Reklama

​Ćwiczenia na boczki

Boczki to problem, który dotyka nie tylko pań z nadwagą, ale także tych utrzymujących prawidłową masę ciała. O co chodzi? O znane niemal każdej kobiecie nieestetyczne fałdki wylewające się ze spodni. Z nadmiarem tłuszczu w górnych partiach ciała boryka się bardzo wiele z nas, dlatego warto wiedzieć w jaki sposób się go pozbyć.

Nie jest to trudne, lecz wymaga systematycznych treningów i stosowania się do diety. Najważniejsze są odpowiednie ćwiczenia, pomagające spalić nadmiar tkanki tłuszczowej, a zarazem zlikwidować niedoskonałości. Czas więc zacząć być aktywnym!

Skuteczne ćwiczenia na boczki

Pamiętaj, że aby uzyskać świetne rezultaty należy przede wszystkim systematycznie trenować. Najlepszym ćwiczeniem na pozbycie się niechcianych boczków będą skłony. Wykonuj je w rozkroku na stojąco oraz na siedząco, ze złączonymi nogami - postaraj się dosięgnąć dłońmi do palców u stóp. 

Pomogą również brzuszki skośne. Rób je w taki sposób, aby prawym łokciem dotykać lewego kolana, a lewym łokciem prawego. Ważne jest to, aby wykonywać je energicznie i dynamicznie. Skręty tułowia na stojąco także wpłyną pozytywnie na twoją talię. Weź do rąk ciężarki i nie ruszając biodrami obracaj korpusem w lewo i w prawo. 

Reklama

Pamiętaj również o często niedocenianych nożycach. Mają one trzy warianty: mogą być pionowe, poziome lub okrążane, działając dobrze nie tylko na brzuch, ale także na mięśnie nóg. 

Ciekawym ćwiczeniem jest też przenoszenie piłki. Usiądź na podłodze, odchylając plecy i delikatnie unosząc nogi. Trzymaną w obu dłoniach piłkę przekładaj z jednej strony tułowia na drugą. Świetną zabawą może być również kręcenie hula hop: wystarczy 20 minut codziennie, by idealnie wymodelować sylwetkę!

Dobre rady

Jeśli chcesz pozbyć się niepotrzebnego tłuszczyku mamy dla ciebie parę rad. Przede wszystkim zwróć uwagę na to, co jesz. Pozbądź się z diety fast foodów oraz produktów bogatych w tłuszcz i cukry. Pamiętaj o spożywaniu dużych ilości warzyw i owoców oraz piciu wody. 

Wszystkie ćwiczenia wykonuj dokładnie i systematycznie, nie unikaj także innych aktywności fizycznych. Likwidacja nieestetycznych boczków wymaga trochę czasu i wysiłku, lecz wkład włożony w trening na pewno się opłaci. Świetny wygląd w bikini gwarantowany! 

INTERIA.PL

W serwisie zdrowie.interia.pl dokładamy wszelkich starań, by przekazywać wyłącznie sprawdzone, rzetelne informacje o objawach i profilaktyce chorób, bo wierzymy, że świadomość i wiedza w tym zakresie pomogą dłużej utrzymać dobre zdrowie.
Niniejszy artykuł nie jest jednak poradą lekarską i nie może zastąpić diagnostyki i konsultacji z lekarzem lub specjalistą.

Dowiedz się więcej na temat: Fitness

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL