Reklama

Jerzy Skolimowski ma problemy zdrowotne? Niepokojące doniesienia

Jerzy Skolimowski to jeden z najbardziej wybitnych reżyserów i scenarzystów, który w ostatnim czasie święci tryumfy. Pod koniec maja jury na festiwalu w Cannes wyróżniło go za film "IO", a niedawno Polska Akademia Filmowa wręczyła mu Orła za osiągnięcia za życia. Podczas odbierania tej ostatniej nagrody reżyser podzielił się niepokojącymi informacjami o swoim zdrowiu. Co dzieje się z Jerzym Skolimowskim?

Jerzy Skolimowski to jeden z najwybitniejszych polskich reżyserów ostatnich dekad. Jego bogata kariera przyniosła mu wiele nagród. Skolimowski jest laureatem między innymi Złotego Lwa za całokształt twórczości, Złotego Niedźwiedzia za "Start", Nagrody Specjalnej na Festiwalu Filmowym w Wenecji za "Latarniowiec" czy dwukrotnej Nagrody Specjalnej Jury na Festiwalu Filmowym w Cannes.

Jerzy Skolimowski święci tryumfy

Jerzy Skolimowski podczas czerwcowego festiwalu Cannes 2022 został wyróżniony Nagrodą Jury. Nagroda do polskiego reżysera trafiła za niezwykły obraz "IO". Ten opowiada o osiołku, który występuje w cyrku z młodą artystką. Film spotkał się ze świetnymi recenzjami, a statuetkę w Cannes Skolimowski odebrał osobiście.

Reklama

Wielki sukces w Cannes to nie jedyne wyróżnienie. Skolimowski 6 czerwca otrzymał kolejną wyjątkową nagrodę. Na jego ręce trafił Orzeł za osiągnięcia za życia, przyznany przez Polską Akademię Filmową. Laureat prestiżowych nagród odebrał Orła przy owacjach na stojąco ze strony zgromadzonej publiczności. Podczas odbierania Skolimowski postanowił podzielić się informacją o swoim zdrowiu

Zobacz także: Kolejne leki wycofane z aptek przez GIF. Pozbądź się ich jak najszybciej

Jerzy Skolimowski o swoim stanie zdrowia

Jerzy Skolimowski podczas odbierania nagrody nie krył wzruszenia. Dziękując członkom Polskiej Akademii Filmowej za przyznanie mu Orła, w swoim stylu zażartował, że nagroda nie jest dla niego żadną niespodzianką:

Skolimowski wykorzystał również okazję, by podziękować... warszawskim lekarzom. Jak się okazuje, wybitny reżyser zmagał się z problemami zdrowotnymi. Artysta pojawił się na gali dzięki ogromnej pracy personelowi medycznemu z dwóch warszawskich szpitali:

Choć reżyser miał poważne problemy, to wydaje się, że już od momentu pojawienia się na festiwalu w Cannes, wszystko jest w porządku. Niemniej jednak informacje o zdrowiu Skolimowskiego zaniepokoiły fanów, bo urodzony w Łodzi reżyser ma 84 lata. Na ten moment nie wiadomo, z czym zmagał się artysta ale wiele wskazuje, że problemy zdrowotne Jerzego Skolimowskiego są zażegnane.

CZYTAJ TAKŻE:

Opuchlizna szyi może być groźna. Pięć chorób, w których puchnie szyja

Poznaj sześć przyczyn gromadzenia się wody w płucach

Zdrowotne właściwości bursztynu. Na co pomaga "bałtyckie złoto"?

INTERIA.PL

W serwisie zdrowie.interia.pl dokładamy wszelkich starań, by przekazywać wyłącznie sprawdzone, rzetelne informacje o objawach i profilaktyce chorób, bo wierzymy, że świadomość i wiedza w tym zakresie pomogą dłużej utrzymać dobre zdrowie.
Niniejszy artykuł nie jest jednak poradą lekarską i nie może zastąpić diagnostyki i konsultacji z lekarzem lub specjalistą.

Dowiedz się więcej na temat: Jerzy Skolimowski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL