QUIZ: Jak dużo wiesz o witaminie D?

O poziom witaminy D trzeba troszczyć się przez cały rok. Lato to jednak wyjątkowy okres. Można uzupełnić braki, a nawet zrobić pewne zapasy. Korzystajmy z tego. Czy to takie proste? I tak, i nie. Pewne warunki muszą być bowiem spełnione. Czy wiesz, jakie? Co jeszcze musisz wiedzieć o witaminie D? Sprawdź się w naszym quizie.

Nie możemy za dużo zdradzić, bo zepsulibyśmy całą zabawę. Podejrzewamy jednak, że o witaminie D wiesz naprawdę sporo. Obok magnezu i witaminy C to jedna z najczęściej suplementowanych substancji. Słyszy się o niej na każdym kroku. Można powiedzieć, że to celebrytka wśród witamin. Jak jednak podkreślają eksperci - niezbędna do tego, by organizm funkcjonował bez zarzutu.

Witamina D m.in. odpowiedzialna jest za mineralizację kości i prawidłowy rozwój układu kostnego, wykazuje działanie immunomodulacyjne, wygasza stany zapalne, oddziałuje bezpośrednio i pośrednio na układ sercowo-naczyniowy, wpływa korzystnie na układ nerwowy. Badania wskazują, że może hamować rozwój komórek nowotworowych. To oczywiście nie wszystkie właściwości witaminy D. Ale już chyba wiesz, dlaczego nazywana bywa "eliksirem życia".

Reklama

Przygotowaliśmy quiz z wiedzy o witaminie D. Być może niektóre odpowiedzi cię zaskoczą. 

Sprawdź nasz RAPORT O WITAMINIE D. Znajdziesz tu kompendium wiedzy o niedoborach i dawkowaniu tej superważnej witaminy.


INTERIA.PL

W serwisie zdrowie.interia.pl dokładamy wszelkich starań, by przekazywać wyłącznie sprawdzone, rzetelne informacje o objawach i profilaktyce chorób, bo wierzymy, że świadomość i wiedza w tym zakresie pomogą dłużej utrzymać dobre zdrowie.
Niniejszy artykuł nie jest jednak poradą lekarską i nie może zastąpić diagnostyki i konsultacji z lekarzem lub specjalistą.

Dowiedz się więcej na temat: witamina D a zdrowie | witamina D3 | witamina d suplementacja
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL