.

2. E-rejestracja dostępna na pacjent.gov.pl

Poprzez e-rejestrację możesz zarejestrować się na dwa sposoby - przez Profil Zaufany lub tzw. szybką ścieżką (szerzej piszemy o tym TUTAJ). Po zalogowaniu system zaproponuje pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się najbliżej twojego adresu. Na koniec rejestracji otrzymasz SMS-a z potwierdzeniem. Dzień przed planowanym terminem system przypomni ci o szczepieniu.

3. SMS o treści "SzczepimySie" na numer 664 908 556 lub 880 333 333

Oba podane wyżej numery kierują do jednego systemu.

Po wysłaniu SMS-a o treści "SzczepimySie" najpierw zostaniesz poproszony o podanie numeru PESEL, potem kodu pocztowego. Gdy przekażesz wymagane dane, system zaproponuje najbliższy termin w punkcie położonym blisko twojego miejsca zamieszkania. Jeśli nie będzie ci odpowiadał, będzie możliwość wyboru innego. Na dobę przed szczepieniem otrzymasz SMS-a z przypomnieniem.

4. Kontakt z wybranym punktem szczepień

Można także skontaktować się z wybranym przez siebie punktem szczepień. Punktów, w których szczepi się przeciw COVID-19, jest kilkaset w każdym województwie. Lepiej umówić się telefonicznie.

Polecamy: Jak przygotować się do szczepienia przeciw COVID-19? 12 rad od ekspertów

IRz

INTERIA.PL

W serwisie zdrowie.interia.pl dokładamy wszelkich starań, by przekazywać wyłącznie sprawdzone, rzetelne informacje o objawach i profilaktyce chorób, bo wierzymy, że świadomość i wiedza w tym zakresie pomogą dłużej utrzymać dobre zdrowie.
Niniejszy artykuł nie jest jednak poradą lekarską i nie może zastąpić diagnostyki i konsultacji z lekarzem lub specjalistą.

Dowiedz się więcej na temat: COVID-19 | szczepienie | szczepienie przeciw COVID-19
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL