Wsyp do wody i mocz w tym stopy. Zniknie grzybica i ból, a odciski zmiękną

Stopy nie mają lekko, zwłaszcza po zimie. Zrogowaciała, gruba skóra to tylko wierzchołek problemów. Nadpotliwość, grzybica, zmiany na paznokciach, a także ociężałość i bolesność stóp potrafią być przewlekłe i bardzo dokuczliwe. Domowym sposobem na zdrowe, lekkie i piękne stopy są m.in. kąpiele. W czym moczyć stopy? Co dodać do miski z wodą, aby skóra na stopach była gładka i nawilżona? Sprawdź.

Co dodać do wody do moczenia stóp?

Stopy to jedno z najbardziej problematycznych miejsc do pielęgnowania. Ich skóra często jest mocno przesuszona, gruba i zrogowaciała. Na zmiękczenie skóry na stopach znanym sposobem jest moczenie nóg. Co dodać do wody, w której będziemy moczyć stopy

Moczenie stóp w wodzie z octem

Moczenie stóp w wodzie z octem nada naszej skórze miękkości i pozwoli na łatwiejsze pozbycie się martwego naskórka i zrogowaceń. Ocet nie tylko wypielęgnuje stopy, ale także zadziała zbawiennie na nadpotliwość. Dodanie do wody do moczenia stóp octu zniweluje zapach potu i zapobiegnie jego nadmiernej produkcji.

Reklama

Antybakteryjne właściwości octu wpłyną pozytywnie na walkę z grzybicą stóp oraz kurzajkami. Moczenie stóp w occie pomoże pozbyć się swędzenia skóry, stanów zapalnych i innych infekcji wywołanych przez patogeny.

Do wykonania kąpieli octowej do stóp wystarczy przygotować miskę z gorącą wodą i szklankę octu. Do wody wlewamy ocet i w takim roztworze moczymy stopy przez ok. 20 minut.

Moczenie stóp w wodzie z sodą

Moczenie stóp w wodzie z sodą pozwoli przede wszystkim na zmiękczenie naskórka i pozbycie się zrogowaceń. Soda ma właściwości bakteriobójcze i przeciwgrzybicze, więc moczenie w niej nóg wspomoże walkę z kurzajkami lub grzybicą stóp.

Soda pozytywnie wpłynie na zniwelowanie brzydkiego zapachu stóp. Jeśli nie możesz się uporać z intensywnym zapachem lub nadmierną potliwością, to wypróbuj moczenie stóp w wodzie z sodą.

Do miski z ciepłą wodą wystarczy wsypać ok. 5 łyżeczek sody oczyszczonej i wymieszać. W takim roztworze moczymy stopy od 15 do 20 minut. Po tym czasie skóra będzie o wiele miększa. Dla lepszego efektu resztki naskórka można zetrzeć pilnikiem do stóp.

Moczenie stóp w wodzie z solą

Moczenie stóp w wodzie z solą to kolejny sposób na wypielęgnowanie ich skóry. Roztwór wody z solą zmiękczy twardy naskórek i zrogowacenia. Moczenie stóp w kąpieli solnej zadziała detoksykująco i bakteriobójczo. Podczas takiej pielęgnacji wyeliminujemy wszelkie zanieczyszczenia, bakterie i grzyby.

Kąpiel solna jest też remedium na opuchnięte stopy. Moczenie stóp w wodzie z solą niemalże natychmiastowo zwalczy opuchliznę i związany z nią ból. Zadziała również przeciwzapalnie.

Do wykonania kąpieli do moczenia stóp w wodzie z solą przygotowujemy miskę z gorącą wodą, do której wsypujemy od 5 do 8 łyżeczek soli. Całość mieszamy, aż sól się rozpuści. W tak przygotowanej wodzie z solą moczymy stopy ok. 30 minut.

W czym moczyć szorstkie pięty?

Pięty to część stopy, która jest najtrudniejsza do pielęgnacji i utrzymania w nienagannym stanie. Naskórek na pięcie narasta bardzo szybko i brak regularnego złuszczania go powoduje rogowacenie, szorstkość i pękanie skóry. Jeśli nasza skóra jest właśnie w takim stanie, to warto skorzystać z kąpieli na szorstkie pięty.

  • Moczenie szorstkich pięt w naparze z ziół

Na szorstkie pięty nada się łagodząca kąpiel ziołowa. Moczenie stóp w naparze z ziół nawilży szorstkie pięty, zmiękczy je i odkazi. Do takiej kąpieli należy przygotować po dwie łyżki kozieradki, siemienia lnianego i rumianku, które zalewamy wrzątkiem. W takim ziołowym naparze moczymy szorstkie pięty przez ok. 15 minut.

  • Moczenie szorstkich pięt w kąpieli z olejami

Do kąpieli na szorstkie pięty warto dodać oleje, które zmiękczą twardy naskórek i zapobiegną pękaniu. Do miski z gorącą wodą należy dodać dwie łyżeczki oliwy z oliwek i olejek migdałowy. Do mieszanki można też dodać mleko lub miód, które również zadziałają nawilżająco i łagodząco.

Dla długotrwałego utrzymania gładkich i miękkich pięt należy regularnie złuszczać ich naskórek. Pomoże również stosowanie nawilżających kremów do stóp lub maści z witaminą A.

W czym moczyć bolące stopy?

Bolące stopy i nogi to zmora osób pracujących na stojąco, ale także tych, które dużo chodzą. Kąpiel dla bolących stóp powinna nie tylko zniwelować opuchliznę i dać ukojenie zmęczonej części ciała, ale także odprężać. Takie moczenie bolących stóp stanie się odżywieniem i relaksem.

Do moczenia bolących stóp należy użyć ziół takich jak rozmaryn, lawenda, mięta i imbir, które parzymy w ciepłej wodzie. Dodatkowo do tej mieszanki można dodać specjalną sól do kąpieli. Bolące stopy moczymy w tych ziołach przez ok. 20 minut. Kąpiel pomoże zwalczyć stany zapalne, ból i opuchliznę.

CZYTAJ TAKŻE:

Leczniczy zabieg na stopy wraca do łask. Ulga dla nerek, jelit i wątroby

Złuszcza nawet mocno popękany naskórek pięt. Apteczny specyfik za kilka złotych

Nawet o dwa rozmiary. Nasze stopy zmieniają się nie tylko w dzieciństwie

INTERIA.PL

W serwisie zdrowie.interia.pl dokładamy wszelkich starań, by przekazywać wyłącznie sprawdzone, rzetelne informacje o objawach i profilaktyce chorób, bo wierzymy, że świadomość i wiedza w tym zakresie pomogą dłużej utrzymać dobre zdrowie.
Niniejszy artykuł nie jest jednak poradą lekarską i nie może zastąpić diagnostyki i konsultacji z lekarzem lub specjalistą.

Dowiedz się więcej na temat: stopy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL