Kot idzie w górę czy w dół? W odpowiedzi ukryta jest prawda o tobie

Niepozorny obrazek. Bo co widzimy? Schody, a na nich kota. Ale zwierzę ewidentnie jest w ruchu. I kiedy uświadamiamy sobie, że faktycznie się porusza, pojawia się kluczowe pytanie - czy kot wchodzi po schodach, czy ze schodów schodzi? Spór o to, która z odpowiedzi jest poprawna, trwa tak naprawdę od lat. Okazuje się jednak, że jakiejkolwiek odpowiedzi byś nie udzielił, będzie ona poprawna. Poprawna, bo wskazałeś ją ty i kryją się za nią twoje cechy, o których być może nie miałeś pojęcia. A więc - jaką osobą jesteś?

Jak wykonać test, by dowiedzieć się prawdy o sobie?

Na pewno jesteś ciekawy, jakie cechy osobowości idą za każdą odpowiedzią. Ale nie o to chodzi, by poznać je przed wyborem jednej z dwóch opcji. Pamiętaj, że nie ma dobrej czy złej odpowiedzi, dlatego podejdź do testu ze spokojem.

Aby prawidłowo wykonać test i dowiedzieć się nieco więcej o sobie, nie należy długo przyglądać się obrazkowi. Liczy się pierwsze wrażenie. A więc jeśli uznałeś, że kot ze schodów schodzi, to koniec, klamka zapadła. Nie analizuj, tylko sprawdź znaczenie swojego wyboru. Niektórzy bowiem zastanawiają się nad strukturą schodów, rozważają szerokość klatki schodowej, analizują światłocienie, a nawet ułożenie kociego ogona. Ty tego nie rób.

Reklama

Masz już swoją odpowiedź? To sprawdźmy, co się za nią kryje.

Kot wchodzi po schodach - co to o tobie mówi?

Stwierdziłeś, że kot idzie w górę, a nie w dół? Jesteś osobą, która z natury ma optymistyczne nastawienie. Dla ciebie szklanka jest niemal zawsze do połowy pełna. Zarażasz pogodą ducha i dobrą energią, potrafisz motywować.

Jesteś osobą ambitną, która nie chce stać w miejscu, a ciągle się rozwijać. Jeśli stajesz przed decyzją, czy iść naprzód, czy się zatrzymać, odpowiedź jest dla ciebie oczywista - "Idę dalej". Szukasz dla siebie całkiem nowych ścieżek. Rozwój osobisty i zawodowy są dla ciebie bardzo ważne. Masz potencjał, wiesz, że możesz wiele osiągnąć. Co więcej, jesteś pewien, że możesz stawić czoła wszystkiemu. Chcesz być jeszcze lepszy i mieć jeszcze lepiej. Ktoś mówi, żebyś zwolnił? Tylko ty wiesz, kiedy i czy w ogóle to zrobisz.

Na wszystko patrzysz szerzej, nie skupiasz się na szczegółach, nie jesteś zbyt skrupulatny, co w pewnych sytuacjach może być też wadą. Jesteś osobą, która dobrze zna ludzi i potrafi pomóc im uporać się z problemami. Znajdziesz wyjście nawet w sytuacji bez wyjścia.

Kot schodzi ze schodów - co to o tobie mówi?

Według ciebie kot schodzi ze schodów? Jesteś osobą rozważną, pragmatyczną, uważną, przywiązującą wagę do szczegółów. Masz mały krąg zaufanych osób. Nie przepadasz za dużymi spędami towarzyskimi, wolisz świętować w mniejszym gronie. Cenisz ludzi, których masz wokół siebie. Relacje z nimi są dla ciebie bardzo ważne i pielęgnujesz je. Gdy poznajesz nowe osoby, jesteś ostrożny, wycofany. Nie ufasz łatwo, kalkulujesz, zanim się zaangażujesz.

Trudno cię nazwać optymistą. Bliżej ci do realisty, a nawet sceptyka. Być może wynika to z twoich doświadczeń życiowych. Ale wyciągnąłeś z nich lekcję. Dziś trudno cię oszukać. Jesteś bystry i sprytny.

Jeśli chodzi o życie zawodowe, analizowanie, planowanie strategiczne to działki dla ciebie. Potrafisz dokonywać trudnych wyborów. I brawo dla ciebie - okazują się one trafne.

CZYTAJ TAKŻE: 

Co mówi o tobie twój ulubiony kolor? Okazuje się, że wiele

W jakiej pozycji śpisz? Ułożenie ciała zdradza, jaką osobą jesteś

Wskaż jedną cyfrę od 0 do 9. Zapisana jest w niej prawda o tobie

INTERIA.PL

W serwisie zdrowie.interia.pl dokładamy wszelkich starań, by przekazywać wyłącznie sprawdzone, rzetelne informacje o objawach i profilaktyce chorób, bo wierzymy, że świadomość i wiedza w tym zakresie pomogą dłużej utrzymać dobre zdrowie.
Niniejszy artykuł nie jest jednak poradą lekarską i nie może zastąpić diagnostyki i konsultacji z lekarzem lub specjalistą.

Dowiedz się więcej na temat: psychotest | cechy osobowości | iluzja optyczna
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL