Wybierz jedną porę z czterech. Dowiesz się prawdy o sobie

Na pewno masz swoją ulubioną porę roku. Każdy ma. Jedni uwielbiają wiosnę za to, że wszystko wokół budzi się do życia. Dla innych lato mogłoby trwać cały rok. A jeszcze inni twierdzą, że jesień - ze swoimi niesamowitymi kolorami - i zima, ale taka biała, mroźna, dają im najwięcej radości. Są też tacy, którzy w każdej porze roku znajdują coś wyjątkowego, ale zawsze coś będzie przemawiało na korzyść jednej z nich. Nie lubisz lata? Masz inną ulubioną porę roku? Sprawdź, co to o tobie mówi.

Wiosna

Wiosna to czas, który kojarzymy z nowym początkiem. Nie tylko przyroda budzi się wtedy do życia, ale my trochę też. Ta pora roku u wielu osób wywołuje przypływ energii - jakoś tak więcej się chce, prawda? Słońca jest coraz więcej, grube kurtki można schować do szafy, za oknem robi się zielono, słychać śpiew ptaków i to wywołuje uśmiech na twarzy.

Jeśli twoją ulubioną porą roku jest wiosna, jesteś osobą głodną nowych doświadczeń. Nie znosisz bezczynności, nie możesz usiedzieć w miejscu. Jesteś kreatywny, błyskotliwy, ciekawy świata i ludzi. Szklanka jest dla ciebie zawsze do połowy pełna. Emanujesz optymizmem, zarażasz ludzi dobrą energią. Jednocześnie jesteś osobą wyrozumiałą i cierpliwą. Nie oczekujesz, że pod twoim adresem będą płynąć wyłącznie komplementy. Dobrze radzisz sobie z krytyką - przyjmujesz tę konstruktywną, a asertywnie odrzucasz destruktywną. 

Reklama

Lato

Lato to wakacje, wycieczki, długie, ciepłe wieczory, spotkania ze znajomymi, czas odpoczynku. Ale też nierzadko męczące upały. Nie wszyscy przepadają za tą porą roku, m.in. właśnie ze względu na wysokie temperatury.

Ci, dla których jednak lato mogłoby trwać cały rok, to osoby otwarte, aktywne, towarzyskie. Imponują każdemu, kogo spotykają na swojej drodze. Dużo mówią, są odważne, pewne siebie, czasem impulsywne i porywcze. Doceniają proste rzeczy, czują potrzebę opiekowania się innymi ludźmi.

Jesień

Każda pora roku wnosi coś innego. Jesień znacznie zmienia krajobraz, a jego kolory hipnotyzują. Niektórzy dodadzą, że tylko wtedy, gdy jest to złota, polska jesień, kiedy jeszcze jest ciepło i słonecznie, a liście mienią się wszystkimi kolorami tęczy. Niestety jesień to też deszcze, wiatr i odczuwalny spadek temperatury.

Osoby, którym jesień ze wszystkich pór roku odpowiada najbardziej, mają większą skłonność do nostalgii. Mają wspaniałe wspomnienia, do których lubią wracać, ale też, w większości, pozytywnie patrzą w przyszłość i nie mogą doczekać się tego, co przyniesie im życie. To też osoby zorientowane na rodzinę i przyjaciół, poświęcające bliskim dużo czasu i uwagi. Cenią spokój, dążą do stabilizacji.

Zima

Zima jest chyba najmniej lubianą porą roku. Mrozy i opady śniegu dają się we znaki. Ale jeśli jest odpowiednia temperatura, jeśli śnieg się utrzymuje, to może być naprawdę przepięknie. Poza tym zima oznacza też święta!

Jeśli należysz do tych osób, które uwielbiają zimę i wyczekują jej nadejścia, prawdopodobnie jesteś osobą, która jest bardziej wycofana i zamknięta w sobie. Co nie oznacza, że bardzo stronisz od ludzi. Cenisz sobie chwile tylko dla siebie, lubisz być sam ze sobą, a przebywanie w towarzystwie innych po prostu kosztuje cię więcej energii. Osoby "zimowe" są zwykle domownikami, nie czują potrzeby spędzania czasu poza domem. Wolą nie opuszczać swojej strefy komfortu. Są powściągliwe, empatyczne, są lojalnymi przyjaciółmi i kochającymi partnerami, a także osobami bardzo odpowiedzialnymi.

CZYTAJ TAKŻE: 

Jakim typem urlopowicza jesteś? Sprawdź, czy umiesz odpoczywać

W jakiej pozycji śpisz? Ułożenie ciała zdradza, jaką osobą jesteś

Iluzja optyczna: To co widzisz na obrazku, wyjawi twoje największe wady

INTERIA.PL

W serwisie zdrowie.interia.pl dokładamy wszelkich starań, by przekazywać wyłącznie sprawdzone, rzetelne informacje o objawach i profilaktyce chorób, bo wierzymy, że świadomość i wiedza w tym zakresie pomogą dłużej utrzymać dobre zdrowie.
Niniejszy artykuł nie jest jednak poradą lekarską i nie może zastąpić diagnostyki i konsultacji z lekarzem lub specjalistą.

Dowiedz się więcej na temat: psychotest | osobowość
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL